EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 170 cm 85 kg  (Read 10508 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Korrina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 144
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #10 on: June 21, 2009, 11:23:35 AM »
Znam ali pošto mi zadnjica i butine najsporije napreduju zato sam mislila ubaciti još eto tih par vježbica bez utega kod kuće  :innocent:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #11 on: June 21, 2009, 11:27:40 AM »
pa ubaci onda


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #12 on: June 21, 2009, 02:25:40 PM »
Ako ne jedes meso od cega se onda gojis? Slatkisi? I kako stojis sa ribom?

Sto se tice putovanja, trcanje ti je idealno, jer mozes trcati bilo gde, trbusnjake i ostalo mozes sibati i u sobi
sta je ovo? pa ne bi meso bilo problem, ali verovatno jede dosta krompira na primer, masna jela, przeno, slatkise, obroci obilniji nego sto treba itd.....
dalje, ne znam da li je pametno da odmah pocnes sa trcanjem zbog opterecenja na zglobove, mozda je bolje da sacekas da malo skines kilazu, a do tada npr bicikl ili brzo hodanje (preporucujem) na prazan stomak. vidi sta ti odgovara.
sto se tice ishrane, potrudi se za pocetak  da jedes sto cesce a manje-znaci mali obroci na svaka 2-3 sata, i gledaj da u sto vise njih imas protein (posto ne jedes meso, onda belanca, posni sir, mada bih ja na tvom mestu dobro razmislila o neunosenju mesa, ali ajde necu da sad zalazim u to). naravno, izbaci slatkise, junk food, belo brasno, ubaci u ishranu maslinovo ulje, ovsene pahuljice... izbegavaj skrobove i voce popodne, i to je sasvim dovoljno za pocetak. napravi neki plan, napisi ovde pa da ispravljamo sta ne valja :)
i da, pitas za promenu gradje... tu nema promene, takvi smo kakvi smo. ali zato mozes pravilnom ishranom i vezbanjem da oblikujes misice, i znatno popravis svoj izgled :)

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #13 on: June 21, 2009, 05:27:39 PM »
sto se tice toga kako se gojim tj kakva mi je ishrana ... posto ne jedem meso ... verovatno je najveci problem sto u proseku imam jedan max dva obroka i to uvece koje cini velika kolicina hleba ili testa ... masno ne jedem ( skoro sam radila analizu krvi i znam da su lekari bili iznenadjeni kako na moju tezinu ,holesterol nije povisen nego je normalan ) , voce i povrce i sve vrste sireva beli , kackavalj itd  ( to je verovatno najmasnije sto unosim ) jaja ( uglavnom barena ) kad je riba u pitanju u obzir dolazi tunjevina , fileti oslica , recna riba mi je nekako uvek premasna i ne dopada mi se ukus ...volim sve mlecne prozivode

pretpostavljam da sam neredovnom i jednolicnom ishranom uzasno usporila metabolizam ..

dijeta na kojoj sam je generalno jedna od onih koje nisu bas za pohvalu ali pre 7-8 godina mi je pomogla ( doduse tada nisam imala ovoliko kg) pa sam zato probala sa njom ... ako treba napisacu mada radije bih je promenila ....

me znam da li je bitno (verujem da jeste ) cesto imam povisen pritisak i nesto brzi puls ( to je bilo tako i sa znatno manjom tezinom)

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #14 on: June 23, 2009, 03:04:06 AM »
jos planiram jelovnik pa ako nije mnogo da pitam ... da li ovo ima ikakvog smisla

1dan
1. jogurt sa malim procentom masti  i neko voce   ( ne znam da li neki od gotovih vocnih jogurta imaju smisla ili oni otpadaju)
2. salata + 1 dvopek
3. 2 kuvana jaja + sir ili jogurt
4. salata

2 dan
1. zitarice ( ovsene ,zobene ) sa mlekom
2.tunjevina + limun + salata
3.sir i salata
4.salata

3dan
1. jogurt + 3 belanca + 1 zumance
2.salata
3.sir + salata
4.tunjevina ili piletina (eventualno curetina ) + salata

4dan
1.jogurt + salata
2.bareni krompir+ blitva  + riba ( ako treba izbacicu blitvu ili krompir ili oba a ubaciti zelenu salatu ili samo paradajz )
3.jogurt
4.salata + 2 kuvana jaja

5dan
1.zitarice i mleko
2.voce
3.pecurke + sir
4.salata + 2 kuvana jaja + sir

6dan

1.jogurt + voce
2.jaja + sir + salata
3.salata
4.tunjevina + salata

7dan

1.jogurt + dvopek (moram da ubacim hleb u nekom obliku inace plasim se da necu moci da izdrzim )

2.sir +2 jaja kuvana + salata
3.salata
4.tunjevina + salata

par pitanja ...( ako sve ovo uopste ima smisla sto sam pisala)
neko vreme je bilo aktuelno da je stetno jesti vise od 3 jaja nedeljno... da li je to stvarno tako ili nije ...

da li je bitno koje su zitarice ( shvatila sam da je cornflakes los izbor mada ga ja i ne volim) ja obicno uzimam neke mesane ili klasicne kupovne ili nesto sama iskombinujem ...da li je ok za dorucak jesti musli (razne zitarice plus nesto suvog voca + semenke )? ...

posto neredovno zivim ( time sam se vec pohvalila :D) nema smisla da pisem 6 obroka koja necu imati ili cu neke preskociti ili cu neke spojiti ...da li je ok da za prvo vreme predjem na 4 , psto trenutno imam 1-2 ???

da li je meni za pocetak bitno u gramima koliko unosim proteina i uh ili je i ovako ok???

nekako cim uklopim proteine ispada da imam visak uh ... uvek mi jelovnik ispadne sa deficitom proteina a viskom uh... pa sam probala da napravim nesto bez merenja toga ...

ako ipak moram da li je ok ovaj plan koji je lazic napisao na nekoj drugoj temi


Ponedeljak: 120gr proteina +120 gr UH-skrobastih/riza,krompir ili crni hleb
Utorak:ostani na istoj vrsti proteina +60 gr UH-skobastih
Sreda: proteinski dan...dakle..nista UH, samo unosi proteine preko 120 gr i  povrca..brokoli..sargarepa..kupus..itd
Cetvrtak:60 gr UH..proteini sve isto
Petak:120 gr UH..proteini sve isto..
Subota: 0%r UH..proteini sve isto.+gomile povrca
Nedelja: 0% ugljenih hidrata ali pored proteina pojacan unos masti ..recimo 100 gr..lesnik..badem..orah...

ili

ovaj (mislim da je neko drugi pisao)

"Pon-110g proteina+100g uh-skrobastih,UTORAK 110g proteina+50g skrobastih uh,Sreda samo proteini i vlaknasto povrce-ceo dan,Cetvrtak 110g proteina+50g uh skrobastih,Petak110g proteina+50g skrobastih uh,Subota proteini ceo dan,Nedelja110g proteina,0 uh-alipojacan unos masti-na primer 100g lesnika ili badema ili oraha itd "

znam da nisu bitne razlike ali ih ima ...

jos uvek nemam uslove za neke iole redovne odlaske u teretanu pa ne znam da li ima sustine sa ovom tezinom da probam nesto sa tegovima i obicne vezbe???

jedino sto u kuci imam a moglo bi da posluzi za neko vezbanje su 2 tega od 5 kg , twister :D ( onaj disk na kome se gubi ravnoteza :)) i imam ono spravicu koja se gura u jednom prvacu pa se sama vraca ( ima tockove...ne znam kako se zove )

kritikujte ,korigujte ...pomagajte :)

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #15 on: June 23, 2009, 03:06:30 AM »
jedna ispravka kad kazem sir mislim na ella sir ... a salata ...mesana salata ( paradajz .krastavac ...itd )

ne znam da li dolazi u obzir klasican mladi sir??? (mada kod njih je tesko utvrditi tacan iznos masti i svega ostalog )

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #16 on: June 23, 2009, 07:21:11 AM »
bice veliki problem formirati jelovnik za tebe..imas na forumu temu dushe, koja je vegetarijanka, pa dok je pazila ona je i mrsavila
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #17 on: June 23, 2009, 08:45:33 PM »
da da citala sam njenu temu medjutim ja nisam bas vegeterijanac kod mene dolazi u obzir i sir i jaja i kad bash moram mogu da progutam belo meso i neke vrste riba ( tunjevina i oslic npr) sve ostalo kad je u pitanju meso stvarno ne mogu ...

ona je imala od pocetka i plan vezbanja koji ja trenutno ne mogu da uklopim u svoje obaveze ...

:( evo recimo moj danasnji dan ...trebalo je da idem na neko krace snimanje van bg i da se vratim do 2 ... ponela sam sa sobom samo jogurt i dve jabuke (kao to mi je neki dorucak ) da bi se ispostavilo da sam sad stigla kuci i da osim toga nisam nista pojela  ... bilo je usput par pumpi na kojima su bile samo grickalice tako da nista nisam uzela ...  osim vode i kad mi je pao secer uzela sam jednu flasicu hidroaktiv akva viva ... i sad niti znam sta da jedem ni koliko...uzas upravo ovaj sistem zivota me unistava ali jako malo mogu da uticem na to ...

da li onaj gore jelovnik ima ikakvog smisla ili ne vaja nista???   stvarno se izvinjavam ako davim ...

za nedelju dve pocinje mi odmor pa cu sigurno imati mesec dana samo za sebe :D do tada samo mogu da uticem na ishranu ...

Offline ninana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #18 on: June 23, 2009, 10:56:47 PM »
Pored cvrste volje i resenosti da istrajes, osnovna i polazna stvar ti je plan i organizacija ishrane. Sto znaci, kao i svi zaposleni/studenti/djaci i svi ostali koji imaju razne obaveze, organizuj se, pakuj hranu u posudice i nosi u tasni sa sobom na posao. Bez toga nista. E sada, koja hrana, kako i koliko, obzirom da tesko jedes meso, pokusaj da smislis sama, na osnovu Uputstva i tudjih tema. Ali bez organizacije i posudica-tesko ista.

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #19 on: June 23, 2009, 11:19:24 PM »
pa ja sam gore napisala neki plan ali niko nema nikakav komentar jedino sto nema kolicina ali gledala sam da napravi kombinacije koje mogu da jedem a koje koliko toliko lice na one koje sam videla ovde ...