EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trbusni misici (stomak)  (Read 282249 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Smeshkica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Female
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #70 on: May 09, 2007, 03:51:22 PM »
Eh..ja koje god trbushnjake radila...a probala sam 90% ovih shto ste vi pomenuli...bole me ledja i vratni deo kichme...Uradim ih ja 20-tak , kako kojih....ali o nekim vetjim serijama ne smem ni da razmisljam jer odmah me zaboli glava, a kichma otkida :wallbash1:
Shta da radim? Ima neko savet?
Slabiji pol je jači zbog slabosti jačeg pola prema slabijem polu

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #71 on: May 09, 2007, 03:53:30 PM »
pocni da treniras trbuh, a ne ostale delove tela u odredjenoj vezbi :), najbolja je kontrakcija
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #72 on: May 09, 2007, 03:58:22 PM »
vrat boli uglavnom ako nepravilno radis na podu iz razloga sto vuces glavom a ne trusnjacima, tu se skoncentrisi, radi polako, polako dizes, polako se spustas i dok radis ujedno ih i "grcis".. probaj tako.. isto se odnosi kad radis na klupi.
ruke nek ti budu na grudima.
vazno ti je i disanje, kad se spustas udises, kad se podizes izdises...

Offline Smeshkica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Female
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #73 on: May 09, 2007, 04:14:26 PM »
Na treninzima aerobik-karatea dovoljno zatezem stomak ne mogu da se pozalim...ali ja bi plochice...shto naravno zahteva ubijanje od trbushnjaka....a ja to ne mogu....E, sad...ako me vrat ne bude boleo...donji deo kichme tje me boleti, i to je tako otkad znam za sebe :wallbash1:Sve u svemu..radim trudim se, ponekad i istrpim..al dobro bi mi doshlo da me manje bole ledja...jer da ne bole...ja bi mogla i 1000 trbushnjaka na dan koliko su mi utrenirani. :strong:
Slabiji pol je jači zbog slabosti jačeg pola prema slabijem polu

Offline D-man

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • no brain no pain
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #74 on: May 09, 2007, 05:08:03 PM »
Na treninzima aerobik-karatea dovoljno zatezem stomak ne mogu da se pozalim...ali ja bi plochice...shto naravno zahteva ubijanje od trbushnjaka....a ja to ne mogu....E, sad...ako me vrat ne bude boleo...donji deo kichme tje me boleti, i to je tako otkad znam za sebe :wallbash1:Sve u svemu..radim trudim se, ponekad i istrpim..al dobro bi mi doshlo da me manje bole ledja...jer da ne bole...ja bi mogla i 1000 trbushnjaka na dan koliko su mi utrenirani. :strong:

kako mislis ubijanje od trbusnjaka?
znam ljude koji rade po 2000 trbusnjaka dnevno,a stomak im je kao da se spremaju za prvenstvo u ispijanju piva.
to je samo mit,trbusni misici prirodno imaju takav oblik.
radis na velicini i kvalitetu,a za njihovu vidljivost potreban je aerobni trening i kuhinja.

nije bitan broj ponavljanja,bitno je pogoditi misic do otkaza.
najsretniji sam kad nisam u stanju napraviti ni 20 ponavljanja,do bola,pogotovo kontrakcije sa zadrzajem za gornje i visece podizanje nogu za donje. :)
Od kolijevke pa do groba najljepše je kameno doba!

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #75 on: May 09, 2007, 08:26:14 PM »
E, sad...ako me vrat ne bude boleo...donji deo kichme tje me boleti, i to je tako otkad znam za sebe :wallbash1:

To je tako jer radis pogresno od kako znas za sebe ;)
Bitno je da zauzmes dobar polozaj pre vezbanja (kao i za bilo koju drugu vezbu) sto znaci da sednes i prsljen po presljen lepis kicmu za podlogu...pod ili klupu, ali ti savetujem pod. Kada se podizes glava je u takvom polozaju kao da ides celom ka plafonu...nikako ne cimas vrat i ne vuces bradu ka grudima. Podizes se toliko da ti se lopatice odvoje od podloge. Kada radis za donje u lezecem polozaju isto se tako spustis na podlogu ali ako imas problem sa donjim delom ledja uzmi savij peskir i postavi ga ispod lumbalnog dela. Ako imas loptu tamo gde vezbas, probaj da ih radis na lopti.
Rekli su ti za ponovaljanja ali nije na odmet da ponovim. Broj ponavljanja nema veze sa vidljivoscu trbusnjaka. Za njihovu (ne)vidljivost je "kriv" procenat bf-a u tvom organizmu. Ako ne sredis ishranu, nikada se neces upoznati sa svojim trbusnjacima ;)

P.S. Zamolicu te da ne koristis "tj", "ch", "sh" 
:flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Smeshkica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Female
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #76 on: May 10, 2007, 10:53:59 AM »
Hvala vam svima na savetima! :blowkiss:
Jedno vreme sam radila trbushnjake na taj nachin da su mi ruke na grudima, pa sam valjda onda pravilno i radila sve ostalo, ali su mi neki pametnjakovitji rekli Da to nije pravilno, i da mi nishta ne vredi ako mi ruke nisu iznad glave, pa sam tako pokushavala da radim, ali ochigledno nepravilno!
Inache ja trbushnjake vidim u kad nishta ne radim, tu sam zahvalna svojoj genetici, i chinjenici da imam izrazen grudni kosh,pa mi stomak uvek izgleda super! Probatju da vam dostavim sliku, da vidite to. :)


Quote
P.S. Zamolicu te da ne koristis "tj", "ch", "sh" 

Jel jako smeta ovo? Pishem ovako vetj godinama, pa u brzini bash ne stignem prepravljati svako drugo slovo! :respect:
Slabiji pol je jači zbog slabosti jačeg pola prema slabijem polu

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #77 on: May 10, 2007, 11:09:13 AM »
nije obavezno drzati ruke na grudima, kao ni iza glave...vazano je samo da ih postavis kako ti najvise odgovara i da ne se pomazes njima!

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #78 on: May 10, 2007, 12:34:26 PM »


Quote
P.S. Zamolicu te da ne koristis "tj", "ch", "sh" 

Jel jako smeta ovo? Pishem ovako vetj godinama, pa u brzini bash ne stignem prepravljati svako drugo slovo! :respect:
Ne smata previse, samo nema potrebe da pises tako...kako zelis

Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Smeshkica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Female
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #79 on: May 10, 2007, 01:42:48 PM »


Quote
P.S. Zamolicu te da ne koristis "tj", "ch", "sh" 

Jel jako smeta ovo? Pishem ovako vetj godinama, pa u brzini bash ne stignem prepravljati svako drugo slovo! :respect:
Ne smata previse, samo nema potrebe da pises tako...kako zelis



Sorry, ali navika je to...ali probacu , kad imam vremena i volje, pazljivije pisem i izostavim "sh" , "ch" i "tj"  :giveup:

Sto se tice trbusnjaka, juce sam odradila nekoliko serija po 15 trbusnjaka, 3-4 vrste...i nije me boleo vrat  :yahoo: :clap1: doduse ledja malo ubijaju, ali to je predpostavljam zbog posla (ponekad i 12h sedenja za kompom) :thumbdown
Slabiji pol je jači zbog slabosti jačeg pola prema slabijem polu