EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 2007 Atp Masters turnir -Montreal  (Read 10829 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 2007 Atp Masters turnir -Montreal
« Reply #10 on: August 13, 2007, 01:19:22 AM »
DjOKOVIC POBEDIO Federera


[float=left][/float]Najbolji srpski teniser Novak Djokovic trijumfovao je na masters turniru u Montrealu, posto je pobedio prvog tenisera sveta Rodzera Federera sa 2:1, po setovima 7:6, 2:6, 7:6.

To je prvi put da je Djokovic pobedio Federera u dosadasnjim susretima, a ujedno je drugi master turnir koji je osvojio srpski teniser.
Novak Djokovic ce se u ponedeljak vratiti na trece mesto ATP liste, a sledece nedelje igrace na masters turniru u Sinsinatiju. Vecerasnjom pobedom Djokovic je osvojio 500 ATP poena, a dobio je i cek na 400.000 dolara.

Vec na pocetku meca Djokovic je pokazao da ne namerava da se preda i da ce, ako nista drugo, pruziti jak otpor Svajcarcu. Poveo je sa 3:0, napravivsi brejk u drugom gemu i osvojivsi dva gema na svoj servis. Medjutim, Federer je uzvratio i brzo izjednacio na 3:3. Drugi brejk u mecu Federer je napravio u 11. gemu, iako je 20-togodisnji Beogradjanin imao prednost od 40:0.

Svajcarski teniser je tako dosao do prvog vodjstva u mecu i to za vodjstvo od 6:5 i priliku da servira za set. Usledio je najdramaticniji gem u mecu. Federer je vodio sa 40:0, ali je Djokovic spasio tri set lopte protivnika. Usledilo je sedam izjednacenja, jos tri set lopte Federera, i tri nerealizovane brejk sanse srpskog tenisera.

Ipak, Djokovic je realizovao svoju cetvrtu priliku i tako izjednacio na 6:6. U 'taj brejku' Djokovic je bio potpuno dominatan. Poveo je sa 3:0, sa 5:1, a na kraju zavrsio sa 7:2, iskoristivsi svoju prvu set loptu.

U drugom setu, Federer je bolje servirao, dok je Djokovicu opao ritam igre. Svajcarac je uspeo da napravi brejk u sestom gemu, a potom i u osmom, da bi taj set zavrsio sa 6:2, bez vecih problema. Odlucujuci set Djokovic je poceo vrlo sigurno. Odmah je napravio brejk, pa potom i osvojio gem na svoj servis za 2:0. Medjutim, Federer je uzvratio, osvojio gem na servis protivnika za izjednacenje - 4:4.

Posle toga oba tenisera su uzela po dva gema na svoj servis, pa se ponovo uslo u 'taj brejk'. I ovoga puta Djokovic je bio dominatan. Dosao je do vodjstva od 6:1, nije iskoristio prvu mec loptu, ali jeste drugu za konacnu pobedu.

[float=left][/float]Do finala sa Federerom, Djokovic je dosao posto je prethodno pobedio i Endija Rodika, najveceg konkurenta za trece mesto na ATP listi, kao i drugog tenisera sveta - Spanca Rafaela Nadala.

Posle trijumfa, prilikom dodele trofeja, direktor turnira je Djokovica predstavio kao hrvatskog tenisera, na sta su negodovanjem reagovali navijaci srpskog tenisera. 'Siguran sam da gospodin nije zeleo da pogresi, ali ja sam iz Srbije, a ne iz Hrvatske. Nisam ljut, to je slicno', kazao je Djokovic obracajuci se publici na terenu.




[float=left][/float]On se zahvalio sponzorima i organizatorima turnira, kao i publici. 'Hvala vam, bili ste fantasticni', rekao je. 'Ovo je za mene ostvarenje sna - osvojio sam titulu na ovako velikom turniru i to protiv najboljeg igraca tenisa ikada', kazao je Djokovic, koji se sa osmehom obratio i Federeru rekavsi mu da 'ne moze bas uvek da pobedjuje'.






[float=left][/float]I Feder se zahvalio organizatorima, a ocenio je da je i on igrao dobar tenis, iako je izgubio. 'Odigrali smo dobar mec. On je danas bio bolji i ja mu cestitam i zelim puno uspeha u karijeri', rekao je Federer, kome je pripao cek na 200.000 dolara





izvor www.rts.co.yu
« Last Edit: August 13, 2007, 07:14:55 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: 2007 Atp Masters turnir -Montreal
« Reply #11 on: August 13, 2007, 02:02:59 AM »
Pobedio Nole !!!!  :clap: :clap: :clap:
:clap:  :clap:  :clap:

P.S. E moja Tiki, ovde izgleda nikoga ne zanima tenis ... svi bi samo da bildaju  :lol:
« Last Edit: August 13, 2007, 07:15:12 PM by Lazic »
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: 2007 Atp Masters turnir -Montreal
« Reply #12 on: August 13, 2007, 09:01:14 AM »
Nema veze...ako bilduju neka..al ako nema rezultata onda....  :bored:  :lol:
A Noletu stvarno svaka cast..Federer je poludeo !  :yes: :lol: :clap:
« Last Edit: August 13, 2007, 07:15:31 PM by Lazic »

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: 2007 Atp Masters turnir -Montreal
« Reply #13 on: August 13, 2007, 10:59:02 AM »
Quote
'Siguran sam da gospodin nije zeleo da pogresi, ali ja sam iz Srbije, a ne iz Hrvatske. Nisam ljut, to je slicno', kazao je Djokovic obracajuci se publici na terenu.

eh,to mi je prevela moja sestra sta kaze Nole,posto nisam mogla da pratim sta kazu....  :)
« Last Edit: August 13, 2007, 07:15:50 PM by Lazic »
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!