EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Šta sa mlijekom/jogurtom?  (Read 1311 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alzamendi

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Šta sa mlijekom/jogurtom?
« on: January 09, 2014, 11:05:20 AM »
Pozdrav svima,

Nov sam na forumu, mada ga odavno čitam i pratim. Detaljno sam pročitao Lazićevo uputstvo za oslobađanje viška kilograma i kreiranje sopstvenog jelovnika/dijete. Imam nekoliko pitanja za vas, nadam se da ne smaram puno i da mi možete pomoći :)

Kao prvo, interesuje me - koliki kalorijski deficit je potrebno ostvariti na nedjeljnom nivou da bi se izgubio 1kg čiste masti?

Kao drugo, interesuje me - šta da radim sa kravljim mlijekom i jogurtom? Recimo, volim da jedem kornfleks i jako mi odgovara, recimo, ponedjeljkom da za doručak prije nego odem na posao pojedem to (em se sprema lako, em brzo), ali ne mogu da izračunam kalorijski udio mlijeka koje pojedem uz to? Napominjem da konzumiram mlijeko sa 1.5% mliječne masti (ono sa 0.5% mi malo bljutavo, mada bih mogao i njega kad bih morao)?

Isto tako, pijem Balans jogurt (0% mliječne masti) koji mnogo volim, tako da me interesuje znate li možda njegovu kalorijsku vrijednost (na 100g)?

To bi bilo sve za sada, izvinjavam se ako sam smorio. :)
A ko je izvršio privatizaciju u Slovačkoj?

Offline eXeL0L

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 133
  • Gender: Male
Odg: Šta sa mlijekom/jogurtom?
« Reply #1 on: January 09, 2014, 05:58:30 PM »
1. ne mzoes posmatrati kao cilj 1kg ciste masti jel ces uvek gubiti i druge stvari uz to... racunaj da je idealno na nedeljnom nivou da gubis 0.4-1kg (ako se bavis necim gde ti je primarni cilj zadrzati snagu onda i ispod pola kg)

2.za kornfleks+mleko nadam se da pojedes neka jaja/whey/meso uz to posto ti je potreban i neki izvor proteina

3.i za jogurt i za mleko ti vazi 0.1l=100gr nije 100% tacno ali je odstupanje minimalno pa mozes postaviti takav ekvivalent(na pakovanju ti pise vec 3-4gr proteina 12-13 uha masti ako je 1.5% 1.5gr). Generalno puno kalorija u necemu sto te nece bas zasititi tako da bi ti bar dok si na definiciji bila najbolja opcija da izbacis i jedno i drugo...