EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: povrede kolena  (Read 3865 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
povrede kolena
« on: December 17, 2009, 02:43:00 AM »
Nisam trebao da otvaram novu temu,ali nisam znao ni gde da postavim ovo pitanje.Trenirao sam dizanje tegova, pa sam onda presao na pl i trenirao par godina.Kolena su mi poprilicno "otisla" od cucnja,da bas nekazem sjebao sam ih,ali sam ipak rekao,pa sam morao da prestanem sa treninzima.Plus su mi obe patele,casice,nesto krace nego sto bi trebalo da budu.To se lepo vidi na rengenskom snimku.Stvar genetike i protiv toga nemogu nista da uradim.Nisam vec godinama trenirao,ali bih voleo da se malo vratim u neku formu.Nisam vise ni tako mlad,imam 30 godina,tako da mogu biti samo rekreativac.Vidim da se dosta ljudi interesuje za powerlifting,sto je po meni bas lepa stvar.Neki razlozi prelaska na pl mi nisu bas jasni,ali to nije moje pitanje niti moja stvar.Stvar je u tome sto bih ja nastavio da treniram kao ranije ali nemogu da radim cucanj sa velikim tezinama.Ne znam ni sta tacno da pitam a da bude razumljivo sta ja ustvari hocu,ali kako za pocetak da ojacam cele noge bez cucnja,koji mi je bio i glavna vezba?Klasicnim vezbama,presom,sutiranjem?Kolena me ubijaju i kada radim hek-cucanj ili na smit masini.A jos mi je i rame malo otislo,pa me boli uvek kada radim benc.To nije toliko strasno posto tu povredu vucem dosta dugo.Rame sam povredio prilikom nabacaja dok sam jos vezbao dizanje,pre powerliftinga.Najveci problem su mi noge i kolena i kako da ih ojacam?Jedino da ih bas dobro bandaziram pa da radim cucanj.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: povrede kolena
« Reply #1 on: December 18, 2009, 11:50:20 AM »
Ako imas dijagnoze tih povreda bilo bi dobro da ih napises,kao i eventualnu terapiju koju si primenjivao,pre nego napisem konkretan nacin za prevazilazenje problema.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: povrede kolena
« Reply #2 on: December 19, 2009, 07:12:51 PM »
Pa kazem ti da su mi genetski casice na kolenima,nesto krace nego sto bi trebale da budu.Ortoped mi je prepisao hondroitin-sulfat za obnovu i rast hrskavice,ali to je glupost posto sam davno prestao sa razvojem :).Rekao mi je da ojacam kvadriceps sto vise,ali samo kvadriceps,da bi ojacao vezu misica sa kolenom i da izbacim cucanj.Kolena me bole i kada su dugo skupljena,kada sedim na primer.Kada sam trenirao dizanje tegova,nisam toliko ni obracao paznju na bol.Bio sam dosta mladji a i kada se zagreju onda je malo bolje samo sto uzasno pucaju pri svakom cucnju.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: povrede kolena
« Reply #3 on: December 19, 2009, 08:19:41 PM »
Sta znaci to "krace"?Taj termin ne postoji u strucnoj literaturi vec treba da izneses sta je konkretno taj strucnjak koji te je pregledao, napisao i kad je to bilo.

U kom delu je malformacija?Bazi?Vrhu?

Za koliko?Da li je ikad vrsen preracun koliko je bimehanicki "kraca"?

Gde onda ide veci prenos sile,sa gornje ili donje strane?

Gde imas vece bolove?Da li su jaci u vecoj fleksiji ili kad radis ucestani provocirajuci pokret?

..........

I niz drugih pitanja ovde postoje da bi se saznalo nesto konkretnije i zakljucilo nesto validno osim reci "kraca" casica.

Drugo,veoma mi je cudan nacin na koji opisujes svoj problem i sa koliko malo poznavanja to cinis.

Nadam se da gresim i da si prosto nekoncentrisan prilikom pisanja,jer ako je ovo sve sto mozes reci o svom problemu,nema tog strucnjaka koji bi i uzivo mogao da ti pomogne a kamo li ovim putem.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: povrede kolena
« Reply #4 on: December 19, 2009, 11:58:16 PM »
Hvala ti na odgovoru u svakom slucaju.Savrseno mi je jasno zasto te je zbunio nacin na koji sam izneo problem.Jos jednom ti hvala na ulozenom trudu i izgubljenom vremenu.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: povrede kolena
« Reply #5 on: December 20, 2009, 02:14:43 PM »
Vreme nije izgubljeno i nema razloga za ljutnju.

Treba da shvatis da od polaznih podataka sve zavisi.Bez pazljivog i temeljnog prikupljanja anamneze sve ide u potpuno pogresnom pravcu.

Ne shvatam zasto je to nesto tesko,ako vec imas zelje da nastavis sa treningom?


Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: povrede kolena
« Reply #6 on: December 20, 2009, 08:52:21 PM »
Sta ti je bre?Odakle ti to da sam se uvredio?Pogotovo na coveka koji hoce da mi pomogne.Ozbiljno sam ti se zahvalio.Nisam bio cinican niti nesto slicno.Ne znam sta te je konkretno nateralo na pomisao da sam se uvredio ili naljutio.Stvarno izvini.Iskreno,sada mi je veoma glupo.Ovo sa kolenima je veoma stara povreda zbog koje sam i prestao da dizem tegove.Trenutno sam u drugim vodama.Napominjem da je stara povreda zato sto sam odavno prosao razne vrste terapija.Ti si lekar po profesiji?Ma necu ovde pisati dijagnoze i terapije koje sam imao.Mogu samo jos jednom da ti se izvinem,ne znam sta drugo da ti kazem.Voleo bih da sklonim ovu temu jer je ispalo da ni sam ne znam sta sam hteo ;).

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: povrede kolena
« Reply #7 on: December 21, 2009, 10:25:33 AM »
Sad mi je veoma neprijatno jer mi se zaista ucinilo da si se zahvalio cinicno,a sada je ocigledno da sam poptuno pogresno shvatio tvoju poruku. :blush:

Izvinjavam se. :nonono:

Elem,sto se tice povrede,da probamo da resimo pazzle?

Imas li nesto od fizickih aktivnosti i koje su?Da li se javlja bol u kolenima kad to radis i gde te najvise i najcesce boli?