EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kreatin i kofein?  (Read 16809 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Kreatin i kofein?
« on: August 08, 2009, 01:26:28 AM »
Zanima me da li skodi covecjem organizmu ako bi pio energetska pica tipa guarana red bul i tome slicna a da uzima kreatin? Uzimam kreatin pa me zanima sme li se piti...
Unapred hvala

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Kreatin i kofein?
« Reply #1 on: August 08, 2009, 08:56:54 AM »
tu je malo kontradiktorna da teorija koja je pisana..da kofein umanjuje dejstvo monohidrata/
medjutim sada svi no proizvodi imaju neku vrstu kreatina i neku vrstu kofeina.
bez obzira na to nemoj u isto vreme da koristis monohidrat i kofein.napravi neki vremenski razmak
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Kreatin i kofein?
« Reply #2 on: August 08, 2009, 10:48:49 AM »
tu je malo kontradiktorna da teorija koja je pisana..da kofein umanjuje dejstvo monohidrata/
medjutim sada svi no proizvodi imaju neku vrstu kreatina i neku vrstu kofeina.
bez obzira na to nemoj u isto vreme da koristis monohidrat i kofein.napravi neki vremenski razmak

laki..
vec sam ja negde pisao o ovome zasto je kruzio nekada taj glupi mit...
ne smes da pijes C vitamin i kaffu kada uzimas craatin..
logkike negde ima..
iz razloga sto su npor i C vitamin i cofein PRIRIODNI DIURETICI.
a posto je znano da je craatin CELIJSKI VOLIMIZATOR tj da prostim recnikom navlaci vodu na celiju onda bi logikom trebalo da bude da se spaja + i - tj da ovamo pokusvas da volimiziras celiju vodom a ovamo je izbacuijes...
kazem.to bi sve mozda i pilo vode da nisu u pitanju DOZE ili KOLICINE i coffeina i C vitamina kojeg je potrebno da se unsese da bi doslo do DIUREZE.
ali da ne duzim dalje..
2 -3 caffe u toku dana ili 1 -2 red bulla ili liminade i sta ja znam nece imati nikakvg uticaja na efkeat creatina!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Kreatin i kofein?
« Reply #3 on: August 08, 2009, 10:55:49 AM »
pa rekoh..cim su ovi stavili kofein ovamo i to bas neke doze..nece predstavljati problem da uzima..samo neka malo razdvoji te dve stvari
da ne pije bas u istoj solji kafu i kreatin  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Kreatin i kofein?
« Reply #4 on: August 08, 2009, 11:06:31 AM »
Ja kreatin pijem u jutarnjim satima pre i posle treninga a ova proslava je ako mogu tako da je nazovem navece. Medjutim, nigde ne gori i mogu i bez energetskih pica. Treniram ujutru pa je pitanje da li je razmak od nekih 10tak sati dovoljan.
Zafrkavace me drustvo sto cu biti na vodi ali njihov problem. Nema potrebe da komplikujem. Mogu da se suzdrzim.... Hvala na savetu.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Kreatin i kofein?
« Reply #5 on: August 08, 2009, 02:59:22 PM »
Quote
Zafrkavace me drustvo sto cu biti na vodi

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Kreatin i kofein?
« Reply #6 on: August 08, 2009, 03:00:23 PM »
Quote
da ne pije bas u istoj solji kafu i kreatin

mislim da cak ovo i GRKI  ne bi palo na pamet  :hitself: :hitself:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kreatin i kofein?
« Reply #7 on: August 08, 2009, 04:01:58 PM »
otvorio sam jedinstvenu temu samo za ovo da ne ulazimo vise u mitove i zacarane krugove.
pa jedna izjava a kasnije ide mnogo poucniji tekst

Q: I heard that creatine and caffeine can be consumed at the same time. But an article I read claims caffeine inhibits the absorption of creatine into muscle tissue. Which is true?

A: There was a controversial research study published in 1996 in the Journal of Applied Physiology about creatine and caffeine; however, if you study that article closely, you'll find that caffeine had no effect on creatine uptake into muscle. A more recent study by Vanakoski, et al. in 1998 investigated the pharmacokinetics of caffeine and creatine, both alone and in combination. They reported when creatine was used alone or even in combination with caffeine that, "creatine was rapidly and efficiently absorbed, as reflected by plasma concentrations." Because researchers concluded that creatine was efficiently absorbed even when combined with caffeine, it does not appear from the results of this study that caffeine exerts a negative effect on the uptake of creatine into muscle tissue.

Pitanje : Cuo sam da se kreatin i kafein mogu konzumirati u isto vreme.Ali jedan clanak koji sam procitao tvrdi da kafein sprecava apsorbciju kreatina u misicno tkivo.Sta je od svega tacno?
 
Odgovor : Postojala je jedna osporavana istrazivacka studija objavljena 1996.-e u 'Journal of Applied Physology' u vezi kreatina i kafeina ; medjutim, ukoliko pazljivo procitate taj clanak, shvaticete da kafein nema nikakvog efekta u apsorbciji kreatina u misice.U malo novijoj studiji Vanakoskog, 1998.godine, proucavana je farmakokinetika kafeina i kreatina, pojedinacno i u kombinaciji jednog sa drugim.U istrazivanju se pokazalo da kada se kreatin koristi sam ili cak u kombinaciji sa kafeinom da, ' se kreatin veoma brzo i efikasno apsorbuje, sto se reflektuje u koncentraciji plazme.'
Posto su naucnici  zakljucili da se kreatin efektivno apsorbuje cak i u kombinaciji sa kafeinom,  ni iz rezultata ove studije se ne vidi nikakav negativan uticaj kafeina na apsorbciju kreatina u misicno tkivo.

tnx daxa
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Baraba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
Odg: Kreatin i kofein?
« Reply #8 on: August 09, 2009, 02:31:12 PM »

Iznad na slici vidite kreatin i kofein koji trenutno koristim (ne pijem kafu inace uopste ni tursku ni ekspreso nista), kofein sam koristio sa kreatinom i pre 6god ali Monohidrat Ultimate. Monohidrat me je bolje radio ako gledam snagu sto se tice monohidrat ultimate vs kre-alkalyn (pio sam 2 pre 30min i 2 posle treninga kapsule a 1 tableta kofeina pred sam trening) u kapsulama (Dymatize monohidrat sam uzeo jednom isto je odlicno radio - kazem odlicno, onoliko koliko se ocekuje od kreatina). Vecu snagu sam imao sa monohidratom ali sam bio i naduveniji, vise vode, sto nije slucaj sa kre-alkalyn sa kojim sam dobio manje snage ali nisam navukao vodu i veliki plus je sto nisam morao da radim punjenje jer trenutno zbog posla to ne bih mogao da ispostujem.
Nastavicu da probam i dalje u kapsulama samo sto bi sledeci bio kreatin ester ili kombinacija magnezijum kreatin helata sa kreatin etil estrom.
U svakom slucaju kreatin + kofein mozete bez brige da koristite kao i guaranu.
Bigger Stronger Faster:
Ovaj film ne pruza odgovor na pitanje Steroidi : da ili ne?
Ovaj film postavlja pitanja:
Da li imas karakter,
Da li imas obraza,
Da li tezis savrsenstvu u sportu ili si samo jos jedan skot koji misli da postoji precica do vrha?

Nije belance zamena za whey nego je whey zamena za belance.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Kreatin i kofein?
« Reply #9 on: August 09, 2009, 03:12:05 PM »
Ja od tog kreatina samo proliv dobijem i ne mogu da spava,m  :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."