EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Problemi sa jajima  (Read 19014 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Sasa Ilic

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1313
  • Gender: Male
Odg: Problemi sa jajima
« Reply #40 on: January 12, 2008, 10:26:29 PM »
hehe koliko se vi patite,pa uzmite lepo tefal tiganj i nema problema  :)
Sampioni su oni koji se ponovo dignu sa dna!!!

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Problemi sa jajima
« Reply #41 on: January 14, 2008, 09:35:45 AM »
Pa dragi moji prijatelji, ne samo da sam razmotrio vec i testirao razne nacine kuvanja jaja i zahvaljujuci vama ipak dosao do velike tajne kuvanja-ljuscenja jaja.
Jedan od vas (izvinjavam se sto ne mogu da se setim usera) je pogodio u metu.
Trik je u tome da se jaja duze kuvaju, kako bi belance bas otvrdnulo, takodje i ljuska mora
da bude tvrda, a to se postize dodavanjem  sirceta i soli u vodu. Tako kuvana jaja se ljuste cak i ako nisu "raspolozena" sa vrlo malo gubitka belanaca.

Eto resenja za sve ljubitelje tvrdo kuvanog belanca !

SLUCAJ RESEN!  :clap:

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: Problemi sa jajima
« Reply #42 on: June 02, 2010, 02:15:44 AM »
Tema je dosta stara al nmv..od kada kuvam jaja u aparatu za kuvanje jaja, ljuscenje mi mnogo lakse ide..za aparat ima i posebna merica koliko vode ide za koliko jaja (u moj aparat stane do 6 jaja, ne znam da li ima veci) i imaju tri finese kuvanja, meka, tvrda i srednje..kuvao sam do sad samo tvrda i srednja, i vise mi se svidja srednje jer  lakse odvajam zumance...a i ljuscenje mi lakse ide kod srednje kuvanih jer tu imam samo malo da ljustim..jaje kucnem jednom na jednom mestu, i tu truncicu oljustim i posle samo "utisnem" jaje tako da mi se belance odvoji od kozice, a na kozici mi ostane ljuska koja malo popuca..na kraju imam dva do cetri ogromna dela ljuske i ono malo sto sam ljustio...dok kada sam kuvao tvrda kada probam da "utisnem" jaje, samo sa jednim od 6 sam kao uspeo ono sto sam radio sa srednjim kuvanim...
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..