EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska  (Read 54360 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nency

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #40 on: December 10, 2007, 10:16:45 AM »
mmmm ala ste se vi raspisali - punjene pecurke sa kikirikijem, snicle od soje, makarone u paradjz sosu, pastrmka....kesten torta...mmmmm
UH ali sa ovim divnim receptima moze da se desi da ovih mojih 6kg lako pretvorim u 8kg viska itd itd,
U svakom slucaju hvala na idejama. Pecurke sam recimo skroz zaboravila a bas ih volim i dobro ce mi doci. Samo moram da pogledam sta su one UH, proteini ili nesto trece pa da vidim i kako i kada da ih jedem. Soju nazalost ne znam da spremam jer nikada je nisam ni jela...kod mene u siroj i uzoj familiji niko nikada nije postio-svi su mesozderi...Ne znam sta je mene spopalo!
Snoopy je pitala kakav je trening.
Pocinjem zagrevanjem 15 min, pa trbusnjaci 1. dan na strunjaci,2. dan viseca i kosa klupa. POsle 1. dan - ramena i grudi, 2. dan. ruke i ledja, pa noge 1.dan-prednja,zadnja, spoljna loza, 2. dan-unutrasnja, zadnja, spoljna loza. istezanje na kraju.
3. da je aerobni - max. bicikla, steper itd (vise od20 min), max trbusnjaci (strunjaca+kosa i viseca) i vezbe na strunjaci za noge, zadnjicu...
Imam tacno napisano koliko ponavljanja u 3 serije i br. tegica sa kojim radim.
Program je pisan za mene - popunjavala sam neke upitnike.
E sad ja sam promenila samo to da na kraju posle vezbanja radim kardio (tako mi je milan rekao na forumu) i ubacila sam HIIT sa vijacom u kucnoj varijanti kad ne idem na fitnes (ceo 1 put i onda mi se razboleli krajnici) znaci - ubacicu HIIT kad ozdravim.
Pocela sam fitnes krajem oktobra.
A postim da bih procistila organizam i nisam ocekivala da cu da se ugojim jer vezbam. Moj organizam do sada nije bio komplikovan. Ako vezbam lepo izgledam, ako se prezderavam gojim se i to je to. Sada mi je  nesto cudno- valjda godine stigle!!!
Jos jednom hvala na idejama...
Nisam se merila ni vagala - ne mislim o tome do cetvrtka!
 :blowkiss:



Offline nency

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #41 on: December 11, 2007, 11:23:50 AM »
Bila sam vredna i nasla sam nesto zanimljivo :
http://www.bmi-calculator.net/body-fat-calculator/  :link:
odlicno je za motivaciju!!!! samo mora dosta da se pretvaraju inch i pounds!!
Nadjoh da imam 31.84% body fat! Sto kod mene ukupno iznosi 21 kg sala!!!
E sada posle par jednacina dodjoh do cifre od 58.2 kg
- sto nemam pojma sta znaci i zasto sam koristila da hocu da imam 20% body fat!- :boxed:
Uglavnom se poklopilo sa mojom zeljom da imam 59kg (u 800g manje -vise)
a i samo saznanje da teglim naokolo svaki dan 21kg dodatne opreme -a ne moram bas toliko-
dodatno motivise!!!
Inace 32% je granica gojaznosti - to me malo uplasilo  :nonono:




Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #42 on: December 11, 2007, 11:40:20 AM »
da ali taj bmi nije uvek realan,jer ako dodje bilder na 175cm visine i ukuca 115 kg nece da valja rezultat  :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #43 on: December 11, 2007, 03:49:18 PM »
Ma jok,ne misli na tu racunicu! Svaka ti cast kad si uopste imala zivaca da racunas...mene to mrzi  :)
Lepo si se izmerila,napisala svoje obime,to je najvaznije i sad gledaj da se tako negde za koji mesec ponovo izmeris i budes srecna ako vidis pomak za par 1-2 sm.
Ja se recimo merim svaki mesec,onog dana kad dobijem menstr.,jer mi je tad najoptimalnije jer splasnem,jer ja inace oticem sva nedelju dana pre...a kad dobijem spadne sve. I uvek taj dan.
U pocetku se pomak nije video ili je cak dolazilo do povecanja...onda sam se bila malo smorkila  ;) i zaboravila na taj papir...i jedan dan ga slucajno nadjem i rekoh ajde ponovo da se izmerim...i videla sam da sam od juna do oktobra smrsala za cak 5 sm u bokovima...itd.,butinama...
E da vidis tad,nema vece srece...a na vagu vise ni ne stajem...nije me briga sto pokazuje samo 4 kg manje od pocetka dijete,kad sam se ja skoro prepolovila i plivam u svojoj staroj garderobi.
Najveci kompliment sam dobila od svoje seste kad mi je rekla :Kakve su ti to farmerke,grozno ti stoje,kao tudje da si obukla! :lol:
Naravno ona nije mislila nista lose...a ja sam bila presrecna jer sam nekad morala stomak dobro da uvucem da bih ih zakopcala...
Malo te udavih sa ovim postom,ali shvatas sustinu! :)
 :blowkiss:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #44 on: December 11, 2007, 04:29:25 PM »
jeste ico svaka cast. 100% se slazem s tobom - isti slucaj samnom  :yes: slusati icu :blowkiss:

Offline nency

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #45 on: December 12, 2007, 11:12:01 PM »
Dragi moji novi drugari proslo je 7 dana od kako sam promenila ishranu na 5 obroka dnevno pa cu malo duze da vam pisem. A vi imate zadatak da:
1. Kazete/vicete sta ne valja,
2. da me pohvalite za ono sto je dobro i
3. da kazete sta je to novo sto bi moglo da se ubaci u ishranu ili vezbanje!
pa mozda padne i neka 5+ u dnevnik???
Ishrana:
Ne radim varijacije, ne merim proteine i UH, mali su obroci, na po3-4 sata, pijem dooooosta vode-trudim se
9h -Dorucak sam najlakse promenila i cak mi je i ukusno. Jela sam ovsene pahuljice sa vodom i malo nemasnog kakao-a i 1/2 kasicice meda (zato sto postim pa moram med inace bi pahuljice pojele mene).
13h i 17h - 2 slicna obroka - prvih 5 dana je bila tuna (1/2+1/2konzerve) i krompir, pirinac ili jednom sam jela sa 1 parcetom integralnog hleba.Danas i juce sam spremala oslic sa limunom i belim lukom na vodi u rerni +isto neki skrob (juce bio krompir , danas pirinac - uvek ih barim/oba)
Posle 17 sledeca 2 mini obroka su mi kad stignem ali je tuna -obavezno -joj- i dosta povrca cvekla, zelena salata, sargarepe, praziluk, barena paprika (iz tegle sa zejtinom ali ja sam je prala mlakom vodom ... to mi palo na pamet)
Sinoc sam npr ogladnela oko 11h i pojela sam manje od pola tune sa 1/2l soka od paradajza i prazilukom. Legla da spavam posle toga oko 00.30 i bas sam bila srecna jer sam sita otisla na spavanje. Jel ok tako da se ponovi jos kojih par 1000 puta?
Danas sam samo bila mnooooooogo gladna jer nisam imala nista posno da jedem od 14h pa do 20h. Umrla sam od gladi ali nisam htela da pojedem bilo sta. Ali sam oko 8pm otisla na veceru gde su mi pripremili posnu hranu samo za mene (bas divno) a meni su se bukvalno tresle ruke od gladi i pojela sam tunu, sa parikom i lukom ali i 1.5 parceta hleba.Nije veliki greska znam to ali me vise glad dotukla. Odlucila sam zato da sutra lepo prekinem post i predjem na piletinu i teletinu ko covek. Ionako mi je svekar navuko to meso sa neke ekoloske planine od koje je 1. saobracajnica 6km udaljena (blago meni :) ).
Vezbanje:
Kao sto sam pisala- fitnes svaki drugi dan, vijaca danima kad nema fitnesa neka improvizacija hiit-a-koliko mi telo dozvoljava- nisam vise imala upale!
Ja se osecam super. Kilaza se nije promenila, obime nisam merila ali po farmerkama vidim da nisu ni oni. Gradja mi je drugacija - citaj - lepsa (hahaha)Misici su malo to salce lepse rasporedili po mom telu npr. zadnjica mi se nije smanjila ali se zato podigla , noge na unutrasnjoj i spoljasnjoj strani zategle....tako da je to super! zadovoljna sam. Ali se nadam da ce i vaga uskoro da me podrzi- da pokaze koje kilce manje! Cini mi se da mi je organizam sve ovo vreme pokusavao da kaze da ga ne hranim dobro...sada polako pocinjem da vidim razliku u energicnosti (posredno je da se osecam srecnije), pokretnosti i okretnosti itd.
Problemi:
Kada jedem obrok sa skrobom- odmah posle jela mi toliko padne secer da ne mogu da izdrzim i onda uzmem 1/2 kasike meda...pa jos 1/2...c c c To mi se npr. ne desava kad jedem vlaknaste UH    /????/
Posto sutra prelazim na meso ne znam koliko bi obroci trebali da imaju grama...da se ne prejedem mesa.
Necu da duzim jer pismo ima vec 100metra.
Vi mi kazite sta mislite pa cu ja na kratko da pitam opet sta treba.
 :blowkiss:



Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #46 on: December 12, 2007, 11:14:57 PM »
mozes li da mi posaljes na mail neku tvoju sliku da vidim o cemu se radi...malo je neozbiljno da resavam tvoj problem napamet..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline malaizkraja

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Female
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #47 on: December 12, 2007, 11:39:46 PM »
Da napomenem: nemoj sam med da jedes, izuzetno je teska hrana, trebalo bi bar pola case vode s njim. Nikad ama bas nikad sam u zeludac (trebalo bi uvek s njim piti vodu ili mleko i to da se med razmuti prvo u casi s vodom, a ne da se proguta med pa popije voda. Idealno bi bilo med sobne temperature razmutiti u casi mlake vode pa u zeludac.). Znas onu narodnu: do tridesete ti mucis svoj zeludac, posle tridesete on tebe  :lol:
 :blowkiss:

Ovako sam i ja jela pre mesec dana (kao ti sada) s tim sto mi je poslednji obrok bio 1/2 tunjevine+Ella ili belo+Ella (a ne sok od paradajza)... Sad sam malo povecala kolicine mesa (salo se i dalje topi)  :yes:.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #48 on: December 13, 2007, 09:08:35 PM »
ukratko

ti uopste ne izgledas tragicno kako se opisujes..veruj da mnoge ucesnice, sebe potcenjuju a ima i onih koje pricaju da su bolje nego sto izgledaju  :evillaugh:
vidi ovako..zasnivaj svoju ishranu na sledecem:
1. prvi obrok neka ti bude skrob a i ne mora
2.najvise se oslanjaj na lako varljiv protein i vlaknastu hranu
3.jedi iz malih porcija
4.izbaci hleba i slatko, soli hranu normalno, kuvaj je, peci pa na kraju tek przenje.
5.koristi omega 3 masne kiseline u najmanje 3 obroka..do 5 gr
6.ako jedes skrob samo do 15h...
7.ako ti se jede slatko nemoj ni po cenu zivota posle 18 h


vezbanje..
svaki trening kardio pa onda teretana

ti si dobila dosta mase .ali nisi ulozila dovoljno napora da salo ode..pa si se malo raskrupnela i ucvrstila..inace si sama krupnija imas krupne kosti..

nakon 30 dana vezbanja kardio smanjis za jedan trening..itd....itd..to cemo tada
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline nency

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: sve radim pogresno - umesto 3 sada imam 6 kg viska
« Reply #49 on: December 13, 2007, 09:56:05 PM »
Hvala Lazicu,
malo podrske - malo ubijanja volje ("krupne kosti")!!!
Ova uputstva su lako izvodljiva - bar se nadam- jer sam ocekivala da cu morati da merim hranu i brojim UH i proteine...Ovako je lakse mada je i lakse da se malo "zgresi".
Da proverim tacku 2. lako varljiv protein je :piletina, riba, tuna, teletina?ono sto smo pricali do sada?
Omega 3 masne kiseline? Jel da kupujem tablete? Predpostavljam da je to ...
Slatko posle 18h. Jel to znaci da do tada smem Milke od 300g (saaaaaaaaaaalim se)
To se verovatno odnosi na med. Jel da?
 :blush: malo si me sada istripovao sa onim da podcenjujem sebe...to mi i suprug kaze...znaci trebace mi seansa kod nekog psihijatra-lecenje kompleksa.
 mada....oduvek ja znam da imam krupne kosti, sto znaci da sam krupna, a kada ti neko kaze da si krupan onda to znaci da si debeo ali ono najgore debeo - zauvek!:crybaby: :crybaby: :crybaby:
Mislim da je to lepo opisivala Leloo ili Dushe ili ..u svojoj temi- ne secam se dosta sam ih citala, izvinite ako sam pogresila!
Ajde cekam odgovore na pitanja pa krecemo da stesemo to salo!!!
Jos jednom hvala!
 :blowkiss: