EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Odlucio Da Smrsam  (Read 15962 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pedja 95

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
Odlucio Da Smrsam
« on: June 22, 2013, 05:49:22 PM »
Zdravo,moje ime je Pedja,95 sam godiste=17 godina i napokon sam odlucio da smrsam :D
Debeo sam jos od detinstva,visok sam oko 1,80 i nesto i imam 88kg -_-
E sad do odluke je dosla prosle nedelje kada sam otiso sa drigarima na adu,svi se skinuli,svi razvijeni sa plocicama na stomaku(imamo onaj park za street workout u kraju pa vezbaju svi zajedno) i tu je doslo do kompleksa,nisam hteo da skinem majcu,nego sam se ceo dan przio na suncu gledajuci njih kako se brckaju u vodi....i tada kada sam dosao kuci malo sam razmisljao o tome i doneo odluku da ce sve da se promeni od ponedeljka :D
E sad vec sam spremio neke stvari ali imam mnogo pitanja pa ako neko moze da mi da odgovore na njih do ponedeljka(pretrazivao sam forum i citao one sticky teme za mrsavljenje)

1.Ako neko ima veliko salo na stomaku,ukoliko je zaista uporan i skine svo to salo,da li ce ostati onako ona koza sto visi nakon mrsavljenja?

2.Da li je dovoljno na idem ujutru na trcanje,sad kolko neznam necu da se preopteretim odma na pocetku nego svaki dan po malo vise ili brze?Naravno kad kazem dali je dovoljno samo trcanje ne mislim trcim ujutru pa ne radim nista ceo i sedim za kompom,izlazim cesto sa drugarima u grad,ili tako nesto

3.Posto sam citao da su ovsene pahuljice najzdraviji izbor za dorucak da li je mora striktno to ili moze naprimer ovo http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/p480x480/26332_10151275914936517_137424273_n.jpg posto mi je to mama kupila -_-,ako to nije zdravo nije problem da nabavim ovsene pahiljice

4.Imacu 5 jela na dan,3 glavna i dve uzine,e sad za prvu uzinu cu uglavnom neku vocku ali ako moze neko konkretno da mi kaze sta mogu za drugu uzinu(kad kazem konkretnoo nemislim ono uzimaj proteine i tako to,nego koju hranu tacno mogu)

5.Da li vise da verujem vagi ili centimetru? :D

To je to,takodje sam vec ubacio vezbe sa soptvenom tezinom,zgubove,sklekove i to....

Ovo su mi mere,pokusao sam da oznacim tacno na mestima gde sam merio na sebi:
http://imageshack.us/a/img407/1476/bmb2.png

Takodje da spomenem uopste mi nije tesko da se odreknem slatkisa,ni ovako nemam uopste zelju za njima,jedem samo kad mi mama bukvalno donese nesto ovako u sobu inace nikad ih nebi ni jeo :D
Sokove volim ali mogu i njih da izbacim lako,nije mi tesko naprimer da jedem nesto zdravo sto nevolim pored nekog ko jede ono sto ja volim :D Uglavnom nista mi skoro nesmete iliti neometa,veoma sam odlucan i hteo bi da nastavim zauvek ovako a ne samo dok nesmrsam :D

Ako imate bilo koji predlog,nesto da mi dodate ili nesto slicno bilo bi odlicno
I za teretanu nisam jos :D


Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #1 on: June 22, 2013, 06:20:33 PM »
1.Ako neko ima veliko salo na stomaku,ukoliko je zaista uporan i skine svo to salo,da li ce ostati onako ona koza sto visi nakon mrsavljenja?
Zavisi koliko imas da skines i koliko dugo si vec debeo. Meni nije ostalo nista, a bio sam debeo skoro ceo zivot.

2.Da li je dovoljno na idem ujutru na trcanje,sad kolko neznam necu da se preopteretim odma na pocetku nego svaki dan po malo vise ili brze?Naravno kad kazem dali je dovoljno samo trcanje ne mislim trcim ujutru pa ne radim nista ceo i sedim za kompom,izlazim cesto sa drugarima u grad,ili tako nesto
Izlazenje u grad ne znam kako mislis da ce pomoci  :lol:
Uglavnom, bitno je da imas neki redovan kardio trening, trcanje ujutru je ok.

3.Posto sam citao da su ovsene pahuljice najzdraviji izbor za dorucak da li je mora striktno to ili moze naprimer ovo http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/p480x480/26332_10151275914936517_137424273_n.jpg posto mi je to mama kupila -_-,ako to nije zdravo nije problem da nabavim ovsene pahiljice
Nemoj nista od toga po radnjama, uvek dodaju jos krsa secera, a i preskupo je, uglavnom smece tesko.
Idi u zdravu hranu i kupi tamo.

4.Imacu 5 jela na dan,3 glavna i dve uzine,e sad za prvu uzinu cu uglavnom neku vocku ali ako moze neko konkretno da mi kaze sta mogu za drugu uzinu(kad kazem konkretnoo nemislim ono uzimaj proteine i tako to,nego koju hranu tacno mogu)
Nebitno, jedi sta hoces a da valja. Citao si one teme, video si sta treba otprilike da se jede pa nesto iskombinuj.

5.Da li vise da verujem vagi ili centimetru? :D
Nemoj se opterecivati, prati ponekad oboje, i ogledalo, ali kilaza zna varirati po 1-3kg dnevno tako da se nemoj cimati previse. Trebace dosta vremena, nemoj lupati glavu svaki dan se meriti.

To je to,takodje sam vec ubacio vezbe sa soptvenom tezinom,zgubove,sklekove i to....

I za teretanu nisam jos :D

Od ponedeljka kreni u teretanu  :) Te bodyweight vezbe ne sluze nicemu. Teretana je obavezna jer kada smrsas bices previse zgoljav i izgledaces sebi jos gore nego sada 100%.

Offline pedja 95

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #2 on: June 22, 2013, 06:26:22 PM »
Ako cemo iskreno glupo mi je da idem u teretanu zato sto sam debeo :D Osecam da su tamo svi oni nabildovani :D

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #3 on: June 22, 2013, 06:30:05 PM »
da teretana zivi od nabildovanih , propala bi :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline pedja 95

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #4 on: June 22, 2013, 06:32:22 PM »
Dobro nemislim bas nabildovani ali neverujem da neki debeli idi tamo dok su jos debeli :D

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #5 on: June 22, 2013, 06:38:18 PM »
naravno da idu .lepo gradjeni i snagatori imaju svoja mesta i to je jako mali procenat u celoj toj populaciji vezbaca.
tako da teretana i ne brini nista,tamo si ti najbolji klijent
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #6 on: June 22, 2013, 06:40:10 PM »
Ako cemo iskreno glupo mi je da idem u teretanu zato sto sam debeo :D Osecam da su tamo svi oni nabildovani :D
Hahah kako da ne, mozda 1/15 likova max je "nabildovan", svi ostali pokusavaju da urade nesto od sebe, bas kao i ti.

Dobro nemislim bas nabildovani ali neverujem da neki debeli idi tamo dok su jos debeli :D
O da  :lol: Bar 40-50% su debeli (manje ili vise).

Offline pedja 95

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #7 on: June 22, 2013, 07:37:06 PM »
Moze jedna molba :D
Od ponedeljka kad pocnem ovaj novi rezim dali mogu ovde svakodnevno da postavim sta sam jeo pa da me vi ispravite sta nije u redu i sta da dodam,posto mi je ishrana uzas bila do sad :D

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #8 on: June 22, 2013, 08:00:51 PM »
Moze jedna molba :D
Od ponedeljka kad pocnem ovaj novi rezim dali mogu ovde svakodnevno da postavim sta sam jeo pa da me vi ispravite sta nije u redu i sta da dodam,posto mi je ishrana uzas bila do sad :D

Naravno da moze  ;)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Odlucio Da Smrsam
« Reply #9 on: June 22, 2013, 08:23:04 PM »
bolje ujutru postavi sta planiras da jedes taj dan
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380