EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: koliko grama proteina dnevno???  (Read 17677 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mil_111

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
koliko grama proteina dnevno???
« on: January 26, 2009, 12:31:32 AM »
uzeo sam pre par dan optimumov whey gold standard...medjutim na internetu vidim da pise 2,2 gr proteina dnevno po telesnoj tezini!to znaci da bi za mene koji imam 90kg ta kanta od 2.37 kg ( 6000 din )trajala max 10dana a ona od 4.7kg ( 11 000 ) samo 20 dana!!!da li je ovo moguce ili je neka greska??

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: koliko grama proteina dnevno???
« Reply #1 on: January 26, 2009, 12:43:09 AM »
uzeo sam pre par dan optimumov whey gold standard...medjutim na internetu vidim da pise 2,2 gr proteina dnevno po telesnoj tezini!to znaci da bi za mene koji imam 90kg ta kanta od 2.37 kg ( 6000 din )trajala max 10dana a ona od 4.7kg ( 11 000 ) samo 20 dana!!!da li je ovo moguce ili je neka greska??

da si procito malo znao bi.Ja sma bas nedavno ponovio nesto sto je ponovljeno 1000x.

Greska je ta sto nebi bilo lose toliko proteina unest ali i prehrana ti mora sadrzavat proteine,a ne temeljit se na UH i tim putem takodjer unosis proteine.

Ako ti prehrana je tako dobro sredjena onda nemas ni potrebu ih unosit putem suplemenata,ali kako god bilo rijetko kome jest tako striktna
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: koliko grama proteina dnevno???
« Reply #2 on: January 26, 2009, 02:56:52 AM »
Nije bas ni lako uneti 200+ gr proteina samo preko hrane. :) A u svakom slucaju whey u pwm makar.

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: koliko grama proteina dnevno???
« Reply #3 on: January 26, 2009, 08:17:39 AM »
Nije bas ni lako uneti 200+ gr proteina samo preko hrane. :) A u svakom slucaju whey u pwm makar.

nije bas ni tesko.

Meni je osnova neka proteinski obroci.Izbjegavam Uh,ustvari s njima variram ima dana kad unesem i 0 UH
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: koliko grama proteina dnevno???
« Reply #4 on: January 26, 2009, 07:05:22 PM »
uzeo sam pre par dan optimumov whey gold standard...medjutim na internetu vidim da pise 2,2 gr proteina dnevno po telesnoj tezini!to znaci da bi za mene koji imam 90kg ta kanta od 2.37 kg ( 6000 din )trajala max 10dana a ona od 4.7kg ( 11 000 ) samo 20 dana!!!da li je ovo moguce ili je neka greska??

pa jbt ne misli se tu samo na protein iz prashka .. misli se sve ukupno iz hrane (vecina ) + eventualno prashak ...

samo mi nemoj reci da si pio 200g prashka dnevno :D :D :D  :hitself: :hitself: :hitself: :hitself: :hitself: :hitself: :hitself:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: koliko grama proteina dnevno???
« Reply #5 on: January 26, 2009, 07:32:46 PM »
pa jbt ne misli se tu samo na protein iz prashka .. misli se sve ukupno iz hrane (vecina ) + eventualno prashak ...

samo mi nemoj reci da si pio 200g prashka dnevno :D :D :D  :hitself: :hitself: :hitself: :hitself: :hitself: :hitself: :hitself:

daj rijetko je ko tako lud da pije.Uz to sta nebi trebo skoro nis jest,zadovoljio bi i dnevni unos tekucine
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline mil_111

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: koliko grama proteina dnevno???
« Reply #6 on: January 26, 2009, 08:14:05 PM »
pa koliko onda gold-a da uzimam dnevno???

Offline mil_111

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: koliko grama proteina dnevno???
« Reply #7 on: January 26, 2009, 08:18:09 PM »
mislim,na upustvu za upotrebu lepo pise izmesati sa vodom i uzimati 2.2gr proteina po tel.tezini..i to podeliti na 4-6 uzimanja..kad bih takn uzimao,ode 2.5kila za 10dana..dakle,koliko samo praska dnevno?

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: koliko grama proteina dnevno???
« Reply #8 on: January 26, 2009, 10:13:52 PM »
mislim,na upustvu za upotrebu lepo pise izmesati sa vodom i uzimati 2.2gr proteina po tel.tezini..i to podeliti na 4-6 uzimanja..kad bih takn uzimao,ode 2.5kila za 10dana..dakle,koliko samo praska dnevno?

lol ma cuj pij poslje treninga to s dextrozom(jednu mjericu),a za ostalo ako se ima para,a i ovisno o prehrani.

To s 2.2g proteina po kg ti je samo marketinska varka.Nebi bilo lose toliko proteina unest dnevno,ali zato veci dio treba bit iz hrane.Pa nije valjda da preko dana samo jedes UH
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: koliko grama proteina dnevno???
« Reply #9 on: January 26, 2009, 10:49:43 PM »
uzeo sam pre par dan optimumov whey gold standard...medjutim na internetu vidim da pise 2,2 gr proteina dnevno po telesnoj tezini!to znaci da bi za mene koji imam 90kg ta kanta od 2.37 kg ( 6000 din )trajala max 10dana a ona od 4.7kg ( 11 000 ) samo 20 dana!!!da li je ovo moguce ili je neka greska??
uzimas najmanje jednu dozu i to posle treninga, za ostalo ako imas para
sto se tice ukupne kolicine proteina, bolje je da unosis narednih godinu i po 100 gr proteina iz hrane svaki dan, nego da u naredna  3 meseca unosis po 300 gr..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap