EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102451 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
minka, tikvice i jogurt, fenomenalna ideja  :clap:

danas sam ih izdinstala da se gotovo raspadnu, dosta kašasto je bilo, dodala sam jednu malu papriku, sitno iseckanu i to na poveću količinu tikvica (za 4 osobe), na kraju malo mirođije, i kad sam izvadila sipala sam jogurt i trunku sirćeta ... fenomenalno!  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
jel tikvice ogulite, rezete na ploske, il na kockice pa dinstate ?

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
ja ih nisam gulila i iseckala sam ih na kockice, al treba da se raspadnu malo, onda budu kašaste, jer kad dospeš jogurt svakako ih moraš jesti kašikom, pa da ne budu baš previše retke .... mislim da bi podjednako dobro bilo i da ih izrendaš


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Draaaaga...znaš koliko mi je drago da ti se sviđa  :clap:...nek samo neko kaže da nismo dobre kuharice  :evillaugh:.
Ja sam takođe razmišljala da dodam papriku ali nisam se odlučila za to na kraju...možda sledeći put...Ne znam da li si ti konzumirala toplo ili hladno...meni je ok i jedna i druga varijanta ali hladnog dosta više mogu pojesti :rolleyes01:.

Leyla ja sam ih takođe rezala na kockice...mora biti kašasto kako Und kaže...ali ja sam ih gulila :rolleyes01:.

A došla sam do nove opcije dnevnog unosa proteina  :rolleyes01:.
Dnevni jelovnik bi mi mogao uključivati jaje+bjelanca+100gr pileći file+300gr.oslića(bez glave...znači nije file)+50-70gr.sira. Ovo mi se čini idealnim za konzumiranje...jer piletine ne mogu mnogo pojesti a na osliću bih mogla živjeti...još mi se i više isplati..Sad kupujem obični oslić..ne file i duplo je jeftiniji a jeftiniji je čak i od pileći file...Količina proteina mi ne bi bila uopšte upitna...nego skroz ok...a ja bih se osjećala izvrsno...al sad me brine to nešto kao ne puno ribe zbog žive i to..a meni bi ovo tako dobro odgovaralo sa mnogo aspekata...al ako imate primjedbi...ja slušam  :).

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ovo za proteine je neka idealna varijanta...ali bilo bi ponekad malo odstupanja  ;)...šta mislite?

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
ja ih nisam gulila i iseckala sam ih na kockice, al treba da se raspadnu malo, onda budu kašaste, jer kad dospeš jogurt svakako ih moraš jesti kašikom, pa da ne budu baš previše retke .... mislim da bi podjednako dobro bilo i da ih izrendaš
nisam  neki fun tikvica,davno sam jela u restoranu kao kad narucite povrce s "plate"..to je tolko popilo ulja da mi je bilo muka :blush:
moja mama cesto pravi pitu od  tikve ljeti pogotovo.ja sam probala verziju bez jufke, tikvice oguliti na kockice iskijeci , umutiti 1cijelo 2,3 bjelanca, kasiku posnog  a i nemora,malo zacina,to pomijesati i u pleh u rernu cca 30min..bude odlicno  :rolleyes01: imala sam sliku al mi je na dr lapt koji je crko :blush:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ne čini se loše ovaj tvoj receptčić Leyla...ja sam razmišljala da li bi nekako slično moglo i s patlidžanima...pa da budu nešto kao pohovani :rolleyes01:.

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
pravila sam i patlidzane, jer i mama cesto pravi tati koji ne smije pohovano przeno i sl..ona ih oguli izreze na kocke, posoli i pokrije da odstoje..poslje samo stavi u vrucu serpu, podlogu paradazja oni puste vodu i to se dinsta samo od sebe moze se  dodat jos nekog povrca al to je to u biti zacinis poklopis...ja sam isto pravila bude prilicno kasasto, a isto moze i u rerni

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
probala sam toplo (jer nije stiglo da se ohladi), ali će za večeru biti hladno (jogurt sipam neposredno pre konzumiranja, a on je u frižideru) .... ja papriku skoro u sve stavljam, volim je i da neki poseban ukus jelu

juče sam dinstala papriku sa lukom, i na kraju dodaš jaja (žumance, 2, 3 i ostalo belanca, zavisi koju količinu praviš), i to smućkaš kao kajganu ... paprika u svim varijantama  :wow:

što se tiče žive, oslić nema veliku koncentraciju iste
riba u kojoj ima žive je obično crvenije boje  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Jeste jeste...paprika da posebnost ukusu...pokušaću i to napraviti  ;).

Odlično to za oslić...ja ga mogu jesti u neograničenim količinama...piletina mi je bila sve do nedavno skroz ok...ali kako ovo vruće vrijeme sve ju teže podnosim..ali 100-150 gr. dnevno bez problema će ići  ;). Kad se sjetim kako sam na početku zamišljala svoj jelovnik sa 200 gr. piletine i 200 gr. teletine dnevno..eh...bolje su ove kombinacije u posljednje vrijeme dosta...Ma može se svašta pripremiti...

Danas sam se počastila sa Cola light..al vidim imaju oni obični sirupi na razmućivanje bez šećera...ne znam možda ne bi bilo loše imati to pa ponekad se zasladiti :)?