EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ROLERI  (Read 216805 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: ROLERI
« Reply #50 on: July 12, 2007, 09:35:10 PM »
hihihihihi moram da se nasmejem, mnogo si mi simpa :lol: ;) :rofl1:
Visina je tu, slazem se i kapiram sta kazes, ali nemoj samo malo da savijes kolena; probaj malo vise, spusti se nize, dok se ne osetis komotno; prednji deo tela slobodno nagni ka napred, kao i ruke; one ti dodju kao neka vrsta kormila i koordinacije. Mozda ce ti pomoci taj polozaj gde su ti ruke blize zemlji (a ti malo vishe savijena u kolenima, skoro sedeci polozaj) - veci osecaj sigurnosti. Teren po kome ces u pocetku voziti treba da bude odgovarajuci: gladak i chist, bez granchica i kamenchica, jer tebi je potrebno najvise vremena ustvari da vezbas balans, tj. ravnotezu (dok stojis, kao i u pokretu). To je najveci i najtezi deo posla! Ako se plashish povrede, dobro razgibaj zglobove pre nego sto ces uopshte da ih navuchesh!
Bitno je da ne grabish nogom napred, nego se odbacujes unazad: noga ide unazad i ukoso (pravis tu neku polu-strelu; dijagonalno od vektora pravca/ verovatno sam te sad totalno zbunila, jer ne znam kako da ti slikovito docaram :lol:)
sto se tice modela rola, ne kapiram koje su, osim sto vidim da ti je lezishte ABEC 3, sto mi ne znaci mnogo?

Offline simka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #51 on: July 13, 2007, 10:21:48 AM »
Nisi me zbunila,mislim...ne znam...mislim da me nisi zbunila.Nekako cu valda provaliti tehniku...kad vidim toliko ljudi na rolerima pomislim...pa nije valda da samo ja ne kapiram.
Malo sam proguglala i nasla sliku mojih rolera (znas kako kazu...slika vredi hiljadu reci  ;) ).Kupila sam ih u Nemackoj.Moguce da ih i nema kod nas.
Hvala ti jos jednom sto se bavis sa mojim pateticnim problemom ("kako se polomiti na rolerima u 29. godini")
Pozdrav!

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: ROLERI
« Reply #52 on: July 16, 2007, 03:20:18 PM »
ma super! :mfr_lol:
tockici ti i nisu bas najbolji za pocetnicu tako da znas da imas strpljenja i vezbas ravnotezu i stabilnost :thumbup1:
puno srece i samo strpljivo  i hrabro  :clap:

Offline simka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #53 on: July 16, 2007, 09:51:12 PM »
Hvala!!!

Offline b.b

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: ROLERI
« Reply #54 on: July 19, 2007, 01:54:27 AM »
ako vam treba bilo kakva pomoc oko rolera postavite pitanje  :yes: :yes:

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #55 on: July 19, 2007, 03:24:13 PM »
Ja imam problem-ne umem da kocim na rolerima.
Uzela sam od drugarice K2 rolere pre nekoliko meseci i tockici su im izlizani sa jedne strane(unutrasnje)i nemam kocnicu na njima.Da li je to razlog sto ne umem da kocim?Inace vozila sam ih 10-15 puta i prvi put sam stala na njih sa 21 god.Voznja mi je relativno ok samo sto bi verovatno to bilo jos bolje kada bi mogla lakse da kocim jer bi se osecala sigurnije.
Da li neko moze da mi pomogne?Da li bi mozda trebalo da uzmem nove tockice ili kupim tu kocnicu ako ona uopste moze da se doda na ove moje rolere?

Offline b.b

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: ROLERI
« Reply #56 on: July 19, 2007, 06:14:35 PM »
izlizani tockovi, (zbruseni) su posledica takozvanog sidrenja t.j kocenja odraznom nogom. Nepravilno ali moze da se tolerise.Takodje i voznja rolera sa x nogama (kolena na unutra) obaraju ivice tockova, pa je i voznja rolera
sve teza.Mila, kocnica na rolerima (koju ti i nemas) nije kocnica vec stoper
za postepeno usporavanje.Pravilno kocenje se ostvaruje dobrom kontrolom
brzine.Na Adi Ciganliji pored motela JEZERO postoji vestacka traka za skijanje,kod njih postoji obuka voznje rolera.(PROVERENO)
POSETI   www.saltom.co.yu   :)

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #57 on: July 20, 2007, 03:18:47 PM »
Ok,Hvala

Offline b.b

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: ROLERI
« Reply #58 on: July 21, 2007, 12:19:41 AM »
mali savet svim rolerasima
na temperaturama preko 30 stepeni voznja rolera ne dolazi u obzir.
1.iz zdravstvenih razloga.
2.na temperaturi od 30 stepeni temperatura asvalta se podize cak do 55 stepeni, prilikom voznje tockici trpe i u najboljim uslovima trenje koje moze
podici temperaturu za jos 20 stepeni, a na toj temperaturi tockici pocinju da se deformisu (bubre) i jednostavno se zaglave u sini a to je vrlo nezgodno ako ste daleko od startnog mesta i jos nemate papuce ili patike u rancu.OBAVEZNA OPREMA. u rancu obavezno dva  kljuca za osovine (tockice)
najmanje 2 tockica rezerve

Offline b.b

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: ROLERI
« Reply #59 on: July 21, 2007, 01:01:19 AM »
Mali savet svim rolerasima:
Na temperaturama preko 30 stepeni voznja rolera ne dolazi u obzir.
1.Iz zdravstvenih razloga.
2.Na temperaturi od 30 stepeni temperatura asvalta se podize cak do 55 stepeni, prilikom voznje tockici trpe i u najboljim uslovima trenje koje moze podici temperaturu za jos 20 stepeni, a na toj temperaturi tockici pocinju da se deformisu (bubre) i jednostavno se zaglave u sini a to je vrlo nezgodno ako ste daleko od startnog mesta i jos nemate papuce ili patike u rancu.
OBAVEZNA OPREMA  U RANCU:
 dva  kljuca za osovine (tockice)
 2 tockica rezerve
 4 lezaja (lagera)
 papuce
PRVA POMOC:
Ako vam se desi zaglavljivanje tocka znajte da mozete voziti (ali privremeno) i sa po dva tocka (vrh prsta i kraj pete odnosno samo prvi izadnji tocak) znaci pogledajte da li vam je od osam tockica ostalo cetri
ispravna pa ih postavite u datu poziciju i OPREZNO DO STARTNOG MESTA

Ako nase cenjene dame nisu vicne ovoj majstoriji, zamolite bilo kog kolegu na stazi da vam pomogne, a  vi ga iznenadite vasim tehnickim znanjem sta treba uraditi.
NAPOMENA:
Inline skates (pravilan naziv) se tretira kao sport a ne kao igranje.
svaki iole dobar vozac moze postici brzinu od 25 do 30 km na sat. Pad pri toj brzini je vrlo opasan. Obavezno nosite zastitnu opremu i proveravajte ispravnost vasih rolera.