EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tonus hleb - odlican izvor vlakana  (Read 41759 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline James

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« on: May 28, 2012, 10:36:44 AM »
Pozdrav svima,

vec duze vreme pratim forum i veoma sam zahvalan svima na ogoromnoj kolicini korisnih informacija koje sam nasao. Zaista mi pomazu u mom putu ka "savrsenom telu" :).

Kao mali znak zahvalnosti zelim sa vama da podelim informacije o jednom hlebu. Znam da je hleb (skoro) u potpunosti na crnoj listi hrane koju treba izbegavati ali ovo je skroz drugi tip hleba koji mislim da ima fenomenalan sastav i da bez grize savesti mozemo da ga konzumiramo.

U pitanju je Tonus hleb koji se pravi bez brasna, vec od proklijalih zrna psenice, evo njegovog sastava:

Tonus hleb nutritivne informacije na 100gr

Kalorije: 187kcal
Proteini : 8.2g
Masti 1.4g
UH: 43g
UH vlakna: 22g
Glikemiski index: 41



Sto se tice ukusa hleba zaista je odlican i fenomenalno se slaze sa Ella sirom.


Offline Skipina

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #1 on: June 11, 2012, 04:29:42 PM »
Zvuci veoma dobro, ali cekam nekog iskusnijeg da vidim sta ce reci.
Ne znam kakav je u poredjenju sa nekim razanim, integralnim i sta znam hlebom?
Tj nigde nisam video nutritivne vrednosti takvog nekog hleba. Ja ponekad kupim u pekari integralni hleb sa nekim zrnevljem, uglavnom ovsenim...

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #2 on: June 11, 2012, 10:10:39 PM »
hleb za debele zene
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #3 on: June 12, 2012, 06:15:50 PM »
Cena, koliko je veliko pakovanje?

Offline Skipina

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #4 on: June 14, 2012, 12:10:51 PM »
Video sam da ima u merkatoru, 300 grama je pakovanje 99 din.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #5 on: September 19, 2012, 11:25:21 PM »
To sam i ja mislila.
Medjutim, jedina istina je da je Tonus obicna sarena laza. Ispitan sastav na fakultetu.
Uzmite sami umesite hleb od psenice, nema nista lakse od toga. Ako vec necete da unosite brasno.

Dakle, uzmes beliju, potopis je u vodu 24h. Posle toga ocedis vodu, sameljes je ili u multipraktiku ili u masinici za meso, dodas vode, soli, kvasca (mnogi su protiv kvasca, ali i sam Tonus ga sadrzi), umesis kao testo i ispeces u rerni u tepsijici za hleb.
S obzirom da nema aditiva, preporucljivo je drzati ga u frizideru.

Offline Wick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #6 on: September 20, 2012, 01:22:40 PM »
@eleonora

Kalorije: 187kcal
Proteini : 8.2g
Masti 1.4g
UH: 43g
UH vlakna: 22g
Glikemiski index: 41

Pa šta kažu da li tačan bar ovaj sastav?

Offline LadyD

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Female
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #7 on: September 20, 2012, 07:52:46 PM »
Probala,ne dopada mi se ukus,a i uostalom,hleb i definicija aloooo  :lol:

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #8 on: September 20, 2012, 08:18:34 PM »
@eleonora

Kalorije: 187kcal
Proteini : 8.2g
Masti 1.4g
UH: 43g
UH vlakna: 22g
Glikemiski index: 41

Pa šta kažu da li tačan bar ovaj sastav?

Ne znam, ja sam bukvalno zivela na ovom hlebu prethodnih nekoliko meseci, misleci da je odlican, jer je bez brasna.
Kad sam spomenula nutricionisti, njen komentar je bio da je to sve, samo ne hleb.
I da je bolja varijanta bilo koji pravi crni hleb. Tako da, citajte deklaraciju, i uzmite slobodno neki drugi. Mene sve to malo buni. Citajuci deklaraciju, nisam naisla ni na jedan koji ima manje od dva aditiva. A to mi se ne svidja. Tako da cu se truditi da mesim sama. :) Pravnik sam, malo sam izucavala oblast varanja potrosaca, i verujte da 90% proizvoda na nasem trzistu ima nepotpunu deklaraciju, tako da ni u nju ne mozete bas da se uzdate u potpunosti. Verujem da i Tonus spada u jednu od njih, jer je previse cvrst da bi bio samo na bazi belije. Dakle, ili se dodaju neki ucvrscivaci, ili brasno. A na deklaraciji pise da ima samo beliju, kvasac i so.  :innocent:

Jos neke male preporuke od nutricioniste, a tice se hleba:

- ne uzimajte hleb sa semenkama. One su korisne kao sirove, a pecenjem gube vecinu korisnih svojstava, i bezveze povecavaju kalorijsku vrednost hlebu.
- ne konzumirajte precesto kukuruzno brasno, tj. proju, palentu i sl.
- sto se tice kolicine, dozvoljene su 4 snite velicine vase sake, a debljine vaseg kaziprsta. Ako vam je lakse u gramima, to je 4 puta po 50g. Ako zelite u toku dana da ubacite testeninu ili pirinac (podrazumeva se integralni), onda umanjite kolicinu hleba. Onda testenine mozete pojesti pola solje od 250ml u sirovom stanju, a pirinca trecinu te solje. U ovu grupu namirnica spada i krompir. Ovo se odnosi na umereno fizicki aktivne osobe, ako se trosite vise, onda povecajte kolicinu.

Da ne biste kolutali ocima dok citate ove redove, imam pokrice za njih, jer je u pitanju doktor specijalista nutricije, a ne neka alternativna medicina i sarene laze.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #9 on: September 20, 2012, 09:15:13 PM »
Znaci ista kolicina za dete od 5 godina, devojku od 15, odraslog coveka koji fizikalise 14h dnevno i usput se bavi sportom i babu penzionera od 89 godina koja lezi ceo dan?