EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: SURUTKA  (Read 8949 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dangerous357

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 133
  • Gender: Male
SURUTKA
« on: July 10, 2008, 12:06:48 AM »
Kazu mi mnogi da mi je bolje to od suplemenata...a ja ustvari i neznam sta je surutka...za sta sluzi...gde se nabavlja...neznam nista o njoj...pa ako neko zna bilo sta o njoj...neka to podeli samnom


unapred hvala :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
*<To get Big, you have to eat BIG >*<Don't look at the weight, just lift the crap>*<I don't train to compete. I only compete to have a reason to train>

Offline whiplasher

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
Odg: SURUTKA
« Reply #1 on: July 10, 2008, 12:14:05 AM »
Previse laktoze, premalo proteina.

proteini:           max   11%
laktoza:            max   65%
mlecna mast:    max   1%
vlaga:               max   5%
pepeo:              max   9,5%
natrijum-hlorid:  max   6%

Offline Svemirac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 567
  • Gender: Male
Odg: SURUTKA
« Reply #2 on: July 10, 2008, 12:17:35 AM »
Kazu mi mnogi da mi je bolje to od suplemenata...a ja ustvari i neznam sta je surutka...za sta sluzi...gde se nabavlja...neznam nista o njoj...pa ako neko zna bilo sta o njoj...neka to podeli samnom


unapred hvala :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
jeli bato,a na koju surutku su mislili,na onu iz bio hrane :wow: onu sto te tera u wc dnevno 20 puta :lol:

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: SURUTKA
« Reply #3 on: July 10, 2008, 12:34:03 AM »
Mleko sadrzi dve vrste proteina: whey i kazein.Whey se apsorbuje jako brzo za razliku od kazeina koji se zato i uzima pred spavanje jer se sporo apsorbuje pa je savrsen za vreme sna kad ne jedes nista! E sad, kad od mleka pravis sir, u sir ode sav kazein a u onoj tecnosti sto ostane u tepsiji-ta tecnost je surutka- ostane whey.Whey iz surutke je najkvalitetniji protein jer sadrzi najvise aminokiselina.I zato se od surutke pravi Whey koji ti pijes iliti "proteini"(Optimum nutrition gold whey, dymatize elite whey, scitec nutrition whey itd...)

Medjutim surutka sama po sebi sadrzi puno laktoze, a i 98% surutke je voda ;) Tako da ti da bi dobio dovoljno proteina iz surutke moras puuuno vode da se nagutas a i laktoze! Sto definitivno ne stavlja surutku ispred svih suplemenata ;)

Ali bogata je vitaminom B, i ja je pijem ponekad uz obrok umesto vode, ali za cestu upotrebu i u velikim kolicinama nije!

Prica o surutci gotova!
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: SURUTKA
« Reply #4 on: July 10, 2008, 11:14:43 AM »
Bravo Ronaldo,iscrpno :thumbup1:
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline dangerous357

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 133
  • Gender: Male
Odg: SURUTKA
« Reply #5 on: July 10, 2008, 05:42:49 PM »
Mleko sadrzi dve vrste proteina: whey i kazein.Whey se apsorbuje jako brzo za razliku od kazeina koji se zato i uzima pred spavanje jer se sporo apsorbuje pa je savrsen za vreme sna kad ne jedes nista! E sad, kad od mleka pravis sir, u sir ode sav kazein a u onoj tecnosti sto ostane u tepsiji-ta tecnost je surutka- ostane whey.Whey iz surutke je najkvalitetniji protein jer sadrzi najvise aminokiselina.I zato se od surutke pravi Whey koji ti pijes iliti "proteini"(Optimum nutrition gold whey, dymatize elite whey, scitec nutrition whey itd...)

Medjutim surutka sama po sebi sadrzi puno laktoze, a i 98% surutke je voda ;) Tako da ti da bi dobio dovoljno proteina iz surutke moras puuuno vode da se nagutas a i laktoze! Sto definitivno ne stavlja surutku ispred svih suplemenata ;)

Ali bogata je vitaminom B, i ja je pijem ponekad uz obrok umesto vode, ali za cestu upotrebu i u velikim kolicinama nije!

Prica o surutci gotova!

hvala brate...a ja sam se bas ponadao da je to korisno...mislio sam da zamenim suplemente surutkom...ali ipak cu surutku da pijem onako bezveze...cisto da probam...
*<To get Big, you have to eat BIG >*<Don't look at the weight, just lift the crap>*<I don't train to compete. I only compete to have a reason to train>

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: SURUTKA
« Reply #6 on: July 10, 2008, 11:32:27 PM »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap