EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj log treninga  (Read 90016 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #190 on: April 29, 2008, 11:54:35 AM »

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #191 on: April 29, 2008, 05:36:02 PM »
Aragone.Kad radim dubok GM sa nogama kao za deadlift...ja radim u power racku...i spustim sipku nisko koliko mogu..dal visoki GM msa sirokim nogama mogu isto tako da radim.Samo da granicnike stavim vise nego za prvu varijantu?...ili ne sme sa granicnicima vec slobodno?sta kazes?
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #192 on: April 29, 2008, 07:48:58 PM »
slobodno,bez njih tj da ne oslanjas jer ti ne treba pokret iz mrtve tacke u kojoj teg stoji na zemlji
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #193 on: April 29, 2008, 08:06:52 PM »
Aragone.Kad radim dubok GM sa nogama kao za deadlift...ja radim u power racku...i spustim sipku nisko koliko mogu..dal visoki GM msa sirokim nogama mogu isto tako da radim.Samo da granicnike stavim vise nego za prvu varijantu?...ili ne sme sa granicnicima vec slobodno?sta kazes?

Bilo bi bolje ovu varijantu/siroku-visoku/,raditi slobodno tj bez granicnika,jer je to situacija ,koju imas, kad ti teg pobegne ,ka napred,kod izvodjenja cucnja.


Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #194 on: April 29, 2008, 08:17:29 PM »
Aragone.Kad radim dubok GM sa nogama kao za deadlift...ja radim u power racku...i spustim sipku nisko koliko mogu..dal visoki GM msa sirokim nogama mogu isto tako da radim.Samo da granicnike stavim vise nego za prvu varijantu?...ili ne sme sa granicnicima vec slobodno?sta kazes?

Sto se tice,niske-uske varijante,ona se najbolje radi sa stalaka ili sa granicnika,jer tako najbolje simulira situaciju kod deadlifta,ALI SE NIKAKO NEMOJ SPUSTATI STO NIZE, VEC DA POKRET BUDE KOMOTAN TJ BEZ PREVISE ISTEZANJA.

Ovo Finska skola /Ano Turtiainen i Go Metal/ DALEKO BOLJE RADI NEGO WESTSIDE BARBELL,koji zaobljuju ledja tamo gde se ne sme,pa zato Tate i Simmons imaju po dva diskusa povredjena,a takodje su uradili i bez granicnika,mada je sustinska greska u tome ,sto se uci nepravilan polozaj,kod izvodjenja ove vezbe,STO ANATOMSKO-KINEZIOLOSKI, LEDJA APSOLUTNO NE PODNOSE.

Dakle,NE OVAKO:

http://www.youtube.com/watch?v=dC4g2B-Qfes&NR=1

Nego,OVAKO:

http://www.youtube.com/watch?v=fRCquenglmM

http://www.youtube.com/watch?v=rAhbRv2zv_I


Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #195 on: May 08, 2008, 11:18:16 PM »
Danas sam doziveo svoj prvi failed squat   :)

Pao sam sa 180 kg,tj nisam pao vec samo krenuo ka napred sa tegom i skroz hladne glave legao sa njime na zemlju

Radio sam vvisoki GM i hteo i hteo da uradim 2 serije cucnja po 1 ponavljanje sa nekim kilazama koje mi nisu problem,cisto da

vidim gde sam sa dubinom i snagom u rupi

Prvo sa 140 bez problema skroz duboko,ne osecam

I kao ajde da stavim kredu na ledja da mi ne kliza sipka...kako smo stavljali kredu oko stalka,ona prasina se skroz raznela tu

po teretani i naravno gazeci po tome dosao sam do toga da su mi djonovi patika skroz klizavi

Kako sam zaronio dole sa tegom noge su samo krenule da se razilaze na stranu i da klize i shvatio sam gde cu i sta cu...drzati

teg nije bio nikakav problem,kao da ga nije bilo lagano sam dosao do dole i samo legao,olimpijski tegovi su uradili svoje

Ovo je bila tezina koju mogu 3-5puta,znaci nista preterano tesko

Odmorio sam 2 minuta,obrisao mokrom krpom sve oko sebe i cucnuo tih 180 kg lagano bez ikakve zurbe i napora,malo uzim

stavom

Ovo je jednom moralo da se desi,nista strasno,nemam nikakvu povredu,cak mi je i bilo smesno :)

Malo mi je bilo krivo sto su neki lokalni pederi koji tu treniraju vec par godina grudi+biceps jedva docekali da kazu...eto ne

valja raditi cucanj...

da sam kriv,kriv sam,nisam preduzeo sve mere da to bude bezbedno..na greskama se uci,imao sam i srece,ali i raduje me sto

nisam poceo da panicim,bilo je kao upijac na odbojci

elem,iskustvo vise,idemo dalje,pazljivije
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #196 on: May 08, 2008, 11:22:13 PM »
Dobro da se nisi povredio! sve se lepo zavrsilo.pazi se drugi put i koncentrisano!!!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #197 on: May 08, 2008, 11:23:25 PM »
E sto nisam bio tu  :lol: :harhar: :lol:

salu na stranu,malo ko bi na tvom mestu priznao...siguran sam da bi vecina precutala ovakav trening... sve pohvale sa te strane  :)
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #198 on: May 09, 2008, 01:35:57 AM »
E sto nisam bio tu  :lol: :harhar: :lol:

salu na stranu,malo ko bi na tvom mestu priznao...siguran sam da bi vecina precutala ovakav trening... sve pohvale sa te strane  :)


uzivo sam prisustvovao ovom dogadjaju i iskreno nije mi bilo sve jedno,mislio sam da ce se povrediti,ali dobro,Milan je to,iskustvo...Sva sreca sve se dobro zavrsilo.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #199 on: May 09, 2008, 02:03:38 AM »
Quote
E sto nisam bio tu  lol harhar lol

Quote
neki lokalni pederi koji tu treniraju vec par godina grudi+biceps

bile su ti kolege  :evillaugh:

Quote
salu na stranu,malo ko bi na tvom mestu priznao...siguran sam da bi vecina precutala ovakav trening... sve pohvale sa te strane

ovo je moj dnevnik treninga, bolje cu upamiti ovo ako zapisem :)

nema sta tu da krijem,ja ovo pisem radi sebe,desava se..


uzivo sam prisustvovao ovom dogadjaju i iskreno nije mi bilo sve jedno,mislio sam da ce se povrediti,ali dobro,Milan je to,iskustvo...Sva sreca sve se dobro zavrsilo.

hehe nije iskustvo,vec neki prirodni refleks i koordinacija

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380