Ishrana, suplementi, stimulativna sredstva > [Arhiva]

Holesterol

<< < (2/2)

c0a007:
je sel u zumancetu  nalazi dobar ili los holesterol?

bebac:
Jaje sadrži sadrži holesterol omegol.

Veoma mali broj ljudi treba da smanji unos jaja, i to oni koji istovremeno imaju povišen i holesterol omegol i trigliceride u krvi, jer se smatra da su osetljivi na holesterol omegol u namirnicama.
Ostali, ukljucujuci i one koji imaju povišen nivo holesterol omegola u krvi, mogu da uživaju u jajima.
Za prevenciju kardiovaskularnih bolesti mnogo je važnije ograniciti unos masnoca, pogotovo zasicenih i saturisanih masti, zato je bolje jesti jaja sa povrcem i žitaricama nego crveno meso sa puno masnoca.

c0a007:
ma meni je holesterol ispod minimuma ja pojedem dnevno 6jaja od toga 3cela jaja ostalo samo belanca,to nije mnogo?

Pedja Petrovic:

--- Quote from: bebac on March 03, 2011, 07:01:23 PM ---Jaje sadrži sadrži holesterol omegol.

Veoma mali broj ljudi treba da smanji unos jaja, i to oni koji istovremeno imaju povišen i holesterol omegol i trigliceride u krvi, jer se smatra da su osetljivi na holesterol omegol u namirnicama.
Ostali, ukljucujuci i one koji imaju povišen nivo holesterol omegola u krvi, mogu da uživaju u jajima.
Za prevenciju kardiovaskularnih bolesti mnogo je važnije ograniciti unos masnoca, pogotovo zasicenih i saturisanih masti, zato je bolje jesti jaja sa povrcem i žitaricama nego crveno meso sa puno masnoca.

--- End quote ---

za predsednika- OMA !!!!

bebac:

--- Quote from: c0a007 on March 03, 2011, 07:21:28 PM ---ma meni je holesterol ispod minimuma ja pojedem dnevno 6jaja od toga 3cela jaja ostalo samo belanca,to nije mnogo?

--- End quote ---

Nije

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version