EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: nmrmak - ishrana  (Read 2966 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nmrmak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
nmrmak - ishrana
« on: June 20, 2010, 02:01:56 PM »
Cao svima, vec sam se predstavio u jednoj drugoj temi vezanoj za neku povredu, ali evo i ovde:
23 godine (od danas :)), 97 kg trenutno.
Prosle godine u ovo vreme sam bio na cca 120 kg, ali sam do februara ove spustio na oko 96-97 i od tad mi je stabilna kilaza. To sam postigao nekom svojom varijantom blage dijete (jeo manje vise sve isto osim junk food-a koji nikada nisam ni jeo u velikim kolicinama, samo 30% manje obroke) i trcanjem 2-3 puta nedeljno po 20ak minuta, znaci nista specijalno. Kontam da sam zbog laickog pristupa svemu izgubio i deo misicne mase, ali ne izgledam preterano lose i ovako :)
Znaci - snagu volje imam :)

Sada kad sam se ustabilio na 97kg, voleo bih da zadrzim ovu masu, ali da smanjim BF pravilnom ishranom i vezbanjem. Drugim recima, zamenim salo misicima.

Citao sam dosta po forumu (a i van njega), a posebno sticky teme (ovo http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=8944.0 :link: i ovo http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=4263.0 :link:).

Proracun kaze da mi je stanje trenutno ovakvo:
Starost 23
Tezina 97kg
BMR   2210
TDEE   3204.5
i zeleo bih da unosim oko 2500 kcal dnevno, sto predstavlja deficit od 700kcal dnevno.

Vodeci se lazicevim predlogom iz onog uputstva da mi proteini budu oko 2.5 g/kg, dolazim do brojke od 250 grama proteina dnevno. Nisam siguran da hranom uopste mogu da unesem toliku kolicinu proteina bez suplemenata (1kg piletine ima 200g proteina). Da li sam u pravu ako kazem da su mi za ovaj cilj neophodni suplementi? Drugo, da li je 250g proteina dnevno uopste realno i potrebno?

Znaci, dolazim do sledecih brojki:

Proteini: 1000 kcal = 250g
UH+masti = 1500 kcal
U nekom odnosu UH:masti = 75:25, to je 282g UH i 41g masti

Uzecu za osnovu opet lazicevu varijantu varijacije UH. Jedino sto me trenutno sprecava da napravim svoj jelovnik je sledece pitanje: Recimo da imam dane kada unosim 100% UH (282g), 50% UH (140g) i 0% UH.
Kako tim danima kada su UH 50% i 0% da zadrzim kalorijski unos konstantnim na 2500, kao sto je predlozeno u http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=8944.0  :link: ?

Trening:
Lagani do srednje naporan trening u teretani. Dobijem upalu, ali ne radim prevelike tezine na nekim vezbama zbog povrede ramena.
Ponedeljak - ledja, triceps
Sreda - ramena, noge
Petak - grudi, biceps

Trcanje ubacim kad stignem, studiram pa ponekad nemam vremena, ali recimo da barem 2x nedeljno trcim po bar 20ak minuta, i da barem jedan trening u teretani uz tegove odradim i kardio.

Da sumiram jos jednom pitanja:
- Da li sam negde potpuno pogresio? :D
- Da li je 250g proteina dnevno potrebno na 97kg i zelju da smanjim BF
- Da li to mogu da unesem bez suplemenata?
- Kako treba da izgleda dnevni unos kalorija kod varijacije UH? To nisam uspeo da nadjem u lazicevom topic-u. Da li da jednostavno kalorije iz UH zamenim kalorijama iz masti? (nadam se da ne :D)

Eto, ako imate bilo kakav odgovor, makar bio "procitaj ovu temu" sa linkom ili neku sugestiju sta da uzimam, sta drugacije da radim, gde gresim itd, slobodno podelite sa mnom :)

Unapred hvala puno na svakom i bilo kakvom odgovoru, niste placeni za ovo i zaista cenim nesebicnost sa vase strane koju pokazujete vodjenjem ovakvog foruma! Zaista puno korisnih informacija ovde ima.  :clap:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: nmrmak - ishrana
« Reply #1 on: June 20, 2010, 02:15:30 PM »
Quote
Da li sam u pravu ako kazem da su mi za ovaj cilj neophodni suplementi?
jesi u pravu, dok ne naviknes da jedes vise hrane
Quote
- Kako treba da izgleda dnevni unos kalorija kod varijacije UH? To nisam uspeo da nadjem u lazicevom topic-u. Da li da jednostavno kalorije iz UH zamenim kalorijama iz masti? (nadam se da ne :D)
ti sada hoces misice,za to ti treba neki optimalni unos proteina i ne premali broj kalorija, pa nesto mozes da nadomestis iz masti
kako ti izgleda sadasnji jelovnik?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline nmrmak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: nmrmak - ishrana
« Reply #2 on: June 20, 2010, 02:19:44 PM »
Sadasnji jelovnik haoticno, mamina hrana :D
Konkretno, jedem tri puta dnevno, dorucak jaja/tunjevina, rucak sta ima, uglavnom neka supa, meso, salata, krompir itd, veceru ako ja kontrolisem neka salata+sardine/tunjevina, zavisi kako kad, ako ne - jedem sta ima.

Drugim recima, katastrofa.

Ono sto sam hteo da uradim je da napravim za sebe jelovnik po danima koga cu se pridrzavati, 5 obroka dnevno i varijacija UH, nije mi tesko, samo mi treba pomoc :)

Hvala puno! :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: nmrmak - ishrana
« Reply #3 on: June 20, 2010, 02:35:49 PM »
napravi nesto sto imas mogucnosti da jedes a ja cu te korigovati
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline nmrmak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: nmrmak - ishrana
« Reply #4 on: June 20, 2010, 02:47:26 PM »
Tako nesto sam i mislio, evo primera gde se zakucam:

Ponedeljak (skrob, voce, protein+vlakno, vlakno, protein -- 100% UH)
1. 200g pirinca
2. 200g jabuke + 200g breskve
3. 300g piletine + 200g salate
4. 300g mesano salate
5. 300g piletine + salata

To me dovodi na:
proteina 150g
UH 205g
masti 43g

Gore sam sracunao (ako nisam pogresio) da mi treba:
proteina 250g
UH 280g
masti 41g

Dakle, uspeo sam da pogodim samo masti, fali mi 100g proteina i 80g UH. Nemam blagu ideju kako da povecam bilo sta od ova dva bez da uzmem 100g whey-a i (za ovo se salim :D) 80 grama cokolade.

Dakle, kako da dignem proteine i malo UH bez da preteram sa mastima, za taj jedan dan?

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: nmrmak - ishrana
« Reply #5 on: June 20, 2010, 03:04:27 PM »
Ne znam odakle ti da 600gr mesa ima 150gr proteina ali dobro ... nie to najvaznie ovde. Zasto u prvi obrok samo 200gr pirinca ? Ubaci tu neku ribu ili jaja npr ... sta ce ti 400gr voca ? dosta ti je jabuka,dve (ili breskva). Ovi obroci sa mesom su ok, mozes jos da dodas 200gr mesa u cetvrti obrok.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: nmrmak - ishrana
« Reply #6 on: June 20, 2010, 03:08:07 PM »
Quote
Ponedeljak (skrob, voce, protein+vlakno, vlakno, protein -- 100% UH)
1. 200g pirinca
bolje jedi sir,jaja, jogurt
Quote
2. 200g jabuke + 200g breskve
zasto 500 gr voca..evo ovde prostora za meso i salate ili meso i skrob
Quote
3. 300g piletine + 200g salate
ok
Quote
4. 300g mesano salate
ok
Quote
5. 300g piletine + salata
smanji na 200

i dodaj jos jedan obrok 200 gr mesa
ubaci bademe, bar 50-100 gr
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline nmrmak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: nmrmak - ishrana
« Reply #7 on: June 20, 2010, 03:12:08 PM »
Tanor i Lazicu, hvala na odgovorima. Ok, ubacujem za dorucak jos recimo neku kajganu sa par jaja (ne svaki dan zbog holesterola) ili ribu, smanjujem voce na jabuku-dve, ubacujem 200gr mesa u cetvrti.

A podatke za proteine sam izvukao iz tablica ovde: http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=4263.0 :link:
Kaze, 100g piletine = 20g proteina, znaci 600g = 120, dodas 15g iz pirinca i 15ak-20 iz salata, i kad saberes stvarno dodjes do 150g. Jedino ako ne gresim negde u citanju tabele? Sasvim moguce, posto sam potpuni novajlija :)

Imam ideju da dodam suvo grozdje da pojacam UH, a ne vidim ga tamo u tablici, koliko je to dobra/losa ideja?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: nmrmak - ishrana
« Reply #8 on: June 20, 2010, 03:20:23 PM »
racunaj samo meso
suvo grodje je izvor prostih secera, taj izvoh uh ti ne treba
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline nmrmak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: nmrmak - ishrana
« Reply #9 on: June 20, 2010, 03:22:56 PM »
ok, sad su mi neke stvari jasnije. znaci, ne moram striktno da se drzim one tabele kad sta da jedem u toku dana, samo da ne mesam ono sto ne sme da se mesa, da pogodim proteine pa po njima dalje da gadjam UH i masti i da sve to zajedno bude na 2500kcal otprilike, pa sto ne mogu, da dodam whey-om.

Ja se uhvatio one tablice k'o pijan plota :D

Hvala :)