EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj log treninga  (Read 90102 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj log treninga
« Reply #70 on: January 25, 2008, 10:14:58 PM »
Milance

Prvi trening su dopunske vezbe. To moze biti floor press, uski benc, kosi benc, kosi uski, zakljucavanje sa stalaka,... Prve  cetri vezbe radis progressive overload metodom. Iz nedelje u nedelju povecavas tezinu a smanjujes broj ponavljaja. Ja kombinujem floor 3 nedelje pa kosi 2. Mada nemam jako pravilo po tom pitnanju.

Na drugom treningu trpas tezinu i radis 3 - 4 daske dokle ide. Na 3 - 4 nedelja spustis pa nadjes maksimum na 2, ili 1 ili bez daski. I tu je po osecaju. ne mogu da ti dam pravilo. Obicno se rade 3rojke, dvojke ili kecevi. Zadnja serija je pumpanje 10 ponavljaja sa nekom manjom tezinom.

Slobodno nastavi sa pitanjima.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #71 on: January 25, 2008, 10:23:35 PM »
Aha, znaci koliko sam ja skapirao, prakticno se radi na jednom treningu UVEK board press, samo variras visine, a na ovom drugom treningu, kombinujes sa kosim, floor itd.? Dakle recimo 15 nedelja za redom radis petkom na primer, uvek board press, dok ponedeljkom recimo variras ove druge vezbe, a u board-u samo na svake 3 nedelje  variras visinu dasaka?

Imam jedno pitanje za ovu zadnju seriju sa pumpanjem i sa manjom tezinom? Zasto manja tezina na kraju i koja je njena funkcija? Da li se to onda radi bez dasaka ili i dalje sa daskama samo manja tezina?
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #72 on: January 25, 2008, 10:25:26 PM »
znaci, ako sam dobro shvatio,kada bih malo promenio za tri dana u nedelji treninga:

prvi trening:izaberem dve od cetiri vezbe i radim overload
Drugi trening:teska vezba vezana za benc planiran za tu nedelju.Jel tu rotiram npr bord benc i regularan benc?

ispadne mi kao da radim jedan trening laksi a drugi trening tezak benc?
Ja sam gleda da radim prvi trening u nedelji hard benc a treci trening da mi bude speed day.Sada vidim da  bi trebalo da pojacam ovim jacim vezbama

Jel mogu u dan kada radim laksi benc da ubacim potisak za ramena?
Triceps radim dva puta nedeljno,pojacacu jos i trapeze i ubaciti negde nose pull

edit:i da luka je pitao,jel uvek radis bord pres?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #73 on: January 26, 2008, 10:42:57 AM »
Milane,moze da se rotirau u vreme teskog bencha (bench,board ,kosi) ili kosi je samo dopuna.Hvala!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #74 on: January 26, 2008, 12:24:27 PM »
Nose pull je vezba za rhomboidni misic ledja, ne za triceps. Radi se na lat masini.

koja je to vezba?
al se nekad dobro jelo

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #75 on: January 26, 2008, 07:06:01 PM »
Ne citas. :) Napisao je Milan J iznad:

"- Nose pull, kao lats pull ali sa dve rucice i telo je pod 45 stepeni. Sajla se vuce direktno na nos, a ruke obrazuju slovo T ili jos bolje Y u odnosu na telo. Kada se ojaca gornji deo na ledja mogu da se drze skupljene plecke na bilo kojoj tezini na bencu i da se ustedi santimetar dva na putanje."
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #76 on: January 26, 2008, 07:27:00 PM »
 :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #77 on: January 27, 2008, 10:53:29 PM »
Jos jedan trening je prosao  :clap:

Danas je neki kao light dan,buduci da nema ni benca ni cucnja

Veslanje u pretklonu 4 serije 80kgx6
Probao sam nose pull,tesko je raditi kod mene u teretani,moracu nesto da modifikujem i da ubacim tu vezbu posto gadja bas one misice koji mi trebaju
Lat masina 2 serije 70kgx8
Sleganje 3 serije,6*110kg
Lateralno letenje i obrnuti sed na pek deku za zadnje rame po 3 serije

Rasturio sam srednji deo ledja,ceka me teski cucanj sledeci trening,mozda krenemo na 165 kg kao radnu tezinu :)

edit:zavrsicu ove dve nedelje po onom programu koji sam napisao na prvoj strani a na dalje cu probati da uradim on sto savetuje milan j sa menjanjem vezbi i forsiranjem odredjenih partija



Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj log treninga
« Reply #78 on: January 28, 2008, 07:29:13 PM »
Aha, znaci koliko sam ja skapirao, prakticno se radi na jednom treningu UVEK board press, samo variras visine, a na ovom drugom treningu, kombinujes sa kosim, floor itd.? Dakle recimo 15 nedelja za redom radis petkom na primer, uvek board press, dok ponedeljkom recimo variras ove druge vezbe, a u board-u samo na svake 3 nedelje  variras visinu dasaka?

Imam jedno pitanje za ovu zadnju seriju sa pumpanjem i sa manjom tezinom? Zasto manja tezina na kraju i koja je njena funkcija? Da li se to onda radi bez dasaka ili i dalje sa daskama samo manja tezina?



U tih 10 - 15 nedelja sa daskama svega 1 - 2 puta probas max bez daski. Manja tezina na kraju daje kilometrazu u majici. Uci se pokret a kolateralno se pumpa i to sa istom visinom dasaka.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #79 on: January 28, 2008, 07:39:00 PM »
znaci li to da onaj ko ne vezba sa majicom moze da preskoci tu seriju na kraju?
ili da ipak odradi zbog ovoga
Quote
kolateralno se pumpa i to sa istom visinom dasaka.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380