EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Extreme gubljenje kilograma  (Read 23199 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #30 on: January 30, 2010, 01:41:52 AM »
Da li sam rekao nesto glupo mozda???? Cemu to lupanje u glavu???  :dunno:

Offline IGI900

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 131
  • Gender: Male
    • http://www.realx3mforum.com/
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #31 on: January 30, 2010, 09:18:17 AM »
Samo jedno kratko pitanje. Hocu od ponedeljka 1. februara da krenem sa rotacijom ugljenih hidrata i ineteresuje me da li se proteinski praskovi mogu racunati u izvore proteina podjednako dobro kao i cvrsta hrana (u slucaju da ne mogu da stignem da napravim nesto konkretno da zamenim to praskom)?

S obzirom da tezim nekih 138 kilograma, po formuli bi trebalo dnevno da uzimam skoro 420g proteina. Da li je u to ok? Malo mi deluje puno  :dunno:

Pozz


Racunas proteine iz wheya samo ako ga popis u pwm i ujutro sa zobenima,a ovako kao zamjena za obrok bas i nema smisla, za to sluzi neki blend.I cemu 400g proteina dnevno?Jel si na dijeti ili na masi, pretpostavljam da si sa ovakvom kilazi na dijeti, onda ti je 400g proteina previse.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #32 on: January 30, 2010, 11:10:06 AM »
Ne ide protein u salo...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #33 on: January 30, 2010, 11:22:19 AM »
Pih, sad sam video sam se malo precitao:

"Muskarci
-od 1,5-2 gr/kg telesne tezine
- do 3 gr/kg telesne tezine-ako pokusavate da skinete salo i u isto vreme radite na misicnoj masi"

posto necu biti u mogucnosti bar jos dve nedelje da krenem u teretanu, jedina aktivnost koju cu moci da upraznjavam je brzo hodanje. Tako da varijanta od ovih 3 grama po kilogramu nije dobra.

Ja u ove stvari nisam upucen, procitao sam dosta toga na forumu, jasno mi je 90% stvari ali za ovih 10% ipak moram da pitam. Mozda nekad zvuci glupo ali bolje i da pitam glupo nego da uradim nesto pogresno. Zeleo bih da rezimiram dijetu koju cu poceti da sprovodim:

posto je moj BMR 2660 kcal a TDEE 3665 kcal, ako odumem 20% to je 2930 kcal.

Danima u kojim unosim 100g UH ostaje mi jos 2530 kcal za masti i uh. ako budem unosio 2g proteina po kilogramu to je 280g proteina dnevno (bez obzira na UH) sto daje 1120 kcal. To bi znacilo da bi trebalo da unosim danima sa 0 hidrata 1810 kcal iz masti sto je 200g a ostalim danima 1410 i 1610.

Moje pitanje je da li je tih 200g masti puno? Znam da sam extreme nagojen i da imam dosta da skidam i da na moju tezinu sve ove cifre izgledaju ogromno, a nigde ovde nisam pronasao nesto slicno da bih mogao da uporedim. Takodje, da li je moja racunica ok i ako je sve u redu sa kolicinom hrane koju sam naveo, da li ovakvu ishranu mogu da pocnem da primenjujem bez ikakve bojazni? Vadio sam krv, svi rezultati su mi u granicama osim blago povisenih vrednosti koje su vezani za jetru ali rekli su mi da je to, naravno, zbog toga sto sam debeo koliko sam debeo.

Unapred hvala na odgovoru!

Pozz

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #34 on: January 30, 2010, 12:42:25 PM »
uspevali su i duplo tezi ;)


Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #35 on: January 30, 2010, 01:09:20 PM »
puno ti je
tebi je veci deo tezine u salu, koje nije metabolizki aktivno sto znaci da ti ne trosi te kcal koje pojedes. ako ti unosis 3000kcal i samo sedis, ti to ne mozes da iskoristis, jos ces se ugojiti od dijete na kraju lol

unosi toliko proteina, koliko si izracunao (posto nesto moras jesti), rotiraj te UH a masti nemoj dodatno unositi, sem omega 3 i ako pravis kupus salatu pa dodas malo maslinovog
unosi salate u vecim kolicinama, a imas ti dovoljno sala koje se moze koristiti kao energija
sto se tice fizicke aktivnosti, za pocetak najbolja varijanta i jeste setnja


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #36 on: January 30, 2010, 02:28:00 PM »

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #37 on: January 30, 2010, 05:00:36 PM »
Pq ne moze rachunati 3 gr/Kg tjelesne tezine, a BF mu je npr 35, nece sigurno iskoristiti toliku kolicinu proteina...bar  mislim da je tako, ali eto, dodushe moze rachunati i 3 pa dodati onda koliko treba UH i masti i da bude na kalorija koliko je srachunao da mu je TDEE, ali teshko da ce mu organizam iskoristiti toliko proteina...neka me isprave iskusniji ako grijeshim...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #38 on: January 30, 2010, 05:42:23 PM »
Citam stvari malo dodatno po forumu a i po internetu pa sam pronasao na par mesta pricu koja je veoma slicna ovom rotiranju UH ali kod ljudi cija je tezina prevelika se uzima kao reper za odredjivanje nutritienata "lean body mass" sto bi trebalo da bude masa bez masne komponente. E sad, ako budem izracunao BF da li bi na taj nacin mogao da utvrdim tacnije odnos protein/masti u ovoj dijeti? U prevodu, ako mi je BF (kao sto tenssa pretpostavlja) oko 35%, to onda znaci  da mi je lean body mass 90 kilograma. Da li je mozda bolje uzeti 90 kg kao referentnu vrednost?

Pozz

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #39 on: January 30, 2010, 07:20:34 PM »
Ne ide protein u salo...
ide..pobogu...
ako preteras ;)
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)