EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Dorucak?  (Read 2604 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lehsa021

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Dorucak?
« on: September 15, 2012, 02:58:38 PM »
Jel istina da se treba doruckovati u prvih sat vremena od ustajanja,ako jeste,zasto?

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Dorucak?
« Reply #1 on: September 15, 2012, 07:51:07 PM »
Jel istina da se treba doruckovati u prvih sat vremena od ustajanja,ako jeste,zasto?

DA....Preskakanjem obroka usporavas metabolizam i ostavljas svoje telo bez neophodnih nutrijenata itd...

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Dorucak?
« Reply #2 on: September 21, 2012, 11:48:39 AM »
Kolika je bitna satnica kad doruckujes?
Negde sam procitala da metabolizam u odredjenim vremenskim intervalima ima najvecu snagu, tj. izmedju 7 i 9h u toku dana.
Sa druge strane, negde sam procitala da je metabolizam najbrzi u prvih sat vremena kadgod da ustanes, bilo to 4h ujutru, ili 11h.

I jos jedna stvar - koliko je tacno da bi dan trebalo zapoceti tecnoscu, pa tek onda hranom, kako bi se zeludac pripremio za lepo varenje hrane? Recimo solja caja, ili casa vode sa magnezijumom, ili limunada bez secera?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Dorucak?
« Reply #3 on: September 21, 2012, 12:31:45 PM »
Kolika je bitna satnica kad doruckujes?
Negde sam procitala da metabolizam u odredjenim vremenskim intervalima ima najvecu snagu, tj. izmedju 7 i 9h u toku dana.
Sa druge strane, negde sam procitala da je metabolizam najbrzi u prvih sat vremena kadgod da ustanes, bilo to 4h ujutru, ili 11h.

Skroz nebitno i zanemarljivo.


I jos jedna stvar - koliko je tacno da bi dan trebalo zapoceti tecnoscu, pa tek onda hranom, kako bi se zeludac pripremio za lepo varenje hrane? Recimo solja caja, ili casa vode sa magnezijumom, ili limunada bez secera?

Isto nebitno, mada ja dok cekam da mi se ispeku jaja/skuva kafa/sta vec popijem sve tablete/kapsule sto imam i to zalijem sa casom sumeceg magnezijuma, taman usput resim svu suplementaciju za ujutru. Ali da ima nekog benefita, sumnjam.