EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Extreme gubljenje kilograma  (Read 23215 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #40 on: January 30, 2010, 08:00:49 PM »
Citam stvari malo dodatno po forumu a i po internetu pa sam pronasao na par mesta pricu koja je veoma slicna ovom rotiranju UH ali kod ljudi cija je tezina prevelika se uzima kao reper za odredjivanje nutritienata "lean body mass" sto bi trebalo da bude masa bez masne komponente. E sad, ako budem izracunao BF da li bi na taj nacin mogao da utvrdim tacnije odnos protein/masti u ovoj dijeti? U prevodu, ako mi je BF (kao sto tenssa pretpostavlja) oko 35%, to onda znaci  da mi je lean body mass 90 kilograma. Da li je mozda bolje uzeti 90 kg kao referentnu vrednost?

Pozz

2g po kg je sasvim dovoljno proteina. Ako ti je jako velik bf onda njega oduzmi iz celokupne tezine i sa tom cifrom mnozi.

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #41 on: January 30, 2010, 11:59:50 PM »
Ne ide protein u salo...
Svaki visak koji tijelo ne iskoristi pretvara se u masnocu.

mozda bolje uzeti 90 kg kao referentnu vrednost?
ma najbolje tako dok ne saznas koji ti je tocno BF.

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #42 on: January 31, 2010, 03:44:20 AM »
Idem sutra da kupim onu vagu sto meri BF pa cu ujutru u ponedeljak da se izmerim pa da znam. Izmericu i sve obime tako da mogu da pratim sta se desava, koliko i gde. Hvala svima :)

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #43 on: January 31, 2010, 03:53:08 AM »
Slobodno preskoci te vage iz Tempa/Merkatora i slicno i sacuvaj novac/vreme...
Ja sam probao 3 razlicite, i jednu po jednu ih vratio (za trecu sam uzeo obicne kucne stvari u zamenu). Prosto NE RADE ni priblizno.

Isprobao sam sve tri na sebi, devojci, drugarima, roditeljima.. sve su prikazivale nesto tipa 40% bf. Da su svakome i po 5% dodale pa poverovali bi smo.. ali ovo su bile nemoguce cifre. Ispalo je da smo Etiopljani sa 50kg svinjskog sala na ledjima :D

Znaci, zaobidji ta s***nja. Eventualno imas Omron vage tu i tamo koji su dosta skuplje ali njih nisam probao. A naravno ima i profi koje su po >1000e.

Offline MuscleFilip

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #44 on: January 31, 2010, 01:15:53 PM »
meni radi kao sat.
jesi isprogramirao pre korišćenja?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #45 on: January 31, 2010, 03:03:20 PM »
ajmo malo osnovne kulture i izostavljanja infantilnih uvreda..
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #46 on: January 31, 2010, 06:31:48 PM »
Uzecu neku BEURER, cini mi se da je marka. Imaju prodavnicu u centru Beograda, raspitao sam se i kazu da su njihove vage odlicne, mere do 150 kg  :lol: evo ovu konkretno:
http://www.beurer.com/web/en/product/weight/diagnostic_scales/detail.php?pk=31&id=4981&bek=55&bct=%26nbsp%3B%26gt%3B%26nbsp%3Bproduct+details%26nbsp%3B%26gt%3B%26nbsp%3BBF18+%28white%29

Da li je tacna ili ne, pojma nemam. Sutra cu da kupim odmah izjutra pa da se odmah i izmerim. Mericu se isklucivo na njoj pa i ako bude pogresno ista, moci cu u okviru iste greske da pratim sta se desava sa mojim telom :)

Offline MuscleFilip

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #47 on: January 31, 2010, 07:06:09 PM »
Mericu se isklucivo na njoj pa i ako bude pogresno ista, moci cu u okviru iste greske da pratim sta se desava sa mojim telom :)

tako je.

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #48 on: January 31, 2010, 07:26:34 PM »
meni radi kao sat.
jesi isprogramirao pre koriscenja?
Yep.
Doduse, da bi on nasao tvoj BF ne treba mu nista - tezina koju izmeri je sve sto je potrebno i kontakt na rukama/stopalima.
Koju si ti uzeo vagu konkretno? (i koliko je kostala)

Offline MuscleFilip

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #49 on: January 31, 2010, 07:56:39 PM »
ne bih se baš složio. potrebni su mu i ostali parametri:
pol, godine, visina.

moja je AEG.