EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Par pitanja vezano za skidanje kila  (Read 4302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kompjuteras

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Par pitanja vezano za skidanje kila
« on: August 20, 2012, 02:40:25 PM »
Pozdrav Svima,

Poceo sam pre par nedjelja da idem na treninge, da ishranu koliko toliko prilagodim nekom zdravijem nacinu. Zelim da skinem 20+ kila pa Imam par pitanja i molim za pomoc.

1. U prilici sam samo ujutro da idem na treninge, da li doruckovati prije ili poslije treninga
2. Da li sta pomaze ako uzmem neke suplementne i koje preporucujete
3. Da li da ima smisla prvih par mjeseci raditi samo Cardio tipa trake i bicikla ili odmah poceti i sa drugim vjezbama.


Moj trening se trnutno sastoji od 50 miin. trake, od cega je je jedno 15 minuta trcanje a ostalo je neko polutracanje, odnosno brzi hod. Trenutna kondicija mi toliko dozvoljava.

Hvala Unaprijed. 

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja vezano za skidanje kila
« Reply #1 on: August 20, 2012, 02:51:10 PM »
Ima smisla raditi samo kardio ako imas bas puno viska kilograma, kardio radi ujutru, probaj na prazan stomak kako bi sagoreo sto vise masti. Od suplemenata mozes BCAA kako ne bi gubio misic. Ishrana ti mora biti potpuno sredjena.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja vezano za skidanje kila
« Reply #2 on: August 20, 2012, 04:49:27 PM »
Odmah i tegovi od pocetka. Napisi kako se hranis, to je najbitnije.

Nema potreba za suplementima, ali je npr multivitamin uvek dobar izbor vezbao ti ili ne.

Offline kompjuteras

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja vezano za skidanje kila
« Reply #3 on: August 21, 2012, 10:28:08 AM »
BMI je 35.5 sto znaci da ima dosta da skinem :)

Sto se tice ishrane nemam neke posebne sad obroke, jedem uglacnom piletinu i ribu, spremnjenu na maslinovom ulju, svjeze povrce, malomasne sireve, tipa posnog sira... naravno sve u nekim manjim kolicinama. Pecivo sam skroz ibacio, samo nekada uzmem jedan ili dva dvopeka uz obrok.

Sto se tice praznaog stomaka, obicno kad ustanem, pijem kafu, e sad posto mi ne odgovara kafa na prazan stomak popijem jogurt neki vocni prije. Ako je to problem izbacicu kafu skroz.

Koje vitamine ili minerale da uzmem sta je preporuka?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja vezano za skidanje kila
« Reply #4 on: August 21, 2012, 10:47:04 AM »
BMI je 35.5 sto znaci da ima dosta da skinem :)

Sto se tice ishrane nemam neke posebne sad obroke, jedem uglacnom piletinu i ribu, spremnjenu na maslinovom ulju, svjeze povrce, malomasne sireve, tipa posnog sira... naravno sve u nekim manjim kolicinama. Pecivo sam skroz ibacio, samo nekada uzmem jedan ili dva dvopeka uz obrok.

Sto se tice praznaog stomaka, obicno kad ustanem, pijem kafu, e sad posto mi ne odgovara kafa na prazan stomak popijem jogurt neki vocni prije. Ako je to problem izbacicu kafu skroz.

Koje vitamine ili minerale da uzmem sta je preporuka?

Posto mozes da vezbas samo ujutru, onda pre treninga pojedi nesto tipa belo meso i povrce ili ribu i povrce i sl., sat-sat i po pre treninga. Ko je rekao da je kafa problem, popij je ujutru ako hoces uz taj obrok, nije bitno. Taj vocni jogurt svakako izbaci, previse secera. Pogotovo ako ces raditi samo kardio onda nista nemoj jesti pred kardio.

Znaci ustanes, odmah jedes meso/ribu i za sat-sat i po na trening. Odradis trening sa tegovima nekih 45 min i posle toga kardio u teretani nekih 30 minuta. Ako hoces jos jedan kardio mozes uvece prosetati ili ubaciti brzo hodanje ili lagano trcanje pred zadnji obrok nekih 20 minuta.

Ovaj multi je best buy: http://www.exyu-fitness.com/shop/vitamini-i-minerali/kompleksni-preparati-1-2/super-multi.html

Offline kompjuteras

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja vezano za skidanje kila
« Reply #5 on: August 25, 2012, 02:56:24 PM »
S obzirom da vjebanje pocinje u 7 i 30, nemoguce je sat vremena prije toga da jedem :) za trening imam maksimalno sat, jer moram na posao. Navece je tesko da se organizujem zbog drugih obaveza...

Umjesto jogurta ujutro, pojedem jednu bananu, to je nekih 20 - 30 min prije treninga.

Da li ogromno znojenje znaci da sam na dobrom putu?

Offline sherif184

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja vezano za skidanje kila
« Reply #6 on: August 25, 2012, 03:06:37 PM »
Code: [Select]
http://www.exyu-fitness.com/forum/cardio/ako-se-vise-znojite-ne-znaci-da-vise-sagorevate-masnoce!/
No pain,No gain!

Offline Charlene

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
Odg: Par pitanja vezano za skidanje kila
« Reply #7 on: August 27, 2012, 10:38:22 AM »
Jesam li dobro razumio...krompir poslije treninga u neznatnim kolicinama dozvoljen, preporucljiv ili koji vec epitet da upotrijebim? :D

Offline sherif184

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja vezano za skidanje kila
« Reply #8 on: August 27, 2012, 10:51:13 AM »
Krompir je dobar jer sadrzi skrob,koji ti daje energiju.Nisam bas siguran da ti je posle treninga ona potrebna...
Posle treninga,ako uz kardio radis i teretanu,i menjas salo misicima bolje jedi meso i unosi proteine.
No pain,No gain!

Offline kreator

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja vezano za skidanje kila
« Reply #9 on: August 28, 2012, 07:50:55 PM »
Krompir je dobar jer sadrzi skrob,koji ti daje energiju.Nisam bas siguran da ti je posle treninga ona potrebna...

Jel ti znas zasto se unose UH posle treninga?  :wow:
Whatever life throws at you, put it on the bench and PRESS IT!