EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ROLERI  (Read 216814 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: ROLERI
« Reply #20 on: March 31, 2007, 09:44:08 PM »
Moja drugarica hoce da kupi rolere,ali se ne razume nesto posebno. Vec ste mi odgovorili da bi trebalo da se kupe broj do dva veci. Da li su roleri stvarno toliko dobri za zatezanje zadnjice i nogu? Sta bi trebalo da se gleda pored silikonskih tockova? Koje su najbolje marke rolera (znam samo za BAUER) i koje su cene kod nas.Okvirno. Da li znate gde je najbolje da se kupe roleri?

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: ROLERI
« Reply #21 on: March 31, 2007, 11:08:38 PM »
Leyla je navela osnovne stvari na koje trenas da obratis paznju kod kupovine rolera.
Ok su za zatezanje ali ne i dovoljne!  ;)

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: ROLERI
« Reply #22 on: March 31, 2007, 11:38:00 PM »
OK! HVALA TI  :blowkiss:

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #23 on: April 01, 2007, 01:32:11 AM »
@virludob

sad ne znam odakle si i gdje se nalazis tj u kojem gradu , najbolje da odes u centar koji je smao za te stvari, znaci roleri ,skateri ,i sva popratna oprema ,znaci koji imaju svoje zastupnistvo gdje imas ogroman izbor i poslodavce koji se u te stvari dobro kontaju ako ti ne znas , ako si pocetnik da ti preporuce sta je dobro .
ja sam navela neke osnovne stvari gore , naravno cijena je presudna zavisi sta zelis,tj tvoja drugarica ..
kao sto rekoh prije bolje uzeti role odma na pocetku koje su brze neka 82mm tockovi ne ispod jer iako se napocetku cine prebrze kad ih probas ,tockovi se brzo trose tako za neko vrijeme nece da budu tako brze kao na pocetku da to ne buni odma ,jer tockovi moraju i da se mijenjaju poslje ,..bolje da dobro picis nego da se guras ;D, pancirka mora da je udobna svakako jer ona ostaje  ;D  sto veci borj lezaja znaci to bolji ne ispod abec 7mice ..
kao sto rekoh najbolje otici na mejsto gdje ima ogroman izbor ,a ne negdje gdje je to usputna stanica na izlogu dvije tri vrste i to je to ... :bow:

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: ROLERI
« Reply #24 on: April 01, 2007, 08:27:01 PM »
Hvala ti! Mnogo si mi pomogla.Zapisao sam osnovne stvari koje si navela pa cu joj reci.Nikad ne navedem u kom sam gradu.Bas sam debilcina. U Beogradu sam, tako da cu poci zajedno sa drugaricom do Merkatora,shvatio sam da je tamo najveci izbor i najteze za los izbor.
Jos jednom hvala  :blowkiss:

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #25 on: April 01, 2007, 08:37:03 PM »
nema na cemu :bow:
i javite nam sta ste kupili :blowkiss:

Offline Lucky1

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 59
  • Gender: Male
  • Karate majstor 3DAN, Rescue Diver
Odg: ROLERI
« Reply #26 on: April 07, 2007, 10:42:59 AM »
Da vam se pridruzim, ja takodje vozim rolere,pri izboru ipak prvenstveno moras probati jer ipak mora da odgovara savrseno uz nogu da nesmeta da ne zulja i da nisu prevelike jer ako su prevelike  izazivaju nestabilnost i noga klizi u njma.
Tockovi selikonski kao sto je vec navedeno i po mogucnost da sina  na kojoj su tockvi bude aluminijumska jer je mnoga jaca od plasticne.
Pasi sad imas rolere za  brzu voznju i imas rolere za vratolomije (skakanje i td....) ,u cemu je razlika ,razlika je u tome sto roleri za brzu voznju imaju dosta vece tockove  i sama cipela je drugacije strukture,dok  za vratolomije  imaju manje velicine tockove i takodje su drugacije strukture i dosta su sporije za pravolinijsku voznju.
Takodje se razlikuje  cipela  muska i zenska jer zenske cipela ima drugaciju formu jer sama noga kod zenskog bica je genecki drugacije gradjena, to jest alhijeva tetiva kod zena je duza nego kod muskaraca, tako da zadnji  deo cipela ima drugaciju formu.
Sto se tice same voznje fenomenalna je za kopletnu nogu od lista pa do zadnjice ,inace takodje je  odlicna za nabacivanje kondicije  i reduciranje visak kilograma.
Primer zenskih marke K2
u zdravom telu zdrav duh.........

Offline Lucky1

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 59
  • Gender: Male
  • Karate majstor 3DAN, Rescue Diver
Odg: ROLERI
« Reply #27 on: April 07, 2007, 10:45:21 AM »
primer K2-za mukarce

Cipela kod zenskih rolera je plica nego kod muskih modela.,inace na zapadu  kao sto je Nemacka najvise se  upotrebljavaju marke K2 i Filla.
« Last Edit: April 07, 2007, 12:06:55 PM by Lucky1 »
u zdravom telu zdrav duh.........

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: ROLERI
« Reply #28 on: April 07, 2007, 12:47:59 PM »
vozio sam rolere dok nisam pao i slomio prst i rolere :lol: a sad ne mogu da nadjem broj :lol:
inace su extra stvar
al se nekad dobro jelo

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #29 on: April 07, 2007, 01:19:25 PM »
Zenski Roleri Filla je super!
U Bg kostaju oko 4000din,zar ne?
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!