EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?  (Read 14328 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?
« Reply #30 on: March 17, 2008, 10:56:01 PM »
Ti stvarno mislis da svako ima volje to da radi?
 I ovi sto traze savet ne mere nego uzmu otprilike...Kad bi svi priznali video bi da sam u pravu... :blowkiss:
ne moze da se radi nesto ako se nikada to isto ne izmeri..svaka zena bi trebalo da zna koliko jedna solja ima brasna, secera, vode itd..
pa sta je tu nauka da sednes jedan dan i to izmeris i sledeci put uzmes u ponedeljak 3 krompira koja su priblizno jednaka po kolicini uh npr lupam jednoj solji pirinica ili nekpj kolicini spageta..sto je to nauka  :hitself:

ili da zna da 5 belanaca ima odprilike 15 gr proteina..i ona ce uvek imati toliko



takodje mi je jasno da je mnogim devojkama i zenama previse komplikovana operacija da u isto vreme disu, broje, vezbaju i gledaju plafon :rolleyes01: ali ovo skidanje kilograma ipak zahteva neke predhodne  pripreme...i da se  malo povede racuna sta i kako u koje vreme..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline maja88kg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 578
  • Gender: Female
Odg: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?
« Reply #31 on: March 17, 2008, 11:12:49 PM »
Ja mislim da se bez merenja teze postizu rezultati.
Ja vec godinu dana merim sve sto skuvam. Recimo kuvam pire za celu porodicu, nikada pire nema istu energetsku vrednost, jedino u slucaju da stavljam uvek istu kolicinu krompria, margarina, mleka.
Ja sam za svako jelo uvek tacno znala koliko cega sam stavila u njega sirovog i koliko sam dobila tog jela gotovog, tako da sam uvek znala koja je njegova energetska vrednost na 100gr.
Smatram da sebe kontorlisemo jedino tako do kraja, jer mi koji volimo da jedemo obicno uzmemo po nesto izmedju obroka i to kao ne racunamo, jer smo to pojeli u prolazu a bas to nas i goji i bas je to visak u nasoj ishrani.
Kada merim i zapisujem, odredim sebi za taj dan "dozu" to je to i nema nista vise izmedju.
      
tezina                   obim kukova     obim struka    
08.05. 103.5 kg             132            ne znam
06.06.  98.5 kg              127                 96
13.06.  97.5 kg              125                 94
20.06.  96.5 kg              123                 92
27.06.  96.0 kg              120                 90
19.07.  94.0 kg              118                 88
            

Offline mrvica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 248
  • Gender: Female
Odg: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?
« Reply #32 on: March 17, 2008, 11:18:41 PM »
S obzirom da mi je mama apotekar i da je i na mene prenela tu obavezu da sve merim mogu reci da sam ja definitivno za varijantu premeravanja ali evo Mrva nama vagu kuci koja bi mogla da izmeri 30 gr pirinca ili ovsenih pahuljica tako da i dalje radi odokativno  :dunno:

Offline Ja_Mina

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Female
Odg: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?
« Reply #33 on: March 19, 2008, 12:47:39 AM »
ne moze da bude isto, porcija(ili pet porcija) spanaca i krompira... vlakna jedi koliko hoces..

probaj sledece, uzmes, lepo tabelu uzmes i izracunas pojedinacno, koliko gr sirovog krompira, pirinca, testenina, pasulja tj, svakog skroba sadrzi 100 gr uh

posle je sve lako..

ja imam opitanje u vezi ove izjave:
da li preradom(kuvanjem) hrana gubi na uh ili se mozda povecava?? :dunno:



Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?
« Reply #34 on: March 28, 2008, 01:01:23 PM »
Pozdrav ljudi.. :)

Meni je bilo teško u početku za ručak pojesti dva mala krumpira i 150g bijelog...ili 1/2 tune i 1 rajčicu... ostala mi navika da se za ručak natučem  :lol:

Sad sam sa navikla... doduše napravila sam sebi tablicu po kojoj radim kombinacije...1 jabuka ima u prosijeku 220g...dakle 13g UH/100g...izađe 28,5g Uh po jabuci...
tako kad pojedem jabuku vidim u tablici i pisem koliko je to uh....
fino pogledam tablicu i pojedem koliko mi treba...
Tako sam uvijek u okviru dnevnog unosa...
 :yes: :)
Practice makes perfect

Offline lakrima

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Female
Odg: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?
« Reply #35 on: April 13, 2008, 11:45:13 AM »
 :blush: :blush:jel mogu da pitam ono sto ste sigurno objasnjavali milion puta jer tu smo mi koji nista jednostavno neumemo da izracunamo :hitself: :hitself: :hitself:
iscitala more toga i neumem da izracunam koju kolicinu hrane treba da pojedem :blush: :blush:
npr.koliko gr ovs. pah i mleka,koja kolicina mesa,koliko pirinca,krompira koliko konzervi tunjevina i sir to bi bila rikota koja ima manje masti u gramima koliko bi bila :blush:
u stvari kako evo sad neznam ni kako da se izrazim,izgubljen slucaj :pullhair: :pullhair: :pullhair: :pullhair: :pullhair:

Offline lakrima

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Female
Odg: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?
« Reply #36 on: April 13, 2008, 11:50:05 AM »
 :wallbash1:molim vas napravite mi jelovnik ako je moguce  :help:

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?
« Reply #37 on: April 13, 2008, 02:32:32 PM »
ne vredi, ne mozemo mi da ti pravimo jelovnik nikako ...
moras sama da naucis. evo jednog Draganinog post-a, kopiracu ovde, da vidis otprilike kako treba.

Quote
Koristi tabelu da sracunas unos UH, proteina ..

Kako racunas Uh: Primer; danas imas 80g Uh. 80g delis na broj obroka u kojima ces ih uneti. Napr. u 3 obroka, manje vise jednako: 30+20+ 30. To je sadrzaj u 40-50g ovsenih (zobenih pahuljica)+100g krompira+50g rize (pirinca), jer:

100g ovsenih (zobenih) sadrzi 70g Uh
100g krompira  sadrzi 20-25g Uh
100g rize(pirinca) sadrzi oko70g Uh

Isti je princip racunanja proteina:

100g proteina dnevno delis na broj obroka (napr 5)= +-20 po obroku. A toliko je sadrzano u :100g posnog sira i 3 belanca ili 90-100g mesa ili 100g posnog i pola tunjevine...
 
Sadrzaj proteina:

100g posnog sira sadrzi 12g proteina,
100g mesa, ribe 22g proteina,
1 belance 3-4 g proteina

dakle, koristi tabele sa nutritivnim vrednostima namirnica
imas sajt www.nutritiondata.com pa gledaj na njemu

imas i sledece uputstvo http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html

ne mozemo mi da pravimo jelovnike vama, jer niti znamo cime raspolazete od namirnica, niti vase obaveze, niti sta volite da jedete a sta ne, sta vise a sta manje ... a plus sto ne moze neko da vam osmisljava obroke dozivitno :)

:flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline lakrima

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Female
Odg: Koja je prava mera za jedan obrok u vasem tanjiru?
« Reply #38 on: April 13, 2008, 03:28:42 PM »
 :blush: :blush: hvala


zakljucano zbog neaktivnosti
ukoliko bude bilo potrebe da se tema nastavi nemojte otvarati novu nego kontaktirajte admina ili bilo kog moderatora
« Last Edit: April 15, 2010, 03:10:38 PM by Und3i2c0v3i2 »