EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Forum Osoba sa posebnim potrebama  (Read 55493 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Forum Osoba sa posebnim potrebama
« Reply #30 on: September 24, 2008, 10:31:13 PM »
nastavak.....

Roditelji Borislave Perić, naše srebrne paraolimpijke, kažu da njihova ćerka,iako nepokretna, nije klonula duhom.Sama vozi auto i izdržava se bez ičije pomoći

Roditelji srebrne srpske paraolimpijke Borislave Perić, Ljubica i Branko, kažu da su presrećni što je njihova ćerka uspela da dođe do odličja u stonom tenisu na POI u Pekingu!

Oni ističu da je njihova Beba, kako je od milošte zovu, uvek bila veliki borac i da je silno želela zlatnu medalju, ali dodaju da je ovoga puta Kineskinja Jing Žoi, koju je Perićeva pobedila u Svetskom kupu, bila bolja.

- Otišla je u Peking da bi se izborila za zlato, ali verovatno su podneblje i klima išli naruku Kineskinji. Mi smo presrećni što se Borislava plasirala za Paraolimpijadu, a ona lično nikada nije zadovoljna. Pre četiri godine, kada je počela da se bavi stonim tenisom, rekla je: „Ja ću ići u Peking!" Čekaćemo je 18. septembra na aerodromu - poručuju Ljubica i Branko Perić iz svog doma u Bečeju.

Borislava Perić (36) ostala je paralizovana ispod kolena posle nesreće na poslu 1994. u stolarskoj radnji u komšiluku, kada su se na nju sručile horizontalno naslagane ploče iverica. Ali, otac Branko navodi da posle toga, uprkos povredama i nepokretnosti, nikada nije klonula duhom.

- Kada smo je videli posle nesreće, rekla je: „Nema plakanja, ja sam odgovorna za nesreću, idemo dalje!" Posle operacije, kada je postavljena u uspravan položaj, potpuno se osamostalila u svakodnevnom životu. Svojim kolegama u Udruženju paraplegičara predstavlja uzor i uzdanicu kad psihički pokleknu. Mi joj uopšte ne pomažemo, iako je svakodnevno prevaljivala relaciju Bečej - Novi Sad zbog treninga. U kolicima dođe do svog „stojadina" s ručnim komandama, sedne najpre na sedište suvozača, prebaci se na mesto vozača, obori sedište suvozača ugrađeno od „juga", sklopi 15 kilograma teška kolica, prebaci ih nazad, pa vozi. Kad izlazi iz „stojadina", opet isto. Srećni smo što smo mogli da kupimo Borislavi stan u Novom Sadu - kaže Branko Perić.

Roditelji uglas ističu da je Borislava sada ne samo fizički, već i finansijski potpuno samostalna i nezavisna.

- U početku je imala skromnu penziju i dodatak za pomoć, ali je potom počela da se bavi sportom i da napreduje. Pokazala je talenat za stoni tenis, a s medaljama je stigla i stipendija. Za evropsko zlato dobila je dovoljno para da je uplatila „opel zafiru". Konačno će imati lep auto. Medalja na Paraolimpijadi omogućiće joj siguran život jer država nagrađuje vrhunske sportske rezultate - kaže mama Ljubica.

Tata Branko bavi se radiestezijom i tvrdi da je „programirao" ćerkinu medalju, usmeravajući pozitivnu energiju ka njoj, ali da naravno bez Bebine volje ne bi bilo ništa.

- „Programirao" sam zlatnu medalju, ali izgleda da je došlo do neke greške ili uticaja negativne energije, pa je Beba osvojila srebro. Kada je budem ugledao na aerodromu, Beba će mi reći: „Donosim medalju!", zaboraviće da kaže da je srebrna. Vi sad mislite da previše zahtevamo od svoje ćerke, ali ona je uspela jer sebi postavlja visoke ciljeve, objašnjava otac Branko.
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Forum Osoba sa posebnim potrebama
« Reply #31 on: September 24, 2008, 11:51:47 PM »
da da medena je pomenula rvace...imamo imamo i to kakve..evo rezultata od prosle godine
Prvenstvo Evrope u rvanju,Kijev (Ukrajina) 24.09.2007.

 I mesto, Rizvanovic Senad

 III mesto

Vajda Atila

Kemiveš Petar
al se nekad dobro jelo

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Forum Osoba sa posebnim potrebama
« Reply #32 on: September 24, 2008, 11:58:05 PM »
samo jos da dodam da senad rizvanovic pored titule evropskog sampiona za gluvo neme ima i titulu prvaka evrope za seniore :wow:
al se nekad dobro jelo

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Forum Osoba sa posebnim potrebama
« Reply #33 on: September 25, 2008, 12:06:52 AM »
odusevljavaju me ovi ljudi, koliko zrace pozitivnom energijom..prolazim svaki dan pored njihove prostorije i oni zive neiki svoj zivot, ali nas sistem je jos nemilosrdan i nerazuman za takve osobe..zakon postoji, sprovodjenje je ravno nuli..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Forum Osoba sa posebnim potrebama
« Reply #34 on: October 26, 2008, 12:37:49 PM »
Imam zrelih godina i milion razočarenja, izgubljenih snova i bledih nada. Lepše sutra za mene nije postojalo, bar ne lepše od prethodnog. Svi moji snovi su se sručili kao kula od karata. Sanjala sam princa, verovala sam da sunce večno sija, dok se ljudi uvek vole, da je sreća svuda oko nas, samo je treba uhvatiti. Nesreća je kao i uvek došla iznenada. Nisam htela da verujem u to. Nikada nije video moje suze, razbacane stvari i tihi očaj. Svet smeha, cvrkuta ptice, za mene više nije postojao. Ostao je samo svet tišine. Oštećenje sluha mi je na granici totalnog, ali uz pomoć slušnog aparata relativno dobro čujem. Ne mogu reči da sam sa ovim pomagalom vraćena u svet onih koji čuju, ali je donekle ublažena totalna gluvoća. Teško mi je bilo da ostanem uklopljena u neki normalan život, posebno u školi gde su bili moji čujući drugovi koji nisu shvatili moj problem. Bivalam sam izložena ruganju i smehu. Sve mi je to ličilo na klovna u cirkusu. Nije prijatno kada vam profesor postavi pitanje, a vi ne znate da vas je uopšte nešto pitao, dok vam se ceo razred smeje iza leđa.
Majka, ona mi je puno pomogla. Našao se i poneki profesor sa razumevanjem, a izdvojilo se i nekoliko mojih drugarica. Tada mi se činilo da je ceo svet moj. Dokazala sam da sam i pored hendikepa dovoljno inteligentna i razumna kao i ostala deca. I život mi teže dalje. Ostalo mi je pomalo saznaje da ljudi nikad nemaju razumevanja za one koji se razlikuju, na bilo koji način, od njih. Za te ljude si uvek obeležen, ma koliko se trudio da budeš deo njihovog života. Trudiš se,a odbacuje te. Ponekad shvatiš besmislicu svog postojanja i poželiš da te nema. Pa sam prestala da sanjam i živim od šarenih laži, jer bi me to odnelo u ponor, u nepovrat. Ja sam danas srećna, bar naizgled, zahvaljujući jednoj osobi do koje mi je veoma stalo. Osoba je slična ljudima koji imaju još uvek ono malo humanosti u sebi i veliko srce za sve nas koji živimo u svetu tišine. Želela bih da ovo nekome pomogne da pronađe sebe i shvati da je život samo jedan, ma kakav bio i da smo ga vredni živeli, ma kakve mi sreće bili….  :)   :dir_bye1:
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!