EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: NOGE  (Read 77291 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
NOGE
« on: June 10, 2007, 06:41:39 PM »
Noge predstavljaju vrlo veliku misicnu grupu, pa izbor vezbi delimo na tri grupe:
-vezbe za kvadriceps
-vezbe za zadnju lozu
-vezbe za listove

Cucanj sa slobodnim tegom

Savet pri vezbanju:Smestite sipku na ramena i osigurajte njen polozaj na njima.Stopala postavite u sirini malo manjoj od sirine vasih ramena.Zapocnite izvodjenje vezbe spustajuci se u sedeci polozaj.Spustite se do polozaja u kome su vase butine paralelne sa podom i vratite se u pocetni polozaj.Vrlo je vazno da drzite ledja pravo tokom celog pokreta.U tom cilju fokusirajte se na tacku ispred vas tokom izvodjenja vezbe.



Hek cucanj

Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na hek masini tako sto cete nasloniti ledja na naslon.Stopala postavite u sirini malo manjoj od sirine vasih ramena.Zapocnite izvodjenje vezbe spustajuci se u sedeci polozaj.Spustite se do polozaja u kome su vase butine paralelne sa podom i vratite se u pocetni polozaj.Vrlo je vazno da drzite ledja uvek oslonjena tokom celog pokreta.U tom cilju fokusirajte se na tacku ispred vas tokom izvodjenja vezbe.





Iskorak

Savet pri vezbanju:Smestite sipku na ramena i osigurajte njen polozaj na njima.Za izvodjenje ove vezbe obezbedite dovoljno prostora.Zapocnite izvodjenje vezbe tako sto cete iskoraciti jednom nogom napred i izvrsiti pun iskorak,dok drugu nogu drzite na prvobitnom mestu.U cilju postizanja veceg istezanja iskoracite sto vise napred.Vratite nogu u pocetni polozaj i ponovite vezbu drugom nogom.




Skok iz cucnja

Savet pri vezbanju:Zapocinjemo vezbu iz polozaja dubokog cucnja sa rukama preksrtenim ispred tela.Iz ovog polozaja,eksplozivno skocite sto vise u vis.Ponavljajte do otkaza.



Prednji cucanj

Savet pri vezbanju:Postavite sipku ispod brade oslanjajuci je na prednje deltoide.Ruke drzite prekrstene ispred vas,dok su laktovi paralelni sa podlogom.Stopala postavite u sirini malo manjoj od sirine vasih ramena.Zapocnite izvodjenje vezbe spustajuci se u sedeci polozaj.Spustite se do polozaja u kome su vase butine paralelne sa podom i vratite se u pocetni polozaj.Vrlo je vazno da drzite ledja pravo tokom celog pokreta.U tom cilju fokusirajte se na tacku ispred vas tokom izvodjenja vezbe.




Ekstenzija

Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na masini.Pocnite vezbu podizuci tezinu ispravljanjem obe noge.Radi boljeg efekta preporucuje se sporije vracanje u pocetni polozaj.Ponoviti vezbu.





Presa

Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na presi.Stopala neka vam budu u sirini od nekih 40 cm.Pocnite vezbu spustanjem platforme u donji polozaj,a zatim je vratite u pocetni potpuno ispravljajuci kolena (ne zakljucavajte kolena-dozvolite malo savijanje u gornje polozaju).





Cucanj na smit masini

Savet pri vezbanju:Smestite sipku na ramena i osigurajte njen polozaj na njima.Stopala postavite u sirini malo manjoj od sirine vasih ramena.Zapocnite izvodjenje vezbe spustajuci se u sedeci polozaj.Spustite se do polozaja u kome su vase butine paralelne sa podom i vratite se u pocetni polozaj.Vrlo je vazno da drzite ledja pravo tokom celog pokreta.U tom cilju fokusirajte se na tacku ispred vas tokom izvodjenja vezbe.



Leg curl

Savet pri vezbanju:Ova vezba predstavlja pregib za zadnju lozu.Zauzmite pravilan polozaj na masini.Zapocnite vezbu podizanjem tezine,savijajuci noge u kolenima,kao da hocete da dodirnete gluteuse.Sporo vratite tezinu u pocetni polozaj i ponovite vezbu.Ova vezba se moze izvoditi i u sedecem i stojecem polozaju u zavisnosti od toga koje su nam sprave na raspologanju.


 

Podizanje za listove na presi

Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na presi.Postavite vrhove vasih stopala na donju ivicu platforme.Izvodite vezbu tako sto podizete platformu iskljucivo snagom listova.Vratite se u pocetni polozaj i ponovite vezbu.




Sedece podizanje na prste

Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na masini.Postavite vrhove stopala na platformu i podizite tezinu iskljucivo snagom vasih listova.Trudite se da u svakom pokretu istegnete misic.List je vrlo specifican misic i svako reaguje drugacije kod ovih vezbi.Probajte vise ponavljanja,rad sa vecim tezinama,sporo spustanje i nadjite onaj vid vezbe koji vam odgovara.




Stojece podizanje na prste

Savet pri vezbanju:Stanite ispred stalka za cucanj i stavite sipku na ramena.Vezba je slicna sedecem podizanju na prste.Podizite vase telo snagom vasih listova




Kikbek

Savet pri vezbanju:Lezite na zemlju oslonjeni dlanovima i kolenima o podlogu.Telo drzite paralelno za zemljom.Podizite jednu nogu na gore do krajnjeg polozaja,u stilu konja koji se rita :) .Pokret izvodite sporo i kontrolisano.Vratite nogu u pocetni polozaj i ponovite vezbu.


« Last Edit: September 16, 2007, 09:03:31 PM by Igy81 »
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: NOGE
« Reply #1 on: February 26, 2008, 12:09:16 PM »
a za unutarnju stranu bedra....nemoj mi samo reći čučnjevi i iskoraci, jer to ne pali....bar ne kod mene

Practice makes perfect

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: NOGE
« Reply #2 on: February 26, 2008, 12:29:07 PM »
Po meni je odlicna vezba i mrtvo sa ispravljenim nogama za zadnju lozu
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline gogi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 85
Odg: NOGE
« Reply #3 on: February 28, 2008, 12:14:22 AM »
Pali, uspori pokret i nemoj da zakljucavas kolena ;)

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: NOGE
« Reply #4 on: February 28, 2008, 01:11:23 AM »
a za unutarnju stranu bedra....

Cuo sam da je dobra vezba na leg press-u da se postave noge ,tj. stopala da gledaju ka untra,tj. postavis ih tako kao da oces da prstima napravis neki ostar ugao( da prstima napravis neki spic)
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: NOGE
« Reply #5 on: February 28, 2008, 10:20:16 AM »
Cuo sam da je dobra vezba na leg press-u da se postave noge ,tj. stopala da gledaju ka untra,tj. postavis ih tako kao da oces da prstima napravis neki ostar ugao( da prstima napravis neki spic)

To je neprirodan polozaj-veliki je rizik od povrede,a i ne pogadja unutrasnju vec spoljasnju stanu.Suprotan polozaj nogu od tog koji si ti naveo pogadja unutrsnju lozu.
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: NOGE
« Reply #6 on: February 28, 2008, 11:51:31 AM »
Pali, uspori pokret i nemoj da zakljucavas kolena ;)

ok, probat cu raditi vjezbe sporije...a sta znaci da ne zakljucevam koljena?? ;)
Practice makes perfect

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: NOGE
« Reply #7 on: February 28, 2008, 03:00:55 PM »
ok, probat cu raditi vjezbe sporije...a sta znaci da ne zakljucevam koljena?? ;)
znaci da ne ispravljas noge skroz do kraja vec drzis malo polusavijene
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline gogi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 85
Odg: NOGE
« Reply #8 on: February 28, 2008, 09:08:27 PM »
ok, probat cu raditi vjezbe sporije...a sta znaci da ne zakljucevam koljena?? ;)
Mozes da uradis i iskorak u stranu, odlicna vezba .

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: NOGE
« Reply #9 on: February 29, 2008, 12:33:40 AM »
To je neprirodan polozaj-veliki je rizik od povrede,a i ne pogadja unutrasnju vec spoljasnju stanu.Suprotan polozaj nogu od tog koji si ti naveo pogadja unutrsnju lozu.

OK  :blush: drago mi je da si me ispravio
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: