EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: NOGE  (Read 77257 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: NOGE
« Reply #20 on: August 16, 2008, 07:17:11 PM »
jednom,noge su velika misicna grupa
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: NOGE
« Reply #21 on: August 25, 2008, 12:35:28 AM »
jednom,noge su velika misicna grupa

Ne mora da bude pravilo,uglavnom je tako.............
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: NOGE
« Reply #22 on: August 26, 2008, 04:23:06 PM »
naravno,svako prema sebi..ovo je nesto generalizovano od cega se uglavnom pocne pa se posle doradjuje trening po osecaju
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ultrarapida

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Male
Odg: NOGE
« Reply #23 on: September 03, 2008, 02:23:05 AM »
koliko hek cucanj moze da zameni obican ,klasican bez masine?
pitam jer imam uzasnih problema sa kolenima tjst ligamentima ,hrskavicom,chashicom koja zna da pliva kao majkl felps...:)mislim,tuzno je al lakse mi je kad napravim fazon od toga nego da kukam...
na hek masini opet imam neki oslonac ,osecam se sigurnije i radim ih vec mesec dana tako ali ...bojim se da rezultati nisu tako dobri kao sa obicnim..
elem,evo moj trening za noge pa mi recite sta mislite o tome?!
shut-3 serije 12/10/10
hek 3 ser. 12/10/8
leg press 3 ser. 12/10/8
zadnja loza na masini 3 ser. 12/10/8
+listovi na masini 4 ser 12/12/10/8
nekad ih radim i na leg pressu...
-------
kombinujem uglove iz treninga u trening...ponekad radim shut sa nogama okrenutim ka spolja,ponekad na heku spolja ili sa ravnim nogama...
sta mislite o treningu?jel ok s'obzirom da moram da moram da imam kontrolu kada su cucnjevi u pitanju jer ponekad ligamenti toliko znaju napraviti problem da bol prerasta u staracko dizanje sa fotelje uz pomoc hvataljkica:)
hvala!

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: NOGE
« Reply #24 on: September 03, 2008, 12:53:19 PM »
moze da zameni,ako te boli radis ono sto ti ne povredjuje kolna
kupi bandazere,i to neke dobre i trudi se da ne prelazis kolenima preko prstiju kad radis cucanj ili bilo koju od tih vezbi..guraj petama o pod/podlogu
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ultrarapida

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Male
Odg: NOGE
« Reply #25 on: September 03, 2008, 02:15:33 PM »
moze da zameni,ako te boli radis ono sto ti ne povredjuje kolna
kupi bandazere,i to neke dobre i trudi se da ne prelazis kolenima preko prstiju kad radis cucanj ili bilo koju od tih vezbi..guraj petama o pod/podlogu

nisam siguran da sam te razumeo..kako mislis da guram petama a postignem istu tezinu!?
da ne prelazim prstima!?
hvala...bandazere imam ali moram pogledati jos neke bolje!?imas neku preporuku!?gde pogledati?pozz.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: NOGE
« Reply #26 on: September 03, 2008, 02:33:51 PM »
za bandaze imam preporuku ali da se naruce preko neta..ne znam da li imaju da se kupe kod nas..ne isplati ti se..uzmi kvalitetan elastican zavoj,pomoci ce bar malo

Quote
kako mislis da guram petama a postignem istu tezinu!?

jel mislis na istu tezinu u radnim serijama?
ako je to..nebitno je ako radis presu sa 200kg ili 150kg,naravno ako se pravilno odradi.ne gura se prstima jer:
-bolje angazujes kvadriceps
-smanjujes stres sa ligamenata kolena i maksimalno ih iskljucujes iz pokreta i nema bolova..mene boli levo koleno,a uvek mogu da uradim cucanj sa nekom ozbiljnijom tezinom..kada se kod npr cucnja oslanjas na prste i guras njima-to je katastrofa za ligamente kolena

Quote
da ne prelazim prstima!?

opisi nacin na koji radis cucanj.detaljno. znaci kako se spustas u cucanj,dokle se spustas,kako ti stoje stopala,koliki raskorak imas i gde ti se nalaze kolena u odnosu na stopala kad si skroz cucnuo..da,i jel stavljas dascicu ispod peta?

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ultrarapida

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Male
Odg: NOGE
« Reply #27 on: September 03, 2008, 03:07:12 PM »
za bandaze imam preporuku ali da se naruce preko neta..ne znam da li imaju da se kupe kod nas..ne isplati ti se..uzmi kvalitetan elastican zavoj,pomoci ce bar malo

jel mislis na istu tezinu u radnim serijama?
ako je to..nebitno je ako radis presu sa 200kg ili 150kg,naravno ako se pravilno odradi.ne gura se prstima jer:
-bolje angazujes kvadriceps
-smanjujes stres sa ligamenata kolena i maksimalno ih iskljucujes iz pokreta i nema bolova..mene boli levo koleno,a uvek mogu da uradim cucanj sa nekom ozbiljnijom tezinom..kada se kod npr cucnja oslanjas na prste i guras njima-to je katastrofa za ligamente kolena
aha,sad te razumem...hvala,vidis pressu sam uvek dizao dosta uz pomoc prstiju...hvala,ispravicu to...


opisi nacin na koji radis cucanj.detaljno. znaci kako se spustas u cucanj,dokle se spustas,kako ti stoje stopala,koliki raskorak imas i gde ti se nalaze kolena u odnosu na stopala kad si skroz cucnuo..da,i jel stavljas dascicu ispod peta?
znaci,spustam se do tacke paralelno sa podom,ne otkljucavam kolena ,noge su malo manje od shirine ramena...
ne stavljam tegove ili dascicu iz prostog razloga sto trenutno ne radim klasican cucanj...treba li mozda da ih stavljam i na hek!?nikad cuo al pitam..:)



Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: NOGE
« Reply #28 on: September 03, 2008, 03:12:34 PM »
kako ne otkljucavas kolena kod cucnja?  :)
bitno je da,kad,si u rupi,kolena ne prelaze liniju koja je normalna na vrhove prstiju..daska ne ide,ali je masa ljudi stavlja sto im tera kolena napred i tera ih da guraju prstima sto je katastrofa
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: NOGE
« Reply #29 on: September 03, 2008, 03:33:03 PM »
Milane jel kad se radi cucanj ledja treba da budu sto vise vertikalna? Posto ako su mi ledja vertikalna tada mi kolena prelaze preko prstiju, a ako nagnem ledja onda me redovno zaboli donji deo ledja toliko da moram da prekinem iako imam snage za jos  :wallbash1:

Evo sad gledam one slike u temi za cucanj recimo na ovoj su mu ledja nagnuta mnogo ali koleno ne prelazi prste

dok ovde mu prelazi ali su ledja ispravljena


a u zadnje vreme me jako boli i donji deo ledja i desno koleno  :boxed:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.