EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ROLERI  (Read 216843 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: ROLERI
« Reply #40 on: May 05, 2007, 06:33:31 PM »
Leyla je trazila K2 marku rolera.Nisam ih pronasao ali sam nasao dobar sajt o rolerima,pa mozda moze da se naruci ili cisto da pogleda sta sve ima.Mozda i znate za ovaj sajt WWW.SKATES.COM.Vidim da su K2 prilicno skupi od 200 do 300 dolara.Eto samo mala informacija :)

Offline Smeshkica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #41 on: May 10, 2007, 01:59:15 PM »
Roleri su odlichni...ja u proseku 3-4 puta nedeljno idem na Palitj i nazad u rolerima ..to je oko 25 kilometara ...i Boga mi imam vajde od njih....butine (nazalost samo spoljashnja strana) , listovi i zadnjica se vidljivo zatezu, bar meni...to zavisi i kakav stav imash u toku voznje.
Znam neke koji voze skoro uspravno stoje....i onda bash ne zatezu puno toga....ja povijem nove u kolenima..i malo se nagnem napred...nema koji mishitj ne pomerim :clap1:
Slabiji pol je jači zbog slabosti jačeg pola prema slabijem polu

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: ROLERI
« Reply #42 on: July 12, 2007, 06:22:38 AM »
Bok, ovo mi je prvi post hehehe. :) Pozdrav svima.
Evo naletio sam na ovu temu, inace rolam vec nekih 10-ak godina i ne vjerujem da nemate neki veci izbor rola u Beogradu, barem sto se tice ovih fitness rola.
Moj savjet je pola broja do broj vece, paziti na to da su gumeni kotaci (ili kako neki vole reci silikonski :)), tj. najbolje bi bilo traziti neke marke, jer s time si onda siguran da dobivas pravu stvar.
To su vec spomenute: K2, Rollerblade, Roces, Salomon (jedne od najudobnijih), Nike, Fila, Bauer.
Koliko ja znam, najblizi specijalizirani ducan je u Madarskoj u Segedinu, stranica im je www.skateworld.hu.
Ako nekoga zanima moze naruciti role i preko jednog covjeka u Subotici koji vam onda role posalje busom u Beograd. Meni ih tako salje u Zagreb.

Sretno i uzivajte na rolama.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: ROLERI
« Reply #43 on: July 12, 2007, 09:28:07 AM »
Thanks Gamby & welcome :)

Offline simka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #44 on: July 12, 2007, 12:51:52 PM »
Super je tema.Ono sto mene zanima je sledece.Imam rolere vec par godina.Dva puta ih navukla na noge,dva puta pala ( u roku od dva minuta).Od tada ne smem ni da pomislim na njih.Ne znam da ih vozim,a tako bih rado naucila.Znam teoretski kako ide,malo se nagnes napred,blago povijena kolena...ali ne ide mi.Od kako sam "roknula" bas mi je frka da se usudim ponovo.Ima li neko neki predlog kako najlakse savladati rolere?Imam 29 godina i ne zelim da cujem da sam vec zakasnela sa ucenjem.Hvala!

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: ROLERI
« Reply #45 on: July 12, 2007, 01:01:45 PM »
NAUCITE OSNOVNA PRAVILA VOZNJE ROLERA

START



Pre nego sto pocnete sa voznjom, obavezno stavite stitnike za kolena, laktove i sake, kao i zastitnu kacigu. Uvek vezbajte voznju na ravnom terenu u parkovima, na igralistima i drugim rekreacionim oblastima, a izbegavajte prometne ulice, puteve, nizbrdice… U startnom polozaju stanite uspravno sa stopalima tako postavljenim da formiraju slovo T ili latinicno slovo V.

KRETANJE



Blago se nagnite napred, kao kada zelite da sednete i neka vam noge budu savijene u kolenima. Sa levog "balans" rolera odgurnite se i prenesite tezinu tela na stranu koristeci unutrasnju ivicu vaseg desnog "pogonskog"rolera. "Klizite" na "balans"roleru. Probajte da ponovite radnju, ali ovoga puta nogama zamenite uloge. Zbog boljeg balansa, neka vam jedna noga bude postavljena blago ispred druge dok "klizete". 


ZAUSTAVLJANJE



Prilikom zaustavljanja ispruzite nogu na kojoj vam se nalazi roler sa kocnicom (uglavnom desna) ispred druge. Podignite stopalo na gore, tako da vam ravni deo kocnice bude spojen sa tlom. Polako se spustajte u polusedeci polozaj prenoseci pritisak na kocnicu. Nastavite da prenosite pritisak sve dok se ne zaustavite. Sto je veci pritisak na kocnicu, vreme zaustavljanja je krace. Zbog boljeg balansa, ruke postavite ispred sebe.


KAKO VOZITI PAMETNO I PROPISNO?

   



    * Pazite na guzvu i saobracaj iza i ispred sebe.
    * Vozite desnom stranom. Ocekujte preticanje.
    * Izbegavajte da preticete ukoliko vam neko dolazi u susret.
    * Pre preticanja, pogledajte iza sebe i uverite se da je sigurno.
    * Izbegavajte da se "prisunjavate" drugim ljudima.
    * Izbegavaje da nosite teske stvari u rukama ili pozadi.

# Nosenje slusalica nije preporucljivo.
# Odmarajre se van saobracaja.
# Nocu budite vidljivi.
# Ukoliko vozite kolovozom, krecite se u smeru sobracaja.
# Budite veoma oprezni prilikom predvidjanja kretanja automobila.
# Obratite paznju na vozaca, a ne samo na auto.
# Ukoliko zaobilazite automobil koji stoji, pazite na otvaranje vrata.
# Izbegavajte pesak, sljunak, blato, vlazne i nauljane podloge.
# Izbegavajte podloge koje "jedu" tockove.
 





-reptil-

Offline simka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #46 on: July 12, 2007, 01:03:24 PM »
Hvala!
Ne mogu da verujem...expresniji odgovor nisam u zivotu dobila!
Pozdrav!

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: ROLERI
« Reply #47 on: July 12, 2007, 04:38:19 PM »
Simka, ako mislis da vozis rolere, moras da savladas strah i koliko -toliko i da naucis da se opustis na istima.
Ali, pre toga reci mi koje rolere imas? Postoji resenje - modifikacija, gde mozes da zamenis tockove, ako su prebrzi, za manje, shire, agressive koje ti omogucavaju vecu stabilnost. Znaci sve zavisi koje role imas i koji model!?
Ja sam ranije uglavnom vozila agressive, jer sam se izivljavala s tim nekim xtreme akcijama, ali sad vozim  tzv "inline skates" (Bladerunner Inline/ pro xt), koje su jezivo brze i kad stojim same me vuku (tj. tockovi). Takve mogu biti problem, pogotovu ako nisi uhodana.....

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: ROLERI
« Reply #48 on: July 12, 2007, 04:46:38 PM »
evo su moje

Offline simka

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: ROLERI
« Reply #49 on: July 12, 2007, 08:54:20 PM »
Ja sam moje rolere kupila pre dve godine.Kutija,ako jos postoji,ko zna gde je.Ali mogu ti procitati sta pise na njima.Ne zameri ako ti napisem nesto sto nema veze sa modelom (stvarno se ne razumem u rolere,kupila sam ih zato sto je bila lepa cena i svideli mi se kako su izgledali).Ovako,na njima pise sledece:
DSIX doublesix
ABSORBER SYSTEM
ABEC 3
8mm axies

Bojala se nisam dok nisam pala.Ustvari nisam se bojala ni posle prvog pada.Ali drugi pad koji je usledio 2 minuta posle prvog me je naterao da skinem rolere i probam drugi put.Od onda ih nisam navukla.Roleri mi stoje na polici i skupljaju prasinu vec dve godine.A ima strasnu zelju da naucim.Malo mi je jezivo na njima zato sto sam visoka 182 cm i kad se popnem jos na tockice cini mi se da treba da padnem sa velike visine.Svako prolece obecavam sebi da cu poceti da ucim,ali jos se nisam odlucila na taj korak.Hvala na recima podrske!!!
Pozdrav!