EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj log treninga  (Read 90102 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #180 on: March 28, 2008, 07:04:28 PM »
shvatam sad zasto mi je predlozio ono vucenje sa visine
pitao me ja da li hocu da mi napise program..to se i ne pita da li hocu  :) 
radio sam juce good morning posle dl..vise i ne osecam kilaze..sa 170 sam radio lagano,moracu jos tehniku da popravim..snimicu pa cu da okacim obe verzije te vezbe
 


Okaci obe varijante,jer je razlika velika i veoma bitna.

Inace,ako hoces ,da unapredis good morning,otidi na youtube ,pa potrazi channel,gometal i murtomaki/gde imas citave treninge-highlights ,naravno/,pa ce ti biti mnogo jasnije.

Ima i na elite fts,channel-u,nekoliko klipova  sa starog westsidebarbell sajta...

Potrazi malo,ali su ovi pomenuti,najbolji sto se moze naci na netu.

Pozz

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #181 on: March 28, 2008, 07:31:19 PM »
sada sam pregledao opet kako rade ano i jani..

luka mi je dao predlog posle one tvoje konstatacije o 7 2 1

npr jel moze ovako..3 nedelje idemo gm plicu varijantu..zatim 2 nedelje cucnja pa opet 3 nedelje gm ali dublja varijanta pa

onda 1 dl i tada vucemo neke dvojke?

to bi bio neki kostur treninga
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #182 on: March 29, 2008, 02:45:41 PM »
sada sam pregledao opet kako rade ano i jani..

luka mi je dao predlog posle one tvoje konstatacije o 7 2 1

npr jel moze ovako..3 nedelje idemo gm plicu varijantu..zatim 2 nedelje cucnja pa opet 3 nedelje gm ali dublja varijanta pa

onda 1 dl i tada vucemo neke dvojke?

to bi bio neki kostur treninga


Izgleda razumno i produktivno.

Predlozio bih,da kada radis ,nedelju za nedelju good morning,jedne radis plicu-siru,a sledece uzu-dublju.

Takodje,kada radis cucanj,jedne nedelje high box squat,a sledece bez box-a,pa opet good morning.


Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #183 on: March 29, 2008, 08:57:49 PM »
usvojeno  :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #184 on: April 17, 2008, 12:49:33 AM »
juce:

benc 100x5 u 3 serije..solidno lagano,tehnika losa,most mali,jednostavno ne mogu vise..kada legnem na klupu i napravim taj most imam osecaj da sam 30cm od klupe a ono je u stvari 5cm..
bole me kolena,kada sam u mostu a celim stopalom na zemlji

shrugs,nose pull,probao sami zercher cucanj,nije losa stvar..
propadanja na kraju,12 komada,lako.nije lose sa ovom kilazom

Danas:

lat masina 4 serije 90kgx5
veslanje na donjem koturu 2 serije,nije me se nesto radilo pa sam odradio 2 serije u pretklonu sa 60kg po 8 ponavljanja,a koristio pothvat
odradio sam i prednje rame sedeci 3 serije..nije losa kilaza s obziromda ovu vezbu nisam radio godinu dana..vise je bilo stojeci potisak i pre toga potisak na smitu,a to mi trenutno nije neophodno jer mi treba jako rame za benc
sa 70 kg sam radio,prve dve serije po 6 ponavljanja a treca je bila 8..imam malih problema sa stabilizacijom tega
srednje rame,zadnje rame,biceps i triceps :)
uglavnom,trenirao samkao da nema sutra
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #185 on: April 19, 2008, 10:24:32 AM »
trenirao sam juce,bio sam toliko umoran da nisam mogao da pisem :)
Isli smo Luka i ja kod Igija u teretanu,da probamo power rack,trening je bio sa ciljem da odradim GM a ostalo je ispalo neplanski
Odradio sam neke 4 serije GM-a..Od toga 2 visoka varijanta,a 2 niska,ok je,jedino tehnika..cesto krenem i kolena da otkljucam pa se setim da ne sme :).Bice i neki snimak,cim Luka okaci
Elem ono sto je bilo bitno.rack lock out,duzina putanje nekih 5 cm,ono sto je Milan J pricao..Zakljucao 220kg,malo traljavo,ali 200 je islo sasvim lagano..
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #186 on: April 19, 2008, 11:34:19 AM »
trenirao sam juce,bio sam toliko umoran da nisam mogao da pisem :)
Isli smo Luka i ja kod Igija u teretanu,da probamo power rack,trening je bio sa ciljem da odradim GM a ostalo je ispalo neplanski
Odradio sam neke 4 serije GM-a..Od toga 2 visoka varijanta,a 2 niska,ok je,jedino tehnika..cesto krenem i kolena da otkljucam pa se setim da ne sme :).Bice i neki snimak,cim Luka okaci
Elem ono sto je bilo bitno.rack lock out,duzina putanje nekih 5 cm,ono sto je Milan J pricao..Zakljucao 220kg,malo traljavo,ali 200 je islo sasvim lagano..


Vidi,.....kada radis GM ne zamaraj se preterano,koliko su noge u kolenima savijene ,jer je sve to pitanje povezano sa licnim anatomskim sklopom,kao i stepenom razgibanosti tj elesticnosti zadnje loze.

Dalje,kada radis nisku varijantu GM,ona neizbezno lici na cucanj,samo je akcenat na predklonu,a sto je i cilj.Takodje,kako raste tezina u niskom GM,ne mozes se toliko povuci kukovima unazad,da bi napravio vagicu,da izbacis teg.Ovo se desava stoga,sto je tezina koju dizemo,daleko veca od nase telesne tezine,pa se gubi balans,koji se mora spontano nadomestiti,tako sto ces traziti odgovarajuci polozaj,koji nece biti isti,za najvece tezine u niskom GM,i pri manjim tezinama.

Ovo si sigurno i sam osetio,samo te verovatno bunilo to, sto se telesna konfiguracija i balans menjaju ,kako tezina predje neku vrednost i sve se narusi.

Ali,sve ima svoje mesto i namenu u ukupnom jacanju,pa se zato i rade serije nod 10 i serije od 1-2 ponavljanja,jer pokreti nisu isti,ma koliko to blesavo zvucalo u prvi mah.

Pozz

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #187 on: April 29, 2008, 02:05:47 AM »
trenirao sam danas

mislim,treniram inace ali ne pisem svaki trening :)

sa danasnjeg treninga izdvajam:

niski gm 3x3 140kg

radio sam lezecu ekstenziju,odusevila me vezba,super

poslusao sam aragorna oko savijanja kolena i skoncentrisao se na pretklon

pisao si da se radi ili 10-ke ili 1-2ponavljanja

meni je bilo logicno da ,ako radim gm kao glavnu vezbu,radim trojke.Jle to u redu,posto je po tezini i pokretu blisko onim

serijama u kojima radimo 1-2 ponavljanja?

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #188 on: April 29, 2008, 10:50:11 AM »
trenirao sam danas

mislim,treniram inace ali ne pisem svaki trening :)

sa danasnjeg treninga izdvajam:

niski gm 3x3 140kg

radio sam lezecu ekstenziju,odusevila me vezba,super

poslusao sam aragorna oko savijanja kolena i skoncentrisao se na pretklon

pisao si da se radi ili 10-ke ili 1-2ponavljanja

meni je bilo logicno da ,ako radim gm kao glavnu vezbu,radim trojke.Jle to u redu,posto je po tezini i pokretu blisko onim

serijama u kojima radimo 1-2 ponavljanja?



Ma,brate,kako da ne.

Ono je bilo receno u kontekstu,od-do,a ne kao pravilo.Znaci, kroz ekstreme sam pomenuo,da se primi kao informacija,da,kada radis recimo,na 5-icu,ako imas snage za 8 ili vise ponavljanja,ne oklevas,vec da to ispucas.

Isto vazi i za 1 ili 3 ponavljanja,mada bi ja preporucio ,da ides naredni malo duzi period ne manje od 3 ponavljanja,da se malo ustalis u formi i osecaju,pa bice vremena za max.

Takodje,pored te forme koju radis,trebalo bi da radis i varijantu sa nogama u sirini cucnja/ako je trenutno nedovoljno sirok tj hoces da ga prosiris,onda razmaknes noge do te zeljene sirine/,ali da budu samo neznatno savijene/radi cuvanja kolena/,i spustas se samo malo tj da grudi dodju do ravni sa noznim prstima,pa NABIRAS LEDJA tj povecavajuci luk u ledjima,vracas se u pocetnu poziciju.

To izgleda ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=LeRv15vNtDo

http://www.youtube.com/watch?v=1nuyhpYbUhE

Ako opet hoces malo slobodniju varijantu,ali koja se radi do pozicije do koje pocinjes cucanj/govorim o podizanju/,evo malo Luie Simmonsa:

http://www.youtube.com/watch?v=UvOnP_-YPac&feature=related


Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #189 on: April 29, 2008, 11:35:04 AM »
Odlicno,za sada imam jos jedan visoki GM pa onda 2 nedelje cucnja,prvo box pa onda standardni cucanj.Mislim da mi je

sirina ok sada kod cucnja i da mi lui vise odgovara.Ova cambed bar mnogo znaci.Juce sam sirio ruke na do 1 cm od kolara

sipke,to inace ne radim jer ne osecam pritisak na ramena,obicno su mi sake na po 15ak cm od kolara i to mi je

ok.Praktikovacu ovako sada.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380