EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vezbe za ledja...  (Read 14319 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Vezbe za ledja...
« on: February 15, 2011, 07:38:12 AM »
Pozdrav ljudi,vec neko vreme pokusvam da napravim plan treninga koji meni odgovara i konacno sam uspeo sve vezbe sam dobro "iskomponovao" ali nikako nmg za ledja evo ovo sam ja sastavio ali mnogo ljudi mi je reklo da ne valja zato sto nema mrtvog dizanja pa sta vi kazete sad?
1.T-bar veslanje 89% 4x
2.Veslanje bucicom u pretklonu – jednorucno 91% 3x
3.Lat masina – povlacenje napred 86% 3x
4.Veslanje u pretklonu – sipkom 93% 3x
 ovi procenti sa strane znace koliko vezba pogadja misic ,nasao sam ovde na forumu to i jel nije neophodno da radim i na lat masini veslanje,i povlacenje iza glave?Hvala unapred

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #1 on: February 15, 2011, 11:42:23 AM »
Ubaci mrtvo dizanje. Menjaj trening češće. Mislim da sam negdje pisao svoj trening leđa, koji je veoma jak. Menjam ga svaki trening.

1. mrtvo dizanje, veslanje u pretklonu, veslanje na kablu (jednom široko/jednom usko), jednoručno veslanje kablom, lat vučenje obrnuti hvat ili pullover za leđa.
2. mrtvo dizanje, t-šipka, veslanje bučicom, lat vučenje iznad glave, uski ili široko lat na prsa.

Sve radim po tri serije, a pre treninga se zagrijavam zgibovima, obrnuti hvat. Ako možeš raditi zgibove, vežbe koje bi radio na latu, radi na vratilu. Mnogo je bolje. :)

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #2 on: February 15, 2011, 11:51:49 AM »
pogledaj ovde nigde se ne pominje mrtvo http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=588.0;topicseen
I vidi ovaj trening sta mislis?
1.T-bar veslanje 89% 2x(Mrtvo dizanje 2x)
2.Veslanje bucicom u pretklonu – jednorucno 91% 3x
3.Lat masina – povlacenje napred i povlacenje iza 2x2 2x2
4.Veslanje u pretklonu – sipkom 93% 3x
« Last Edit: February 15, 2011, 12:49:19 PM by c0a007 »

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #3 on: February 15, 2011, 01:48:47 PM »
Malo je jednoličan trening, po meni, možda se neko iskusniji ne bi složio. Mrtvo radiš na početku, tad ga najbolje možeš odraditi, jer vežba je ubitačna. Ako mi ne veruješ, probaj, videćeš. :evillaugh: Imaš tri teška veslanja na jednom treningu. Bolje malo razdeli (tipa ako možeš t-šipku i veslanje bučicom jedan trening, drugi trening veslanje u pretklonu i veslanje na donjem koturu ili na crossoveru). Mrtvo tipa uvek radiš jer imaš i druge beneficije od njega, ne samo rast leđa, već i testesterona (više nego kod drugih vežbi), a i rastu ti trapezi, ruke. Čitavo telo radi da bi se uspešno odradilo mrtvo. Samo ga moraš raditi pažljivo i polako. Prvo dobro nauči tehniku, jer vežba je gadna, vrlo lako dolazi do povrede. 

Kod veslanja u pretklonu menjaj hvat, nekad uski, nekad širi, a ponajviše u širini ramena, ja ga nekad radim i onom šipkom za biceps i triceps http://www.fitness-superstore.ca/images/York_home/6410.jpg i odlično pogađa.

Ako ne možeš raditi zgibove, pokušavaj na razne načine, imaš na YT razne programe kako ih možeš, jer veruj mi, kidaju mnogo bolje od lat mašine.

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #4 on: February 15, 2011, 10:39:45 PM »
mrtvo je dobro, ali nije neophodno...pogotovu ako nisi siguran sa tehnikom..
mozes povremeno da ga ubacujes u program sa nekom optimalnom kilazom da osetis pokret (prethodno se dobro potkuj sa pravilnom tehnikom, obrati paznju na sve detalje...imas sve opisano u podforumu powerlifting), pa tek onda pocnes ozbiljnije razmislajs o pravom uvrstavanju u trening

trening je ok...ne postoji idealan, jednistven, svaka vezba je dobra na svoj nacin i na svoj nacin pogadja manje ili vise neki od misica ledja
menjaj sa vremena na vreme vezbe, kombinuj...izbegavaj neke egzoticne :) (na svakom treningu mozes da zamenis po jednu vezbu nekom novom ili nekom varijacijom)...



Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #5 on: February 15, 2011, 10:44:36 PM »
aha to i planiram,ja pokusavam da ostanem u teretani max 30min tj 30min da radim tu odredjenu grupu misica i posle ako treba da radim trbusnjake ili odradim kardio 15min ali sta cu kad je stalno guzva...  :pullhair:
i kazes da je ovaj trening ok ?
1.T-bar veslanje 89% 2x(Mrtvo dizanje 2x)
2.Veslanje bucicom u pretklonu – jednorucno 91% 3x
3.Lat masina – povlacenje napred i povlacenje iza 2x2 2x2
4.Veslanje u pretklonu – sipkom 93% 3x
i kako mislis nekom varijacijom?

Offline KRLe_91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #6 on: February 15, 2011, 10:57:38 PM »
A da probas ovako:
1.Lat
2.T sipka
3.Veslanje
4.Mrtvo
Kad je tesko kazu dosta,
ustvari to je klopka
ali imam serum protiv toga
FORMULA JE VOLJA!

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #7 on: February 15, 2011, 11:01:53 PM »
krle,ja sam odabrao one vezbe prvenstveno zbog toga kako pogadjaju misic tj po procentu,gore sam stavio link mozes da pogledas
a sutra radim ledja pa cu da vidim da li mi odgovaraju te vezbe,samo me interesuje sta je kwon mislio pod varijacijama...

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #8 on: February 16, 2011, 10:05:26 AM »
samo me interesuje sta je kwon mislio pod varijacijama...
Pa zameniš veslanje u pretklonu šipkom onom triceps šipkom što sam ti rekao. Ili zameniš veslanje bučicom veslanjem na kablu (jednoručnim).

Offline steroidan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 474
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #9 on: February 16, 2011, 10:06:26 AM »
mrtvo je osnovna vježba i treba da se radi.
to je moje mišljenje, to je isto kao da ne radiš benč zua grudi ili čučanj za noge, tako ti dođe i mrtvo, to je vježba koja treba da se radi, a ostalo su dodatne vježbe, ali to je samo moje mišljenje.