EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: sta se desilo sa mojim metabolizmom  (Read 21146 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marijana1

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
sta se desilo sa mojim metabolizmom
« on: May 24, 2007, 10:39:13 PM »
Pozdrav svima, neko vreme vec pratim forum ali nikako da stignem napisati nesto o mom "problemcicu" :yellowcard:
Trenutno imam 55kg 31godinu i 165cm,dva porodjaja iza sebe, e ovaj drugi je ostavio posledice po moje telo :blush:. Trebalo bi da smaknem i tih 5kg,stvarno mi je muka od njih. Problem je u tome sto poslednjih 6 meseci vodimo rat (kilogrami i ja) i zasad gubim tj. oni ostaju i dalje. Do pre 5 godina bila sam redovna u teretani :weight_li i o izgledu nema potrebe da pricam, ali nemogucnost organizacije sve je vise uzimala danak i potpuno me udaljila od vezbanja. Ja se sada (a i pre, osim u trudnoci) hranim slicno vasim preporukama, medjutim ne jedem redovno i obozavam jogurt i sir koje stalno klopam, ali ako treba odrecicu se toga, bar dosadasnjih kolicina. Koristim Whey i mineralno-vitaminske tablete firme SC. Takodje kad vozim orbitek popijem Super cuts tab. ali i pored svega 5kg su tu. Zanima me kako bi konkretno izgledao moj jelovnik(koje kolicine P i Uh za moju tezinu) o varijacijama sam dosta pohvatala ovde kao i skrobastim i vlaknastim Uh.
Vezbanje bi mi cinila voznja orbiteka kuci (mada i sad vozim ujutru na prazan stomak po 20 min, cak sam probala i HIIT od 15min i bilo mi je super) pojacala bih ga step aerobikom od ponedeljka(jedino to ima uvece od 9h) dok za mesec do dva dana ne krenem ponovo u Gym.

moj jelovnik
dor.: ovsene i whey od jagoda :p ili ovsene sa sirom a whey popijem umesto mleka
uzina voce
rucak meso(nije bas uvek pilece :giveup:) nesto od povrca ali sam do sada uvek jela uz to i salatu :redcard:
vecera tuna, sir, jaja jogurt(nesto od toga)
pred spavanje obavezno popijem casu jogurta
Velika greska mi je sto sam uz ovakav jelovnik izbegavala maksimalno skrobaste uh koje obozavam, ali sad cu da nadoknadim
Uzgred ne volim slatkise, kafu pijem bez secera i mleka
Sve donekle radim kako treba a nikako da oslabim
Molim pomoc hocu nazad moje plocice na stomaku
Ostavicu svoje mere u forumu za to pa vidite gde je problem
  :rolleyes01: 

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: sta se desilo sa mojim metabolizmom
« Reply #1 on: May 24, 2007, 10:43:30 PM »
pozdrav marijana,
impresivno nema sta ali osobe koje imaju za skidanje tako malo kilograma su najveci problem..
ali nista nije neresivo..
kao sto si i sama uvidela nedostaje variranje skrobastih..kada to krenes metabolizam ima da radi za tebe
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline marijana1

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: sta se desilo sa mojim metabolizmom
« Reply #2 on: May 24, 2007, 10:50:20 PM »
Pa konacno sam ukapirala, do sad sam bezala od njih umesto da uzivam, kazi mi samo sa koliko uh da pocnem da li mi je 100gr previse za prvi dan, krecem vec od sutra jer moram da ih eliminisem sto pre
Hvala ti sto se tako tako brzo javljas i puno pozdrava

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: sta se desilo sa mojim metabolizmom
« Reply #3 on: May 24, 2007, 11:02:31 PM »
idi ovako...100,80,40,0 pa u krug znas sta ide kada je 0gr.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline marijana1

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: sta se desilo sa mojim metabolizmom
« Reply #4 on: May 25, 2007, 01:13:45 PM »
Ok. znam za 0uh sta treba, ali malo mo pomozi oko organizacije treninga kod kuce, da li da radim HIIT 2-3 puta nedeljno a ostalim danima da vozim orbitrek normalno do 30min ili vise, ili da radim i HIIT i da uz to vozim i orb. istog dana, naravno ubacicu jos neke vezbice?
Malo sam dosadna ali moram da pitam i ovo, ponekad mi se nejede meso ustvari cesto, mogu li ga zameniti wheyom (pijem onaj 100% whey protein S.C.) vazi li se to u ovakvom nacinu ishrane, zgodan mi je i da ga ponesem kada treba,sipam u flasicu prah i samo ga dopunim vodom sme li uz njega integralno pecivo kao uzina u danima kada su UH dozvoljeni.

P.S. danas sam pocela i vodim dnevnik sta pojedem i kad

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: sta se desilo sa mojim metabolizmom
« Reply #5 on: May 25, 2007, 01:33:35 PM »
Cao Marijana, dobro dosla :)
Hiit radis 3-4 x nedeljno ujutru na prazan stomak. Hiit ti je dovoljan ne trebas da radis i njega i orbitrek u istom danu.
Moras da znas da whey kao i svaki drugi suplement nije zamena za obrok vec dodatak ishrani! Tako da moras da jedes ili meso ili ribu + na sve to whey!
Integralne kifle jedes samo do nekih 16 h do kad se jedu skrobasti uh!
Sto se tice dnevnika, odlicna ideja!  ;)

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: sta se desilo sa mojim metabolizmom
« Reply #6 on: May 25, 2007, 01:56:49 PM »
marijana evo da i ja samo pozelim dobrodoslicu  :blowkiss:
uzivaj s nama ovde ...mozes i ovde da ispises nesto iz dnevnika ako zelis ,tj jelovnik kad se uhodas malo pa da vidimo :yes:

Offline marijana1

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: sta se desilo sa mojim metabolizmom
« Reply #7 on: May 25, 2007, 02:15:23 PM »
 hvala Tikici i Leyli na dobrodoslici, ma kifla mi je samo kad kad idem na faks (pored toga sto sam mama jos sam i apsolvent na psihologiji u Bgd. tacnije jos diplomski sa kojim se sad bakcem :clap1:), ubice me ovo meso, ok. jescu ga po propisu
Postavicu svoj dnevnik obavezno, samo da se malo popuni tek sam dva obroka i uzinu pojela za danas

Tiki, da li mogu HIIt ponekad uvece da odradim, to je samo u slucaju kad ustanu ujutru svi u isto vrema kad i ja, i da li je dovoljno da ga radim 15min(procitala clanak na forumu)?
 Pozdrav i thank you 

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: sta se desilo sa mojim metabolizmom
« Reply #8 on: May 25, 2007, 02:21:28 PM »
Mozes, ali bolji ti je efekat ujutru!

Offline marijana1

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: sta se desilo sa mojim metabolizmom
« Reply #9 on: May 26, 2007, 04:49:35 PM »
danas mi je drugi dan po novom rezimu, nazalost juce nisam uspela iz razloga sto nisam mogla pojesti 100gr UH, valjda sam odvikla organizam pa mi se ne jedu, dosla sam do 60gr, ali danas sam se bolje rasporedila i pojela 100gr do 16h i to je to.
Dakle jelovnik od juce:
dor.30gr ovsenih sa wheyom,
uzina jabuka i solja jogurta(0,5%)
rucak 200gr belog mesa i 200gr pasulja iz konzerve(oko 16h)
sledeca uzina preskocena jer smo bili na rodjendanu ali tamo nisam nista jela (bila su samo peciva pa nije po propisu  :lock:)
vecera: 150gr pileceg belog, paradajz u kombinaciji sa zelenom salatom, jogurt
pred spavanje whey sa sirom(posnim)

propust ocigledan
danas, dorucak ovsene sa jogurtomi dva belanca
uzina 2 parceta gibanice(specijalno spremljene od integr. kora bez ulja,samo zapecene u rerni)
rucak 200gr belog i 250 gr krompira barenog
dalje sledi tuna za veceru i belanca pred spavanje ili sir videcu vec

Juce orbitek 20min, danas preskocen HIIT imamo bolesne pa moramo da ih lecimo  :( tako da ce i danas da bude orbitek po programu
Javite ako i gde gresim