EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ne znam sta da radim  (Read 8059 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mim

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #10 on: October 22, 2009, 02:36:09 PM »
dakle to bi trebalo da je 1768.caj litar dnevno,a vode oko 1,5l.soli ne jedem puno tj jako retko solim bilo sta zbog bubrega.
ja sam imala ideju da prvo krenem u teretanu ali sam shvatila da sam cak i zaboravila sta je kondicija,zbog toga bih mesec dana isla na aerobik,pa posle toga u teretanu.tada cu nadam se na forumu naci sve sto mi je potrebno da znam u vezi sa tim.a kod kuce imam tegove od 5kg,ali dzabe kad ne znam sta sa njima :/
Hvala vam ljudi puno
Sve što radiš, radi pažljivo i misli na kraj...

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #11 on: October 22, 2009, 02:38:35 PM »
Ja samo ne znam da li je aerobik napametniji izbor, zato sto imas poveliki visak (zbog zglobova ne valja) a i 5 godina se nisi bavila sportom. aerobik ume da bude uzasno iscrpljujuci i za ljude u kondiciji, pa bih ti ja pre savetovala da pocnes sa setnjama, brzim hodanjem, i naravno tegovima, a kad malo oslabis onda neki intenzivniji kardio. sve najbolje :blowkiss:

Offline Mim

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #12 on: October 22, 2009, 02:46:31 PM »
pa vec neko vreme setam oko ade onako malo brzim hodom.to ne planiram da izbacujem. ;)
kako da koristim tegove?koliko komada u koliko serija?kada? :blush:
 :blowkiss:
Sve što radiš, radi pažljivo i misli na kraj...

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #13 on: October 22, 2009, 02:59:07 PM »
brzo hodanje jos bolje ako mozes ujutru na prazan stomak. sto se tice tegova, ovaj sajt je dobar i pregledan, tu mozes da nadjes vezbe za sve delove tela http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/ ja sam na njemu ucila ;) za pocetak mozes 2-3 puta nedeljno da radis s tegovima kruzni trening, recimo 3 serije po 8 ponavljanja za jedan deo tela. kad se malo priviknes, onda delis vezbe u splitove, radis npr 4 puta nedeljno i povecavas ponavljanja, kasnije i tezine, ali otom-potom.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #14 on: October 22, 2009, 03:01:16 PM »
BMR = 1842
BMI = 33,7 (Gojaznost)
TDEE = 2210
to je to?
kako se racuna taj deficit?tj sve to vezano za unos kalorija..
Imas sve to u onom kalkulatoru koji sam ti dao. Ukucas svoje podatke, koliko cesto si iktivna i koliki deficit u procentima hoces i on ti sam kaze.

Offline Mim

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #15 on: October 22, 2009, 03:08:06 PM »
@Dolcella
ja ustajem oko pola 7 i trcim na faks.tako da do 15 jedina aktovnost mi je trcanje za basom i sedenje na predavanjima.
sad cu da se bacima na trazenje tema vezanih za tegove,nisam ni sumnjala da ima sve sto treba ove kod vas.
@Nemanja,ne mogu da skinem taj program  :nonono:
Sve što radiš, radi pažljivo i misli na kraj...

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #16 on: October 22, 2009, 03:43:13 PM »
Kad kliknes na link otvori ti se nova strana, onda kliknes na dugme "Free user", pa sacekas da odbroji vreme, i onda ti se pojavi okruglo plavo dugme na kome pise Download. Kliknes na njega i skidas.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #17 on: October 22, 2009, 03:52:46 PM »
Mozda koristi wireless pa ne moze skinuti programce. Postavi joj ga na megaupload ili neki drugi host.

Offline Mim

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #18 on: January 12, 2010, 05:19:30 AM »
Evo ja da vam se javim..Da ne bude da sam vas zaboravila posto ste mi izasli u susret. :blowkiss:
Prolazi treci mesec od kako sam na rezimu ishrane koji sam sama sklopila uz vase savete i odredjena pravila. Krenula sam na aerobik 3 puta nedeljno, idem vec dva meseca, uz koji radim i kardio pola sata, takodje tri puta nedeljno. I jako se lepo osecam. Da li sam smrsala? Jesam, ali iskreno jako malo (imam 97kg). Malo mi posustaje volja.  :blush: Dodje mi da se udavim u torti :wallbash1: Resila sam da odem kod nutricioniste i trener me je poslao na test tolerancije. Test sam obavila i bas su zanimljivi rezultati.  :bored: Sledece nedelje imam zakazano kod nutricioniste da vidim sta i kako, posto ocigledno nesto nije kako treba. Eto toliko od mene! Ako neko misli da jos nesto treba da znam, uradim, zamolila bih da mi javi. :help: Hvala vam svima puno!  :)
Sve što radiš, radi pažljivo i misli na kraj...

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Odg: ne znam sta da radim
« Reply #19 on: January 12, 2010, 10:26:40 AM »
Mim

najbolje bi bilo da nam detaljno napises par primera tvog jelovnika, jer je ovo veoma mala kilaza za 3 meseca.
Imas u ovoj temi primer Bucke koja je za 3 meseca izgubila 10 - 15 kg...Tako da verujem, ukoliko je sa zdravljem sve u redu, da je problem u ishrani pa bi bilo najbolje da to podelis sa forumom kako bi ti ukazali na neke greskice  ;)