EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ROLERI  (Read 216864 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Lucky1

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 59
  • Gender: Male
  • Karate majstor 3DAN, Rescue Diver
Odg: ROLERI
« Reply #30 on: April 07, 2007, 10:22:42 PM »
Zenski Roleri Filla je super!
U Bg kostaju oko 4000din,zar ne?

Sto se tice marke je o kej ,sad stvar ukusa oblika i boje....
u zdravom telu zdrav duh.........

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #31 on: April 08, 2007, 12:03:04 PM »
Ovdje se jako koriste roleri,mada ja nisam za taj sport,probala,ali jednostavno nisam :dunno:.
Moj muz ih ima,i rola ljeti.
Ovdje mame obozavaju rolere,pa klince u kolica i rolaju ;D

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: ROLERI
« Reply #32 on: April 17, 2007, 04:17:14 PM »
Jos nisam kupio rolere,nikako da sakupim dovoljno novca.Ustvari hteo sam da poklonim drugarici rolere.To je trebalo da bude iznenadjenje,ali sve mi se vise cini da cu negde da se zajebem,oko broja najvise.Mislim znam koji broj cipela ona nosi,pa sta mislis da kupim broj vece od broja cipela.Vidis nisam znao da ima zenskih i muskih rolera.Drugarica mi je prilicno visoka i nosi malo veci broj 41,da li se uopste prave zenski modeli tako velikih brojeva?Na nekoliko mesta sam video rolere po ceni od 6700 dinara.cak su imali i aluminijumske drzace za tockove.Da li su tu lageri ili je to nesto sasvim trece?Izgledaju mi prilicno dobro za rekreativnu voznju,a vise para tesko i da mogu da dam.Iako mi je stvarno dobra drugarica ovo je prilicno skup poklon.Sta mislite o takvim rolerima?Rekao bih da je to neka sredina.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: ROLERI
« Reply #33 on: May 03, 2007, 04:19:28 PM »
Cao svima :)
Konacno sam kupio neke rolere drugarici,pa mogu da vam ispisem sta pise na deklaraciji i na njima,a vi mi odgovorite sta je dobro a sta ne valja.
Prvo marka rolera je A2 MATRIX (da li je to dobra ili losa marka ?),boja je siva i crna,mada na deklaraciji pise siva, ima aluminijumski ram koji drzi tockove ABEC 7 BEARINGS,pisem kako pise na kutiji,na aluminijumskom ramu pise AXT(AX TECHNOLOGY,sta to znaci?) i jos pise ANTI VIBRATION,ne znam nasta se to odnosi.Sto se precnika tockova tice drugarica je trazila malo manje jer je prilicno visoka tako da se tockovi silikonski precnika 76.Kakvi su roleri dobri ili losi?

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #34 on: May 03, 2007, 04:24:36 PM »
ko je proizvodjac?
pogledaj temu Foolgood savet u zanimljivosti
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: ROLERI
« Reply #35 on: May 03, 2007, 10:27:40 PM »
Pogledao sam temu.Hvala ti.Pitala si ko je proizvodjac?
Pa na kutiji gde je deklaracija pise proizvodjac:AMULA, aocigledno da je marka AXT.Meni izgledaju simpaticno a cena im nije prevelika 6200 din.Sta ti mislis?

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #36 on: May 04, 2007, 04:41:12 PM »
Pogledao sam temu.Hvala ti.Pitala si ko je proizvodjac?
Pa na kutiji gde je deklaracija pise proizvodjac:AMULA, aocigledno da je marka AXT.Meni izgledaju simpaticno a cena im nije prevelika 6200 din.Sta ti mislis?

pa ok je!!! cena je bas dobra!
jel tvoja drugarica rolala?
moja seka ima rolere,Alpina i moja seka od tetke ima Roces,sve su dobre... :thumbup1:
vazno je da je tvoja drugarica zadovoljna sa time... :thumbup1:
PS.samo na buvljaku nisam sigurna dal su original il falsifikati,takodje i u kineskoj prodavnici,to su za dece za igre...
toliko ja znam  :bow:
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #37 on: May 04, 2007, 07:22:58 PM »
evo sto sam nasla text na hrvatskom sajtu:

Pažljivo izaberite role!

Kako sigurnost na rolama uvelike ovisi i o kvaliteti rola, izboru i kupovini posvetite veliku pažnju. Informacije o modelima i testove možete potražiti na web-u ili u magazinima za rolere. Za biranje i kupovanje rezervirajte dovoljno vremena, a ako je moguće, kupujte u pratnji osobe koja u tome ima iskustva. Kako role spadaju u sportske artikle, nikako ih nemojte kupovati u supermarketu, već isključivo u dobro opremljenoj prodavaonici sportske opreme s educiranim prodavačima. Na rolama nemojte štedjeti, jer kvalitetne i sigurne role imaju svoju cijenu, ali nemojte ni pretjerivati s pomodnim modelima s potpisom. U dućanu izbor suzite na kvalitetne modele koji odgovaraju vašim individualnim vještinama i rekreacijskim potrebama.

Role nemojte kupovati ujutro, već ih isprobavajte poslijepodne ili navečer, jer tijekom dana stopala oteknu i prošire se. Role nemojte isprobavati u običnim, a posebno ne debelim soknama, nego kupite posebne sokne za rolanje, koje su podstavljene na važnim mjestima i ne nabiru se, te tako štite stopalo od natiska i žuljeva. Role moraju pratiti prirodan položaj i kretanje vaših stopala i nogu te biti apsolutno udobne. Dakle, ne smiju ni plesati na nozi ni biti previše pripijene kako vaša stopala ne bi otekla ili dobila žuljeve. K tome, vodite brigu i o tome da budu načinjene od materijala koji će omogućiti disanje vašim stopalima i nogama.

Nadalje, pri izboru prednost dajte modelima koji imaju osovinu načinjenu od aluminija te kočnice od gume, a nikako od plastike, te onima koje su maksimalno stabilne kada ih obujete. Kupljene role najprije dan-dva nosite po kući kako biste ustanovili da li vam model i veličina u potpunosti odgovaraju i ne stežu vaša stopala, ili ih možda morate zamijeniti za neki drugi model ili veličinu.

u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline SPAWN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
  • Gender: Male
Odg: ROLERI
« Reply #38 on: May 04, 2007, 09:09:41 PM »
imas veliki izbor rolera u CAPRIOLO radnjama u bg-u ima jeftinijih a i onih skupljih :strong:

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: ROLERI
« Reply #39 on: May 05, 2007, 12:49:58 AM »
Vazi!Medena hvala ti puno bas si se potrudila da mi pronadjes sve potrebne informacije.Super si  ;) sta da ti kazem.Mozda cu i ja nekad znati nesto potrebno tebi ko zna.Hvala jos jednom.