EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102391 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Nemanja...hvala ti na iznesenom stavu ali ja se neću složiti s tobom. Prije svega ova tema nema 36 str recepata nego dosta manje...U tih nekoliko strana ti si bio "saučesnik" i tad ti se sve to činilo ok  :dunno:...Postovio si mnoge toga ovdje i ja sam ti na tome zahvalna ali ti si se izgledao "pokajao"...ja stvarno ne vidim razlog..Cijenim mišljenje drugih ljudi ali imam i svoje vlastito...Ne možeš meni da govoriš da poznaješ "ovakvu vrstu" ljudi...izvini ali sigurna sam da o meni ne znaš baš ništa...jer da znaš ne bi tako pisao. Naravno sada mislim na tvoje viđenje moje ishrane tokom ovih mjesec dana a ne na nešto drugo...Dakle...u ovih mjesec dana ja niti jednom nisam prekršila( ne smatram to naročitim uspjehom ali da mi kažeš to nešto tipa "guzica gladna" stvarno ne znam odakle ti pravo)...U ovome svemu sam istrajna...pridržavam se svega ali jako se trudim da moj jelovnik bude raznolik a u okvirima dijete...što je suprotno onome što ti radiš...ali ne odmah osnova da kritiziraš moj način ishrane...Ja kao ti ne bih mogla nikada...hraniti se jednolično...ali ti nemam namjeru bilo šta prigovoriti za tvoj način ishrane...taman posla...A vlastiti život gledam da mi nije mučenje...tako sam shvatila i ovaj način ishrane..jer imam namjeru da mi postane način života i nimalo mi nije teško vjeruj mi...Disciplinovana sam 100 % i molim te nemoj da mi spominješ više to "guzica gladna"..mislim molim te otkud ti to...Na više tema sam nailazila...ovdje na forumu...da je lubenica ok za konzumiranje u većim količinama...A inače to što kažeš da ću ja smazati kilo lubenice...ne znam na čemu ti to temeljiš...Moj kalorijski unos je veoma mali...i količinski ne jedem mnogo...ovaj način ishrane mi odgovara u potpunosti a isto tako ne znaš šta me je dovelo do ove kilaže...ali naslov teme trebao bi ti reći nešto...

Ova tema nije kuvar a mislim da imam pravo u istoj tražiti savjete o ishrani...Dobrodašao si uvijek...ja sam se radovala tvojim prijedlozima isl...ne znam šta ti je odjednom bilo...osjetim dozu drskosti najblaže rečeno u ovom tvom postu...zaista mislim da nema potrebe za tim...


Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
sav off nakon ovoga će biti brisan

da dopunim za one koji ne znaju gde piše da se može jesti u većim količinama

JEDNO OD LETNJIH SRANJA KOJE TREBA KONUZMIRATI U NA GOLEMOTO KOLICINO..

LICNO....SMARISEM SAM JEDNU KRMACU OD 10KG BE PROBLELMA.

SALU AN STRANU....EXTRA STVAR ZA FILTRACIJU BUBREGA..PRILICNO NIZAK SADRZAJ ONOGA STO NAM NE TREBA..

ZATO..SAMO NAVALITTE.....

A ZA KRMACU OD 10KG SE NISAM SALIO :evillaugh: :evillaugh:


A mene zanima kada nam je dan sa 0 Uh, da li smemo da je jedemo?
da ali ne kao pedja 10 kg..  :evillaugh:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Pahuljica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 203
  • Gender: Female
Ajde ljudi ne svadzajte se ,vrucina je pa smo svi pomalo nervozni. Minka ja pratim tvoju temu , mogu reci da ti dobro ide, jer ti cak i bez fizicke aktivnosti mrsavis. Ja eto volim voce ali ga ne konzumiram cesto, strah me je jednostavno da ne pokvarim dijetu , to jest volim brze  videti rezultat,tako da uzimam ga samo jednom  sedmicno u ponedeljak na primer sam uz sutlijas od integralne rize naseckala dve male breskvice i to bilo meni kao desert posle tako duzeg vremena.Kad budem dobila zeljenu tezinu onda cu jesti  voce umesto tulumbe kao nekada , tako planiram. Inace samo napred sto se mene tice imas podrsku sa moje strane.  :clap:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Und hvala ti...kako si to odmah pročačkala  :) i hvala ti što posvećuješ ovoj temi svoje dragocijeno vrijeme.

Pahuljice hvala i tebi na podršci i svima koji su dragi i pomažu i čitaju...ok je za sada ovo kod mene pa ćemo mijenjati kad bude trebalo...a ti ajde tamo javi se i u svoju temu malo...ima li kakvih novosti...kako se hraniš po ovim vrućinama isl.  :)..

Offline Pahuljica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 203
  • Gender: Female
Neka mene ovako cutljivu, bolje je  i za mene i  za ostatak ekipe. A javicu se ja kad budem osetila potrebu da imam sta reci, do tada neka tema odmara. A sto se tice vrucine ,ok je podnosim je lakse sa ovom kondiciju koju sam stekla na orbitrek. Nije mi smorno vreme,osecam se izvrsno :)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
@nemanja : sta ce joj trening ?
na strani pre toga smo imali pricu o kompromisima i o umerenosti i prilicno sam siguran da minka razume situaciju i da nece pojesti kilu lubenice

rezultati govore za sebe .. sto je jedino i bitno
                 
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Pahuljice...kako ti kažeš...važno da je sve pod kontrolom ;).

Lokk1...ne znaš koliko mi je drago što vjeruješ u mene  :)..naravno da nisam pojela kilo lubenice...Smazala sam 300 gr...samo ne znam kako će mi goditi ujutro na prazan stomak oko 6:00 sati  :wow:...razmisliću još o tome  ;).

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Nije mi bila namera nikoga da uvredim. A ako se neko nasao uvredjenim ja se izvinjavam. Hteo sam da vam skrenem paznju kako biste ucili na mojim (i tudjim) greskama, a ne na svojim.

Und3i2c0v3i2 nema potrebe za takvim recima. Mislim sam da mozemo normalno da razgovaramo.
Ne znam u kom kontekstu su Pedja i Lazic ovo pisali.
I ne znam cemu to poredjenje jedne jabuke i 100g lubenice (zasto ne jedne male lubenice (2kg) i 100g jabuke). Nego kad se uzme i jedno i drugo na 100g:
            UH   (od toga vlakna)
jabuka   13      2.5
lubenica  8      0.4
Odnos vrsta secera je identican (Fructose:Glucose:Sucrose=2:1:1). Dakle identicna stvar, jedina razlika je u par grama secera, a velika je razlika u vlaknima u korist jabuke.

I neuporedivo je lakse zaustaviti se na 200g jabuka, nego na 200g lubenice. Inace samo jedna solja lubenice ima 150-160g. Cak i da zanemarimo to "zaustavljanje", opet ne vidim koja je razlika izmedju jabuke i lubenice, pa da jedna moze, jos u velikim kolicinama, a druga ne.

@lokk1
Zato sto ce sa treningom sve ici brze/bolje, pa i njegov uticaj na kontrolu apetita... Uticaja na opste zdravlje, i (sto neko rece) taj osecaj zadovoljstva... Sve ce to voditi da to mrsavljenje krace traje, da se radi sa vecim samopouzdanjem i licnom satisfakcijom.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
aman čoveče hoćeš li više prekinuti sa filozofiranjem
stalno bre nešto komplikuješ, popio svu pamet sveta jbt


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Pahuljica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 203
  • Gender: Female
Nemanja ja razumem tebe i  ostale i svi imate pravo , ali vidi bitno je da postujemo tudje izbore, Minka je odlucila da to traje duze ali da bude zdravlje , pa po meni je ona bas hrabra i odlucna.Ja nju shvacam jer ona sad uci nacin ishranu , nije ona na dijeti, ona je i sama rekla da planira da nastavi i dalje ovaj nacin ishrane. Jer je coveckom organizmu je potrebno sve  ono sto nam priroda daje, ali umereno. I sta  ako ja vezbam i eto  praktikujem ovaj nacin ishrane kad malopre  kupila sam nove hlace jer mi ovi stari poceli padati ,pa sam ih odnela da ih moja mama skrati , a ona kad me igledala u njih rekla : Joj pa koliko si ti to smrsavila, ma jos si debela , jos trebas mrsaviti!  Ja sam je pogledala razocarano  i rekla sam joj : Pa nisam se ja ugojila za jedan mesec pa da mogu to skinuti sa sebe  za jedan mesec...  Ali me njeni reci ne doticu, ali nije mi bilo svejedno. I zato kazem nije vazno koliko vremena ce trebati svakog od nama , bitno je da se postigne cilj.