EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje  (Read 222732 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #390 on: June 01, 2008, 07:09:54 PM »
ja mislim da bi se na bebu loshije odrazilo to shto jedesh razne gluposti nego shto bi varirala UH, ali opet kazem mislim, a ne tvrdim da je tako  :rolleyes01:

Offline Rose

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 259
  • Gender: Female
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #391 on: June 02, 2008, 12:49:22 PM »
Ti u sustini i treba pravilno da se hranis,a ovo ti je to.Naravno vodi racuna o vitaminima,mineralima i ml.proizvidima,vise nego pre.I ne slusaj one gluposti da to sto si trudna treba da jedes za dvoje,to samo babe pricaju i veruju.Beba koristi sve sto joj treba za razvoj iz tvog organizma,tako da njoj nista nece da nedostaje ako se pravilno hranis.Ona nece imati nista od toga ako ti pojedes ceo hleb,cokoladu i ostale gluposti,to ona ne koristi vec ostavlja tebi...a gde ce to da se odrazi mozes i sama da zakljucis.
Inace izvini,nisam ti prvo cestitala.Samo se ti hrani pravilno,setaj i uzivaj...

Offline maja88kg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 578
  • Gender: Female
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #392 on: June 06, 2008, 01:47:36 PM »
Hvala ti Rose na cestitkama.
Pocela sam sebe da uvodim u "stari" rezim ishrane. Pogresim ali se iz dana u dan sve vise ispravljam. Dorucak mi je uglavnom Ella sir, razana kifla i tunjevina. Ovo sve podelim na dva obroka, prvi deo je dorucak, a drugi deo je uzina.
Ja sam definitivno neko ko se vrlo brzo goji, ali pokusacu ipak da usporim ovaj proces u daljem delu trudnoce. Ebga zamislite kad sam pocela bila da jedem slatko (od visanja, tresanja, malina, ) sto nikada nisam. Prosto sam jedva cekala da zgrabim kasicicu slatka da niko ne vidi. Izbacujem to iz upotrebe, znam da ne valja ali pusta zelja i to drugo stanje.
Danas je dorucak bio iz dva dela razana kifla, ella sir i tunja.
Sada sam popila jogurt, a za sat cu rucati corbu od belog pileceg, karfiola, sargarepe, tikvica, celera, persuna i u to dodato umuceno jaje. Salata od svezeg kupusa sa par kapi maslinovog ulja.
      
tezina                   obim kukova     obim struka    
08.05. 103.5 kg             132            ne znam
06.06.  98.5 kg              127                 96
13.06.  97.5 kg              125                 94
20.06.  96.5 kg              123                 92
27.06.  96.0 kg              120                 90
19.07.  94.0 kg              118                 88
            

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #393 on: June 11, 2008, 09:56:08 AM »
majice ne daj se...jedi zdravo i živi zdravo radi svoje bebe, a ne radi kila....kad te uhvati glad fino uzmi nesto sta ce da bude korisno i tebi i bebi...i nemoj raditi varijacije, jer one utječu na hormone, a tebi to sad ne treba...
Kiss :blowkiss:
Practice makes perfect

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #394 on: June 11, 2008, 09:14:35 PM »
Jaoj divno  :clap: cestitam!!!!!
Jel ti je ovo prva trudnoca?
Kako napreduje?

Offline maja88kg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 578
  • Gender: Female
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #395 on: June 14, 2008, 05:00:03 PM »
Ne ovo mi je treca trudnoca, ide dobro samo me malo ubise mucnine :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1:
      
tezina                   obim kukova     obim struka    
08.05. 103.5 kg             132            ne znam
06.06.  98.5 kg              127                 96
13.06.  97.5 kg              125                 94
20.06.  96.5 kg              123                 92
27.06.  96.0 kg              120                 90
19.07.  94.0 kg              118                 88
            

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #396 on: June 14, 2008, 07:38:12 PM »
Treci bebac.  :wow:
Konacno neko da digne malo natalitet....cenim to...  :blowkiss:

Offline karolina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 287
  • Gender: Female
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #397 on: June 23, 2008, 12:02:31 AM »
Majo najpre da ti cestitam  :baby: To je stvarno divno. I trece... Nadam se da cu da te stignem sa bebcima. Ako sam uspela da povezem stvari, onda ti je ovo neki cetvrti, peti mesec... Je l'? Verovatno su onda i mucnine retke. Meni je neko rekao da pojedem par badema kad mi je muka, ali ja to nisam probala, jer su tad vec i prestale.
Sto se dijete tice, pre nego sto sam saznala za trudnocu, bila sam na nekoj gde se jelo otprilke po 500gr voca i 500gr povrca na dan. I tad sam se najzdravije i hranila, jer kad sam prestala zbog trudnoce, voce su zamenile cokolade, a povrce burek i kobasice.  :bash: Pa sad vidi sta ima vise vitamina, minerala... Inace folnu i prenatal sam pila tokom cele trudnoce, prenatal i sada zbog mleka. Da sam sad trudna, sigurno bih gurala ovako, samo bez varijacija. Vec su ti dovoljno svi hormoni  :bounce: :crazyla: :dance: pa ne moras jos i sama da ih provociras  :yes: I ne treba sad da smrsas, samo da se ne ugojis previse kad vec moras da se gojis. Pa posle ces lako na varijacije.
A sto se tice vezbanja, imate li vi psihofizicke pripreme za trudnice u nekom domu zdravlja ili porodilistu? Tamo bi radila neke lagane vezbice i jos bi olaksala i porodjaj (kao da ti to vec ne znas da radis, pa ti treba pomoc :lol:) Al dobro, malo da se razmrdas.
Zelim ti puno srece i pisi sta ima  :blowkiss:



Offline maja88kg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 578
  • Gender: Female
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #398 on: July 08, 2008, 09:33:56 AM »
Hvala ti karolina na cestitkama i izvini sto teka sada odgovaram , ali nisam mogla ranije :dunno:.
Sto s etice bebaca ja ti zelim da me stignes :blowkiss:. Sto se tice mucnina polako jenjavaju. Sve se bolje i bolje osecam, nadam se da ce uskoro proci skroz.
Sto se tice moje ishrane ona je KATASTROFA!
Kod mene u mom gradu postoje pripremne vezbe za trudnice ali tek od 7. meseca. Ja se trenutno osecam jako tromo, vrucine su ogromne a ja iz kuce ne izlazim sto smatram da je jako lose ali to je jace od mene.
Skupljam vase jelovnike, prepisujem u jedan svoj rokovnik i znam da cu se posle porodjaja striktno pridrzavati toga. Ne sumnjam u sebe jer mi ovakav nacin ishrane nije stran. Tvoj jelovnik je uglavnom ceo prepisan :yes:, zato nastavi da i dalje pises sta jedes.
Posle porodjaja nemam razloga da prekidam sa ovakvim rezimom ishrane i ovim nacinom zivota jer  4. bebu ne planiram :rolleyes01:
Zelim ti da nastavis da napredujes ovako kao do sada a ja sam tu i posmatram te  ;) :blowkiss:
      
tezina                   obim kukova     obim struka    
08.05. 103.5 kg             132            ne znam
06.06.  98.5 kg              127                 96
13.06.  97.5 kg              125                 94
20.06.  96.5 kg              123                 92
27.06.  96.0 kg              120                 90
19.07.  94.0 kg              118                 88
            

Offline mrvica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 248
  • Gender: Female
Odg: smrsala sam 10kg, zelim da idem dalje
« Reply #399 on: July 16, 2008, 09:10:58 AM »
Majche, vidi ko se vratio!!!
Stidim se draga sto se nejavih ovako dugo al pritio poso pritisle druge muke i eto forumaska porodica mi se zapostavi. Ali evo zivot pokusavam da dovedem u red pa cemo videti sta ce na kraju biti, il sto bi nas narod reko "kom obojci tom opanci".
Nego kako si mi ti tj kako ste mi vi? Vidim da posustajes sa ishranom al samo polako da ti prodju te mucnine pa ces posle lako. Inace sta su ti rekli na ultra zvuku el roze ili plavo?
Kad mi je sestra ostala trudna pocela je bila da joj se pojavljuje tamna štrafta preko sredine stomaka i rekli joj da nosi decaka. Prvo smo mislili babske price al kad smo se raspitali okolo stvarno svaka trudnica koja je rodila decaka imala je štraftu pa eto ako ima neko na forumu slicno iskustvo nek udeli da popunimo statistiku.
E ste smislili ime novom članu porodice?
Uh, sto je dobro vratiti se i citati vase komentare. Bas ste mi nedostajali i ljutim se na sebe sto sam vas zapostavila malcice al evo sad se vracam u for(u)mu pa se kuckamo uskoro...

Najveci deo mog  :blowkiss: saljem tvojoj bebi tako da prenesi joj moje pozdrave, i drzi se draga...