EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj log treninga  (Read 89822 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Moj log treninga
« on: January 15, 2008, 09:50:33 PM »
Resio sam malo da radim snagu,da vidimo i kako to izgleda kad se ozbiljnije radi pa sam otvorio ovu temu koja ce mi sluziti kao dnevnik treninga gde cu pisati svoj program,plan kako da radim dalje i naravno ono sto je najbitnije,svoje radne tezine.Program nije bilderski,vec po broju ponavljanja i izboru vezbi naginje powerliftingu,mada je daleko od pravih powerlifting programa i po broju serija i po izboru vezbi :)
Ja sam relativno nov u svemu ovome, tek skoro sam poceo da se zanimam, pogotovo sto sam nasao novu motivaciju u poslednjih par dana.
Inace,pocinjem sutra sa ovim pa pocinjem da radim sredu kao ponedeljak itd.Naravno tema je otvorena za sva misljenja i kritike.Pucajte.

ponedeljak:

-cucanj speed day,50% od 1RM,6-7 serija po 2 ponavljanja,pauze 45 sec
-bench press 3 serije po 3 ponavljanja,90% od 1RM
-stiffed legs DeadLift 2 serije po 10 ponavljanja
-neki potisak za triceps 3 serije
-biceps pregib 3 serije

sreda:

-veslanje 4 serije po 6 ponavljanja
-lat masina 3 serije po 6 ponavljanja
-vucenje do rade 3 serije po 8 ponavljanja
-3 serije lateralno letenje
-3 serije letenje u pretklonu

petak:

-cucanj,3 serije po 3 ponavljanja,90% od 1 RM
-bench press speed day,7 serija po 3 ponavljanja,50% od 1RM,pauze 45 sec
-potisak za ramena 3 serije po 5 ponavljanja
-potisak za triceps 3 serije po 8 ponavljanja


da pojasnimo neke pojmove za pocetak:
-1 RM je ona tezina sa kojom mozete da uradite 1 maksimalno ponavljanje
-speed day je dan kada se brzo izvodi vezba sa polovinom od vas max tezine radi sokiranja misica i navikavanja organizma na ono sto se trazi u PL a to su eksplozivni izbacaji.Naravno tehnika mora biti uvezbana,da ne bi doslo do povrede.
-u 1 nedelji se tesko radi ili benc pres i deadlift ili benc press i cucanj,znaci nikako tezak i cucanj i deadlift u istoj nedelji
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #1 on: January 15, 2008, 10:10:28 PM »
A da zaboravih,trenutne kilaze su mi,posle duze pauze:
-Squat 3x150kg
-Bench Press oko 115kg
-DeadLift 180kg

Mada kod cucnja i deadlifta je bilo jos prostora za jos koju kilu tegova.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #2 on: January 15, 2008, 11:01:58 PM »
uh...nesto ti je slab benc?

koliko imas trenutno kg?
al se nekad dobro jelo

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #3 on: January 16, 2008, 03:06:06 AM »
imam preko 105 sigurno,nisam dugo stao na vagu
da benc je najslabiji,mada ni ove druge kilaze nisu bas najsjajnije,nadam se da ce skociti sve
a i sto se benca tice,nikad nisam bio neki benc tip,vise volim mrtvo jer sam tu jaci,logicno
ovo je deadlift pre par meseci i to dosta lagano,hvat mi je problem kada radim vise ponavljanja,medjutim sad cu poceti da koristim kredu

http://www.youtube.com/watch?v=VO08JeO3W1o
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #4 on: January 16, 2008, 03:48:35 AM »
uh...nesto ti je slab benc?

Ne bih se slozio da mu je slab bench. Sasvim je u proporciji sa mrtvim vucenjem i cucnjem.

Jak si koliko mozes da povuces. Apsurdno bi bilo da mu je bench blizu ili ne daj boze veci od cucnja ili mrtvog.

Kako bude vukao vise, i gurace vise, a i popravice Milan jos tehniku na bench-u, to sam siguran.
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #5 on: January 16, 2008, 09:27:54 AM »
hehe,ma vuksa ima neke nenormalne kilaze, pa misli da svi tako   :yes:
bice sve polako,uostalom sad idem na trening pa pisem utiske kad dodjem
i da,benc bi trebalo da raste kako jacam triceps,prednje rame i trapeze
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Moj log treninga
« Reply #6 on: January 16, 2008, 09:35:16 AM »
Ma laze Mikica..
Ja gledala..
Stane na steper i samo zabusava..jede krofne usput..znaci uzas..

 :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1:

Ma salimmmmmm seee... radi kao zmaj....  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cak je i meni pomagao dok smo trenirali zajedno (ni celih mesec dana)  :powerlift: :whew: :respect: :saurora:

A sad Milane moja ruzo ne znam kaj chinis..moram da poslajem izvidjace...  :harhar: :harhar: :harhar: :harhar: :harhar: :harhar: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #7 on: January 16, 2008, 09:39:35 AM »
Posalji one dve,samo kazi da necu da ih merim,da ne placu
Tikica dovela dve drugarice sa nama da vezbaju ,ja izneo vagu a tikica i ova jedna zamalo sto nisu zaplakale,kao laze vaga..
Tada je prestala da dolazi na trening :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Moj log treninga
« Reply #8 on: January 16, 2008, 09:51:14 AM »
Ne ne Tikica je svesna svoje kilaze ali ti nisi verovao...  :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #9 on: January 16, 2008, 10:04:32 AM »
ma ajde normalno da nisam verovao da imas 60 kg,kad ono stade na vagu i stvarno   :nonono:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380