EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trebam pomoc iskusnih  (Read 17669 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: trebam pomoc iskusnih
« Reply #10 on: April 19, 2007, 12:21:29 AM »
Pozdrav i od mene, dobrodosla
UH=ugljeni hidrati
m.m.=mlecna mast
jel te to bunilo?
Quote
i jos nesto za mene vrlo vazno! #ONIH# dana ja sam nesposobna za bilo sta a najmanje za vezbanje, znaci neka 4-5 dana.moze li to bitno da utice na ceo taj raspored obroka i vezbanja
Nece propasti nista ako tih dana ne vezbas. Cim se osetis sposobnom nastavis tamo gde si stala. Jelovnik ne menjas. Pridrzavas se jelovnika svakodnevno, a malo sacekas sa vezbanjem.
:flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline vasilisa

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
  • Gender: Female
Odg: trebam pomoc iskusnih
« Reply #11 on: April 19, 2007, 09:17:18 PM »
Zdravo svima
Hvala vam puno na savetima, pomazu mi mnogo oko organizacije ishrane.Pa jos uvek nemam tacno definisan jelovnik,ni kolicinsko ogranicenje.Mislila sam ako je bareno-sta skodi ako je malo vise?!Lazic mi je rekao da ce mi napraviti jelovnik konkretno ali za sad :nonono:
Mislila sam na skracenice whey, bcaa itd. ako sam ih lepo napisala.A nisam ni znala za vlaknaste i skrobaste uh, meni je to bilo sve isto.Kakva neznalica a? :hitself:
S obzirom na tesnac sa slobodnim vremenom da li je glupo da vezbam preko dana ,posto sam uvece preumorna za bilo kakvu fizicku aktivnost?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: trebam pomoc iskusnih
« Reply #12 on: April 19, 2007, 09:30:50 PM »
Oprosti Lazicu sto nije napravio jelovnik, :) malo je u nekom raskoraku a mislio sam  da ces pronaci jelovnik po danima  u  u linku koji sam postavio, tj  nacin ishrane koji moze i tebi da odgovara....E sada ako bas ni jedan ne moze..napisacu nije problem..ja to vise, da se ne bi ponavljali sa nekm stvarima i  da iskoristimo nesto konkretno da pomognemo..jer ovaj nacin radi, ali radi ako se postuju odredjena pravila..ostalo su finese..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline vasilisa

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
  • Gender: Female
Odg: Trebam pomoc iskusnih
« Reply #13 on: April 24, 2007, 10:00:25 PM »
konkretna pitanja
koliko kolicinski kojih namirnica smem da pojedem?
koje sa kojim da kombinujem?
moze li vecera da ne bude kasnije vec u recimo 19h?
da li da koristim neke fat burnere i koje(da ne skode bubrezima?!)
da li je dovoljno da vezbam na steperu i vijaci, i neke vezbe koje se mogu raditi i kod kuce,ili ipak moram u teretanu?
da li je glupo da vezbam izmedju 12-15h jer sam uvece preumorna za bilo sta sem za gledanje tv-a?
mogu li , ako se doslovce pridrzavam svega sto mi kazes, da do septembra izgubim 20-ak kg.(bar) iidem na more kao normalna( citaj nedebela) osoba na more?
hvala



Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trebam pomoc iskusnih
« Reply #14 on: April 24, 2007, 10:30:08 PM »
Quote
koliko kolicinski kojih namirnica smem da pojedem?

evo da krenem od namirnica to mislim da pise u svakoj temi ali ajde da stavimo i ovde

Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana)

Kolicinu koju ti budem odredio, podelices na minimum 5 obroka..Znaci kolicina proteina je konstantna svaki dan, samo ces varirati sa kolicinom UH(ugljenih hidrata) ovde prikazana gramaza se odnosi na skrobaste UH

Quote
Ponedeljak:100gr proteina +150 gr UH-skrobastih/riza,krompir ili crni hleb
Utorak:100gr proteina +75 gr UH-skobastih
Sreda: 100gr proteina,proteinski dan...dakle..nista UH, samo unosi proteine preko 100 gr i  povrca..brokoli..sargarepa..kupus..itd
Cetvrtak:100gr proteina,75 gr UH..
Petak:100gr proteina,150 gr UH....
Subota:100gr proteina,  0%gr UH...samo gomile povrca kao i u sredu
Nedelja:100gr proteina, 0% ugljenih hidrata ali pored proteina pojacan unos 0mega 3 masti ..recimo 100- gr..lesnik..badem..orah...

u toku obroka mozes da jedes npr belo meso i salatu ili meso i rizu, ali nemoj da jeses skrobate i vlaknate zajedno u jednom obroku..
znaci 150, 75, 0gr uh su skrobasti i njih ne bi trebalo da predjes...kao medju obrok mozes svaki dan pogotovu kada je 0 gr UH da jedes vlaknaste..ali ne u istom obroku sa skrobatim UH..
skrobasti su oni koji goje..kao i mlecni i vocni seceri..ako se unesu vise nego sto telo potrosi..
znaci mozes u toku dana da pojedes posle obroka 1 vocku..2x dnevno najvise..
izbegavaj da kuvas na zejtinu, da koristis secer i slatko..ako moras mleko i jogurt neka bude sa sto nizim % masti..
gledaj da hranu kuvas na pari u vodi , peces u rerni ili przis na teflonu..soli umereno..bez nekih zacina tipa vegeta i aleva..

Quote
moze li vecera da ne bude kasnije vec u recimo 19h?
ovde bi bilo idealno da imas neki whey protein i da pojedes ella sir uz njega i dosta ti je za taj obrok..bitno je da posle 17 h ne unosis te skrobaste UH..

Quote
da li da koristim neke fat burnere i koje(da ne skode bubrezima?!)

mozes, ima raznih .ali kada prodje neko vreme da se telo prvo oslobodi viska vode .koji ..zavisi od finansija..


Quote
da li je dovoljno da vezbam na steperu i vijaci, i neke vezbe koje se mogu raditi i kod kuce,ili ipak moram u teretanu?


mozes da radis i kuci ali je prvo najbitnije da se skine sto vise moze pa kasnije da se zateze..
moras da poradis na kondiciji..
sta god da radis steper ili vijacu..pokusavaj da svaki dan povecavas minutazu ili brzinu samog izvodjenja..kada dobijes kondiciju onda pisemo trening za hiit
kreni prvi dan od 15 minuta steper iili 10 minuta vijacu, postepeno za 20 dana dodji dao 30 minuta steper ili 20 minuta vijacu..



Quote
da li je glupo da vezbam izmedju 12-15h jer sam uvece preumorna za bilo sta sem za gledanje tv-a?


vezbas kako tebi odgovara..najbolje je ujutru na prazan stomak..


Quote
mogu li , ako se doslovce pridrzavam svega sto mi kazes, da do septembra izgubim 20-ak kg.(bar) iidem na more kao normalna( citaj nedebela) osoba na more?
hvala

samo od tebe zavisi ..ako budes iskrena prema sebi skinuces sigurno..sve zene ovde su skinule do 10 kg postuujuci manje vise pravila..znaci da radi, ko ih vise postuje ima bolje rezultate..
mi smo tu sto se tice svih pitanja i podrske..
« Last Edit: April 24, 2007, 10:33:09 PM by Tanja »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline vasilisa

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
  • Gender: Female
Re: Trebam pomoc iskusnih
« Reply #15 on: April 30, 2007, 12:26:37 PM »
Cao svima evo mene ponovo
Ne znam odakle da pocnem.
Sad kad sam konacno uspela da sastavim jelovnik i koliko toliko ga uskladim sa poslom i ostalim obavezama, imam novi problem.
Naime imam problema kako da se uzdrzim od jela izmedju uzine i rucka?!
Lepo doruckujem oko 08h a uzinam oko 11-11.30h ali vec nekih pola sata posle toga pocinjem da osecam neobuzdanu glad, drhtim znojim se
itd.Nekako bas u to vreme sam uvek kuci pa je stvar jos gora.Ako ne pojedem nesto STVARNO(parce hleba sa jos necim .....ma u svakom slucaju neku testeninu) imam nesvestice i glavobolje i to stanje ne mogu dugo da podnesem.
Ako sam na poslu jos je gore jer sve koleginice sa kojima radim kazu da #nisam normalna i da moram da jedem da bih mogla da izdrzim sav napor kome sam izlozena#. Onda krenu da me kljukaju kolacima itd. i prete raznoraznim poremecajima. No nema veze.
Zbog tih cestih i grubih krsenja pravila u ishrani mislim da jos nisam mrdnula sa mrtve tacke u mrsavljenju i to me uzasno nervira :pullhair:
Moj problem glasi KAKO DA PREVAZIDJEM TE NAPADE GLADI BEZ ONESVESCIVANJA?
Molim molim molim vas pomozite mi!!!!!!!!!
« Last Edit: April 30, 2007, 01:58:53 PM by Tanja »

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Trebam pomoc iskusnih
« Reply #16 on: April 30, 2007, 02:06:40 PM »
Cao @vasilisa,
Spojila sam tvoje novo pitanje da bi nam bilo lakse oko savetovanja. Ova tvoja tema je kao neki tvoj dosije i neka sva pitanja idu ovde.
Reci sta doruckujes i sta uzinas i koje su kolicine u pitanju. Da li u ta dva obroka imas dovoljno UH? Kako sve to izgleda?
Odgovori mi prvo na ovo pa cemo doci do nekog resenja. Negde gresis jer mi nije logicno da dolazis u stanje pred padanje u nesvest. To ne bi smelo da se dogadja.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trebam pomoc iskusnih
« Reply #17 on: April 30, 2007, 02:20:34 PM »
Samo ispisi jelovnik za jedan dan..kolicinu hrane koju treba da pojedes tj po tablici je sigurno energetski jaca nego ranije..ni u jednom momentu nisi ogranicena onim sto treba da te zasiti..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline vasilisa

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
  • Gender: Female
Odg: Trebam pomoc iskusnih
« Reply #18 on: May 02, 2007, 12:58:06 PM »
evo ovako
08.00-08.30h~razena pogacica +2dl. mleka
11.00-11.30h~2 jabuke (ili nesto drugo sem banana)
15.00-15.30h~2dl. supe iz kesice+250gr.barenog krompira+konzerva tunjevine+1 paradajz
18.00h~3-4 ociscene sargarepe
20.00h~50gr.ovsenih pahuljica prelivenih casom nemasnog jogurta
Da li sam ja to uopste dobro uradila ili nisam dobro sastavila svoj jelovnik?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trebam pomoc iskusnih
« Reply #19 on: May 02, 2007, 01:45:22 PM »

evo ovako treba

Quote
08.00-08.30h~razena pogacica +2dl. mleka
zamenio ovo bi sa 50 gr ovesnih u bezmasnom jogurtu(potopis u one plasticne cinije i poneses da jedes) +2 belanca(kuvana jaja)
Quote
11.00-11.30h~2 jabuke (ili nesto drugo sem banana)
ajde ovo moze da prodje
Quote
15.00-15.30h~2dl. supe iz kesice+250gr.barenog krompira+konzerva tunjevine+1 paradajz
ovde bi izbacio ovu supicu iz kese a umesto tunjevine nr 150 belog mesa
a ako ti je do corbe kuvaj vlaknasto povce
Quote
18.00h~3-4 ociscene sargarepe
od ovog perioda ide samo proteinska hrana, ne unosis UH,  znaci meso i jaja
konkretno ovde mozes 2-5 belanca
Quote
20.00h~50gr.ovsenih pahuljica prelivenih casom nemasnog jogurta
ovde pojedes tunjevinu izmesanu sa ella sirom i ides na spavanje
Da li sam ja to uopste dobro uradila ili nisam dobro sastavila svoj jelovnik?

na larpolaganju su ti makrobioticki hleb ili crni ako si "gladna"

nadam se da je sada jasnije kako to ide

kada ide npr manji dan sa UH mozes da prepolovis ovesne ili krompir i hleb, ilijednostavno uzmes pirinac u celoj kolicini i to je to..
moras vise vlaknastih da jedes do 16 h..nadji nacina da ih ubacis..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap