EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 170 cm 85 kg  (Read 10518 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ninana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #20 on: June 23, 2009, 11:45:38 PM »
Mislim da ce ti iskusniji ovde reci da je onaj sedmodnevni jelovnik prilicno los. Jako malo proteina (na tvoju kilazu islo bi negde 120g proteina dnevno, da bi odlazile masti u tim izgubljenim kilama). Dalje, ne bi trebalo ujutro voce kao prvi obrok, npr. u 1. danu protein imas tek u 3. obroku, sto je lose, a voce ide za neku uzinu, nikako ujutro kao 1.obrok. Trebalo bi da gledas da u vecini obroka imas protein, da jedes puno ella sira i puno belanaca (kad vec ne mozes mesa), vise salata umesto voca, i bar jednom dnevno belo meso ili ribu ili konzervu tune, obzirom da kazes da ipak mozes to da jedes.

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #21 on: June 24, 2009, 03:29:02 PM »
hvala ti :) uf evo danas sam bila kuci posto sam radila sinoc do 6 ustala sam oko 12 i
1 obrok mi je bio oko 100 gr ella sira , 2 jaja i krastavac .... jel to bolji dorucak ?? ( za moj ukus to je prejako za dorucak :S jos i je muka :S) ... jel bi mogao recimo vocni jogurt kao neki sledeci obrok pa onda za rucak da se nateram da pojedem komad belog mesa i puno salate ... a za veceru sir i jedno belance sa salatom????

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #22 on: June 24, 2009, 03:32:57 PM »
sta ce ti vocni jogurt, imas mnogo boljih varijanti za uzinu ;)

Offline ninana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #23 on: June 24, 2009, 04:08:12 PM »
Nemoj vocni jogurt. Ovaj jelovnik je bolji, ali  moras unositi i uh nekim danima ili svaki dan, znaci ovsene (najbolje ujutro), krompir, rizu, nekad neku vocku. Uh idu do 15 h tog dana. Izracunaj na osnovu svojih dnevnih potreba koliko ti cega treba od uh, proteina, kalorija (na osnovu bmr, tdee, odredjenog deficita u odnosu na tdee - ima u Uputstvu). Malo i eksperimentisi sa namirnicama, sve to moze biti i ukusno i zdravo i puno proteina, a da se lako guta. Npr. Ella sir pomesan sa skuvanim i iseckanim belancima, pa iseckan paradajz u to (ili krastavac, paprika, pecurke..), zacinis po ukusu i njam njam. Mozes toga i vise napraviti, pa poneti na posao. Ella ubija i ukus tunjevine, pa se ona lakse jede. Ima kombinacija, samo smisli i nemoj si dozvoliti kao onaj dan da ostanes na jabuci, jogurtu i vodi.

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #24 on: June 25, 2009, 12:42:40 AM »
evo ostalih danasnjih obroka

 pola solje jogurta kao uzina ,
rucak jedna kasika ella + paradajz + mali filet belog mesa
vecera (mislim da sam preterala ) kasika pirinca ,zelena salata + jedna i po  kasika ella sira

poto ostajem do kasno da radim jel bi mogla kasnije neka salata ili jogurt ( kad vec voce ne smem )??

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #25 on: June 25, 2009, 12:47:37 AM »
joj pa kakva ti je to vecera :hitself: ne valja :)
ne moze pirinac popodne (a trebalo bi i da izbegavas da ga jedes sa salatom, ali ajde to manje-vise). i gledaj da ti vecera bude uglavnom proteinska. za kasnije najbolje uzmi ellu...

Offline ninana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #26 on: June 25, 2009, 12:56:02 AM »
Taj pirinac bolje da si uzela za rucak, nego za veceru. Posle 15h idu proteini i vlakna (salate, pecurke, brokoli itd). I pazi da ne mesas u istom obroku vlakno (salata) sa skrobom (pirinac u ovom slucaju). Mislim da moze jogurt, ali bolje bi bilo ella uvece, a jogurt pre za neku uzinu. Neka me isprave iskusniji ako gresim. Drzi se ti te elle i jedi je koliko god mozes, obzirom da jedes malo mesa. Jedi bar jedno pakovanje dnevno na razne nacine, uz ostale namirnice naravno, jer u pakovanju (450g) imas ukupno 54g proteina, a znas koliko vise ti treba jos.

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #27 on: June 25, 2009, 03:42:07 PM »
pa jeste to uvece ali meni i nije uvece recimo sinoc sam opet radila do 06.30 ustala sam oko 13h i 30 danas ...negde je under rekla da te stvari mogu da se prilagode licnim dnevnim navikama ja ili da ne jedem uopste uh posto u poslednje vreme ne ustajem pre 12 ( nisam ja toliki . vec ono sto radim povezano je sa strancima pa to vreme koje nije normalno njima je sasvim ok :D) ili da ih prebacim za neko vreme posle 15h
jer ako mi je prvi obrok oko 12.30 jedino da tacno u 15 pojedem taj obrok sa uh ... :(
nadam se da cu uskoro moci ranije da idem na spavanje jer ovo mi vreme ubija svaku koncepciju :S

Offline Fat Cat

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Female
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #28 on: June 28, 2009, 04:58:59 PM »
proteini me ubise lakse mi je da ne jedem nista nego da nekako unesem 100 gr proteina :S
znaci uzas ...  btw jel moze neki drugi mladi sir umesto elle , bar nekim danom ...ja volim sve vrste sireva ali ela mi je kao da jedem sapun :S ima li neko ideju kako taj sir moze da se zacini ... mislim jedem ga i dalje ali vec polako pocinje da mi izaziva mucninu kad ga pogledam .... :boxed:

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: 170 cm 85 kg
« Reply #29 on: June 28, 2009, 05:17:06 PM »