EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ishrana u trudnoci  (Read 5805 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vilin.konjic

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Ishrana u trudnoci
« on: November 23, 2009, 02:02:39 PM »
Pozdrav ljudi,
imam 32 godine, trenutno sam u 24 nedelji trudnoci, visoka sam 172cm i imam 70kg. Ugojila sam se do sada 7 kg pa bih htela da stanem na kraj tome :)
Ovo mi je druga trudnoca, prva prosla sve ok, ugojila sam se 18,5kg (valjda sad necu toliko). Ova trudnoca je normalna, krvna slika ok. Moje dnevne fizicke aktivnosti su setnja oko 3.5-4km umerenim tempom. Imate li predlog kako bi se hranila a da se ne ugojim previse.
Hvala vam svima!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Ishrana u trudnoci
« Reply #1 on: November 23, 2009, 02:08:10 PM »
pozdrav
omdah da ti kazem da 7 kg i nije nesto mnogo s bozirom koliko si dobila prosli puta
ali dobro...
hraniti se zdravo prilikom trduncoe je ono sto bi trebalo da se svka buduca majka radi
rec zdravo ne znaci nikako biti tj cak sto visi NI SLUCAJNO biti na nekim rigoroznim dijetima vec rec zdravo znaci imati IZBALANISRAN odnos BELANCVINA,UH I MASTI...
veoma je bitno a to verovano i znas unos adekvatnih multi minerelno vitamin skih kompelksa...
mislim da bi bilo dobro da npr napises svoj jelovnik jel bi onda mnogo lakse bilo da ti se daju smernice jer mislim da je ovako dosta tesko da ti bilo ko npr napise jedio TO I TO a it kazes npr ja ne volim tu anmirnicu ili nisam u mogucnosti da je priustim ili nesto slicno....
znaci..
ti napises svoj jelovnik tipican za jedan dan i onda ti se daju smernice..
mada nemoj ocekivati nista radikalno promeni jer u cilju ocuvanja zdravlja i tebe i bebe mnogo je bolja opcija da se kasnije psovetis skidanju nekog viska kg sto ce ici mnogo lakse nego da sada rzikujes bilo sta...

veruj mi

Offline vilin.konjic

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: Ishrana u trudnoci
« Reply #2 on: November 24, 2009, 10:22:08 AM »
E hvala Pedja na brzom odgovoru :)
Ajde da krenem od jelovnika:
8:00 musli sa vocnim jogurtom, ili sendvic sa sirom ili pavlakom, malo domace pecenice i salata zelena i paradajz
10:00 jabuke ili mandarine ali to sve nekako razvucem da jedem od 10 do 11, nekad pojedem i kokice kad sam jako gladna
15:00-17:30 junetina ili piletina ili riba sa povrcem (kako kad stignem da jedem)
od 19-20h je setnja od sat vremena
21:00 dvopek sa sirom ella, ili ako je ostalo nesto od rucka
Recimo da bi to bio priblizno jelovnik koji imam. Zna tu cesto da uleti i posle rucka neka cokoladica kit kat ili neka homemade varijanta kolaca (1 ili 2 kom).
Sta treba menjati?


Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Ishrana u trudnoci
« Reply #3 on: November 24, 2009, 10:25:54 AM »
sve je ovo ok..10-ak kg je solidno za svaku trudnocu..samo lagane setnje, balansirana ishrana i nema frke..
i da nemoj da jedes slatkise zato sto treba bebi..njoj/njemu to ne treba...
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Ishrana u trudnoci
« Reply #4 on: November 24, 2009, 10:34:48 AM »
Ta domaca pechenica ne znam koliko koristi, ali ako je u maloj kolicini onda ok....izbjegavaj masti sto vishe (zasicene naravno).
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline vilin.konjic

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: Ishrana u trudnoci
« Reply #5 on: November 24, 2009, 10:48:55 AM »
U ala ste brzi :)
pecenicu jedem mozda 10-20g nista vise...cisto kao da sendvic ne bude prazan, a salate natrpam bas onako puno. Slatkise se trudim da izbacim ali ala u meni uvek progovori :)
Jel dovoljna setnja od tih sat vremena min 5 puta nedeljno?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Ishrana u trudnoci
« Reply #6 on: November 24, 2009, 11:16:51 AM »
Odlichno, za zdrav plod. :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Ishrana u trudnoci
« Reply #7 on: November 24, 2009, 01:25:49 PM »
sve je ovo ok..10-ak kg je solidno za svaku trudnocu..samo lagane setnje, balansirana ishrana i nema frke..
i da nemoj da jedes slatkise zato sto treba bebi..njoj/njemu to ne treba...

x 2
nema sta vise da se doda
osim...
kada se porodis ,onda razmisljas o tome kako da skines taj visak i bez problema ce ti se ovde pruziti sva moguca pomoc
a do tada..uzivaj u trudnoci jer kazu da je to jedna od najlepsih perioda u zeninom zivotu.. :)

Offline vilin.konjic

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: Ishrana u trudnoci
« Reply #8 on: November 25, 2009, 09:20:58 AM »
Hvala vam ljudi,
trudicu se da se sto zdravije hranim i da sam aktivna pa se onda cujemo kad se porodim da se resim viska.
Pozdrav i uzivajte!




zakljucano zbog neaktivnosti
ukoliko bude bilo potrebe da se tema nastavi nemojte otvarati novu nego kontaktirajte admina ili bilo kog moderatora
« Last Edit: April 18, 2010, 10:29:39 AM by Und3i2c0v3i2 »