EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Post i teretana  (Read 4802 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Chelsea

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Female
Post i teretana
« on: January 02, 2013, 09:54:00 AM »
Pošto nisam našla sličnu temu, otvorila sam ovu i nadam se da ćete me uputiti na ostale teme koje mi mogu pomoći, a i da mi odgovorite na moja pitanja.
Naime, odlučila sam da promenim život pun loših navika iz korena, počev od ishrane. Što se nje tiče predhodnih mesec dana sam postila i mislim sam smršala dva, eventualno 3 kilograma, ali sam se užasno opustila, jednostavno sam se kao balon ispustila. Danas mi počinje post na vodi koji traje nedelju dana, ali sam odlučila da i nakon njega postim na vodi, samo da ubacim beli mrs (mlečne proizvode i jaja).
Isto sam odlučila da i danas krenem u teretanu, pa mi treba par saveta kako da smršam, steknem kondiciju i da se zategnem. Volela bih da mi se gornji deo tela malo izdefiniše, ali nikako ne bih želela da mi noge postanu mišićave.
Visoka sam 155 i imam 58kg. Stomak nemam, ali su mi noge u haosu, izgledam vrlo zdepasto zbog njih.
Pošto nemam nikakvo znanje o teretani, ni oko sprava, ni šta treba da radim htela sam da  zamolim vas za savete.
Da napomenem da živim u malom mestu, te sam vrlo ograničena što se tiče ostalih sportova, tj. samo mi je teretana na raspolaganju (koja je jako siromašno opremljena-jedna bicikla i neke druge sprave sa tegovima).
 Hvala unapred.
Dragi moj mozgu:
"MOLIM TE NAUČI DA NAPRAVIŠ RAZLIKU IZMEĐU GLADAN SAM I DOSADNO MI JE"!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Post i teretana
« Reply #1 on: January 02, 2013, 02:46:10 PM »
post, pravoslavni post ili ono nacela iz toga kako se hrane ljudi kada su na postu
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Chelsea

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Female
Odg: Post i teretana
« Reply #2 on: January 03, 2013, 09:08:36 AM »
Pa pravoslavni post, žitarice, riba, voće i povrće.
Dragi moj mozgu:
"MOLIM TE NAUČI DA NAPRAVIŠ RAZLIKU IZMEĐU GLADAN SAM I DOSADNO MI JE"!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Post i teretana
« Reply #3 on: January 03, 2013, 09:14:45 AM »
jako tesko ces  moci da uklopis, jer ima mnogo povrca i voca a tu ima mnogo hidrata,mnogo  hidrata = salo
ovaj bozicni je bio laksi jer je mogla i riba da se jede, a kada udjes u uskrsnji, tu se riba jede samo par puta..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Chelsea

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Female
Odg: Post i teretana
« Reply #4 on: January 03, 2013, 09:50:49 AM »
Da, božićni sam sa lakoćom izržala, završava se ove nedelje, ali pošto se spremam za uskršnji koji je samo na vodi, a pošinje  za dva meseca, neću uopšte da opterećujem telo sa životinjskim mastima ili mesom.
Nego što me najviše zanima jesu vežbe, da li je dovoljna bicikla za stanjivanje nogu ili moram i neke druge vežbe da radim? I pošto mi je kondicija u minusu, pitam se koliko minimalno na početku treba da provedem vremena vežbajući? Hvala na odgovorima.  :)
Dragi moj mozgu:
"MOLIM TE NAUČI DA NAPRAVIŠ RAZLIKU IZMEĐU GLADAN SAM I DOSADNO MI JE"!

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Post i teretana
« Reply #5 on: January 03, 2013, 01:58:46 PM »
Quote
opterećujem telo sa životinjskim mastima ili mesom.
Zasto smatras da je to opterecenje za tijelo?
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Chelsea

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Female
Odg: Post i teretana
« Reply #6 on: January 03, 2013, 05:44:43 PM »
Mislim da je opterećenje za moje telo jer kao što rekoh, privržena sam postu, i onda mi je lakše da ga se  odreknem nego da ga čas jedem a čas ne jedem. A i imam dosta masnih naslaga, s toga smatram da ih je bolje potrošiti nego dodavati još... grešim?
Dragi moj mozgu:
"MOLIM TE NAUČI DA NAPRAVIŠ RAZLIKU IZMEĐU GLADAN SAM I DOSADNO MI JE"!

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Post i teretana
« Reply #7 on: January 03, 2013, 06:30:35 PM »
Kao sto ti je rekao Lazic mnogo hidrata=salo. Mesom neces dodavati jos sala.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Post i teretana
« Reply #8 on: January 03, 2013, 10:06:25 PM »
ti vezbaj, jer nekako moras da se resis tih kalorija.
jedi ribu, imaces sredu i petak da moze riba, tako uci sebe
mozda je bolje da pokusas sa keto dijetom, tu ces moci da jedes masti i vlakna, kada bude moglo riba da se jede idealno, neces  biti mnogo gladna , dijeta ubija apetit
svakog drugog vikenda po 2 dana mozes da jedes i hidrate.ne znam kako drugacije da uklopis post i ishranu a da mrsavis skidajuci salo a da ne gubis misice
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline ray

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 232
Odg: Post i teretana
« Reply #9 on: January 03, 2013, 11:22:52 PM »
Mislim da je opterećenje za moje telo jer kao što rekoh, privržena sam postu, i onda mi je lakše da ga se  odreknem nego da ga čas jedem a čas ne jedem. A i imam dosta masnih naslaga, s toga smatram da ih je bolje potrošiti nego dodavati još... grešim?

Grešiš... grubo i ukratko rečeno, kada dodaješ kilažu, dodaješ i mišić i salo (ne može samo mišić). Kada smanjuješ kilažu, opet smanjuješ i jedno i drugo (ne može samo salo). Odgovarajućom ishranom i treningom podstičeš organizam da odnos mišić-salo bude povoljan po tebe i kada dodaješ i kada skidaš.

Takvom ishranom radiš upravo suprotno, kad dodaješ, dodaješ previše sala, kada skidaš, skidaš previše mišića. Vremenom postaješ sve mlohavija i masnija i slabija.
He who sweats more in training, bleeds less in battle.