EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 170 cm 85 kg  (Read 10509 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
170 cm 85 kg
« on: June 20, 2009, 10:57:01 PM »
poslednje dve nedelje proucavam vase teme i savete vezane za mrsavljenje ...

sa mojih 170 cm i 85/86 kg (26 god)  dobila sam ove vrednosti

BMI  29.41.
BMR 1654.8.


sa nekih 63kg posle nekih zivotnih tragedija ugojila sam se za manje od dve godine 23 kg ...
pokusavala sam i do sada da se vratim na neku normalniju tezinu ali psihicki nisam mogla da izdrzim
sad sam ok i spremna sam da promenim sve lose zivotne navike ...

citajuci razne primere jelovnika shvatila sam koliko su bitni proteini i meso , medjutim ja meso ne mogu da jedem , nisam klasican

vegeterijanac mogu da jedem mlecne proizvode i jaja medjutim meso kao meso ( narocito crveno meso ) mi izaziva momentalnu mucninu . bas na

silu mogu da pojedem nesto belog mesa i tu i tamo nesto od morske ribe

...

da li postoji neka alternativa i da li meso mogu da zamene sirevi , jaja, soja ili nesto drugo ...

takodje sto se tice vezbi i fizicke aktivnosti da li je pametnije da sacekam da izgubim nesto kilograma samom ishranom pa onda da pocnem sa treninzima ili mogu odmah da napravim neki plan...

hvala unapred

ps trenutno sam na nekoj dijeti koju sam modifikovala ( tacnije izbacila sam meso ) tako da ne verujem da mi je veci dnevni unos kalorija od 1000

pokusavam da naprvaim neku na osnovu lazicevog programa ali bezuspesno  :help:


Offline sanchos

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #1 on: June 20, 2009, 11:26:13 PM »
hej, mozes za proteine jesti i jaja i posni sir.., recimo pola kg posnog ti ima 60gr proteina i recimo da jos skupis 40gr proteina iz jaja, ispadne ti 100, to mislim da je ok

al ipak bi bilo dobro da povremeno uzmes i proteine iz bijelog mesa i ribe

a sto se tice vjezbanja, uvijek je dobro, jer radeci cardio ujutro, samo ces si ubrzati mrsavljenje

Offline sanchos

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #2 on: June 20, 2009, 11:28:15 PM »
i da, 1000 kalorija je po mome malo..

a za soju, nemam pojma, ne jedem je

Offline mala okrugla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #3 on: June 20, 2009, 11:28:34 PM »
hej dobrodošla...
nisam stručnjak,al već na početku s 1000kcal griješiš...usporit ćeš metabolizam i sve će se ljepit na tebe. pročitaj lazićevo uputstvo i uputstvo od Und... sve ti je super objašnjeno.probaj sastaviti jelovnike,izjasni se da li misliš vježbati,šta i kako,neko će doći i pomoći ti... :yes:



Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #4 on: June 20, 2009, 11:42:31 PM »
ja bih htela da vezbam medjutim i dalje zbog posla jako neuredno zivim ..nikad ne znam gde cu da budem i koliko cu dugo tu da ostanem ... cesto i putujem tako da je jako tesko uopste da napravim bilo kakav zivotni plan ... citala sam njihova uputstva pre postavljanja teme i vidim da gresim u startu sa unosom kalorija ( ako sam pravilno izracunala s obzirom na sadasnje stanje 1984 cal bi mi trebalo dnevno da ostanem na ovoj tezini ( sto naravno ne zelim ) ) a dijetu na kojoj sam pocela sam pre citanja tema ... cim napravim plan prekinucu je ... medjutim tesko mi je da napravim bilo kakav dnevni jelovnik bez mesa :( zato sam pitala sta i kako bih mogla da uzimam ... ne znam da li je ok da uzmimam samo jaja i sir bez mesa ?? probacu takav jelovnik da napravim ...

sto se vezbi tice takodje bi mi trebao savet... po konstituciji sam sitne gradje sa izuzetno uskim kukovima tako da i sa 59 kg izgledam jako ravno sa svih strana , sa ovih 20 i nesto kg vise nego  smesno ... jer se gojim svugde ravnomerno ...da li postoji sansa dok sam jos na ovoj tezini da korigujem originalnu gradju ( koja je vise tip jabuke ( koliko znam to je karakteristika muske gradje) vezbama ?  hvala jos jednom

Offline Korrina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 144
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #5 on: June 21, 2009, 10:38:10 AM »
Mene zanima kod ovih vježbi za noge i guzu ima li to ikakvog efekta tako raditi pošto nema tegova??može li se tako nešto postići, podići, učvrstiti guza i noge? ili?

Offline Gonzo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 55
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #6 on: June 21, 2009, 10:49:54 AM »
Ako ne jedes meso od cega se onda gojis? Slatkisi? I kako stojis sa ribom?

Kreni u teretanu ili sa nekim drugim aktivnostima sto pre. Nema smisla da cekas da zigubis par kila pa onda da krenes

Napisi kakav ti je to program ishrane.

Sto se tice putovanja, trcanje ti je idealno, jer mozes trcati bilo gde, trbusnjake i ostalo mozes sibati i u sobi

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #7 on: June 21, 2009, 10:53:45 AM »
korrina ti vec radis s tegovima ako se ne varam?


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Korrina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 144
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #8 on: June 21, 2009, 11:17:07 AM »
Und3i2c0v3i2 da radim , ali me zanima kad bi to kod kuće radila jer nemam tegove dali ima kakvog efekta ??

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #9 on: June 21, 2009, 11:19:30 AM »
ako radis s tegovima koji ce ti jos i kucne vezbe
sve sto se radi ima efekta, veceg ili manjeg, vezbe za opterecenjem tesko da ista moze da zameni kad je u pitanju jacanje i oblikovanje tela
a plus sto kad odradis trening kako valja treba da odmoris misic a ne da ga mrcvaris jos i kod kuce


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads