EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Proteini, par Pitanja  (Read 22186 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #10 on: September 14, 2007, 08:53:06 PM »
Ja se izvinjavam ako sam se pogresno izrazio, ja sam dosao na ovaj forum da mi neko da savjete, a ne da ja dajem nekome savjete. Prema tome, ja sam tebi vrlo zahvalan sto si dao odgovor na moje pitanje!

Ma ok,nema potrebe da se izvinjavas ni za sta....Ja nisam hteo da te ubedjujem ili da ti utrpavam sta da radis...Rekoh sta mislim o gainerima,i to je sve....Ako zelis da to prihvatis,ok..ako ne,opet ok...Ima ovde dosta price bas na tu temu...Uostalom,nek ti kazu ljudi odavde sta misle o gainerima.....(i o tome koliko ima proteina u njima.......)
filmovi.infopult.net

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #11 on: September 14, 2007, 09:06:56 PM »









Ovu poruku uklonio/izmenio admin na osnovu Pravilnika [Drzite se teme u suprotno ce vas odgovor biti izbrisan.]
« Last Edit: September 14, 2007, 09:48:57 PM by Lazic »
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline BEGINER

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 178
  • Gender: Male
  • exyu neznalica(ima dovoljno strucnjaka ovde:lol:)
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #12 on: September 14, 2007, 09:20:54 PM »
Ima ovde dosta price bas na tu temu...Uostalom,nek ti kazu ljudi odavde sta misle o gainerima.....(i o tome koliko ima proteina u njima.......)
Evo ja cu o gejneru da ti objasnim u par reci:TESKO SRAN*E BEZI OD TOGA KO DJAVO OD KRSTA :nonono:...Nadam se da je jasno??? ;)
VRH(mackolina pise Tedu):"Ma ti si genije,nema sta...   
izvini,ali na ovom forumu vise lupetas ti,nego ja...
i mani se vise mene i Misela...ne razumem sto ti toliko smetam...kao prvo,ne pominjem te nigde,pa isto i od tebe ocekujem...i to sto si stariji,ne znaci da si pametniji...imaj to u vidu"
@Sale:Sta reci,omatorio si,vreme je da pustis nove generacije da sire znanje:D:D:D

Offline IgorMarko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #13 on: September 15, 2007, 10:56:38 AM »
Naravno da jeste...!
Ja zivim u becu, i prodavnica u kojoj sam kupio proteine je ovdje jako poznata. Ali ocito da ti ljudi koji su mi preporucili to da pijem imaju manje pojma od mene. Znaci bolje da sam pare bacio u dunav...
Uglavnom, ja hocu da dodjem na ca. 75-80kg. Sta treba sve da radim, koliko i sta treba da jedem? Pozdrav

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #14 on: September 15, 2007, 11:08:14 AM »
Sta treba sve da radim, koliko i sta treba da jedem? Pozdrav

otvoris drugu temu u forumu ishrana i tamo pricamo o tome da ne mesamo sve i svasta po temama
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #15 on: September 15, 2007, 01:51:57 PM »
Naravno da jeste...!
Ja zivim u becu, i prodavnica u kojoj sam kupio proteine je ovdje jako poznata. Ali ocito da ti ljudi koji su mi preporucili to da pijem imaju manje pojma od mene. Znaci bolje da sam pare bacio u dunav...
Uglavnom, ja hocu da dodjem na ca. 75-80kg. Sta treba sve da radim, koliko i sta treba da jedem? Pozdrav
Kad si vec kupio to sto si kupio,pij ga..Nemoj da bacas ili da poklanjas nekom-sad,sta je tu je...Zavrsi to pakovanje-ali gledaj da pijes sa vodom-nemoj sa mlekom...I pogledaj koliko ima proteina u jednoj merici toga-pa saberi koliko ti merica treba da bi sakupio 50-60 gr proteina,pa tako sabranu kolicinu uzmi posle treninga, sa vodom...A mozes i jednu-dve merice ujutru kad ustanes i jos tokom dana....I tako radi svaki dan-trenirao ili ne...Bitno ti je da imas minimum 150gr protena dnevno-ali mislim da bi bar 200gr bilo optimalno-sto sa hranom sto uz dodatke ishrani...
filmovi.infopult.net

Offline IgorMarko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #16 on: September 15, 2007, 02:56:41 PM »
Sada sam pogledao, pishe u 100g tog prashka ima 20g proteina.
Meni je prodavac rekao da pijem kad hocu, nije mi objasnio ni koliko ni kada treba da pijem.
Izvini, ali ja tvoj post ne kontam bas najbolje...znaci meni treba dnevno oko 200gr Proteina?

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #17 on: September 15, 2007, 03:14:53 PM »
Sada sam pogledao, pishe u 100g tog prashka ima 20g proteina.
Meni je prodavac rekao da pijem kad hocu, nije mi objasnio ni koliko ni kada treba da pijem.
Izvini, ali ja tvoj post ne kontam bas najbolje...znaci meni treba dnevno oko 200gr Proteina?

Da,ali ne iz praska-neka ti iz tog praska bude samo deo-a najveci zbir proteina mora da ti bude iz hrane.
na 100 gr ima samo 20gr proteina uffffffffffffffffff-bas lose-i ko zna cega jos sve tu ima.....Pa ne znam-ako bi unosio 250gr praska dnevno to bi ti bilo 50gr proteina......Ali,pitanje sta bi jos sve uneo sa tih 250 gr.....Ako mozes napisi tacno sve sta ima tamo ili izbaci neki link ili skini sadrzaj sa neta ili sl.......
Ne znam,trebalo bi da kupis pravi whey protein,i da njega pijes 50-60 grama posle treninga sa dextrozom...A ovo sto imas da pijes kad ustanes ili u toku dana da menjas obroke ili tako nesto.....Ali opet kazem,to sto si kupio je bas lose-iako su gaineri generalno sranje ima mnogo boljih od toga sto si ti uzeo(bar po pitanju proteina u sebi).....
filmovi.infopult.net

Offline IgorMarko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #18 on: September 15, 2007, 03:38:26 PM »

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Proteini, par Pitanja
« Reply #19 on: September 15, 2007, 04:06:21 PM »
Ovaj gornji deo tablice se odnosi na 100gr praska-znaci 20gr proteina itd
A ovaj donji deo tablice, vezan za aminokiseline se odnosi na 100gr proteina-sto znaci, odnosi se na 500gr praska....pa ti vidi koiko je to lose....znaci pola kile praska...
Kao sto rekoh,kupi cist whey protein-ne moras izolat-moze mesavina koncentrata i izolata(ali ako imas para moze i cist izolat)-nemoj da uzimas pakovanje manje od 2.27kg-mada je to u Austriji jeftinije nego kod nas pa mozes da uzmes i vece od tog...Proverene firme (bar kod nas poznate):Optimum,Ultimate,Twinlab,Prolab,Dymatize,Labrada.....Kad to kupis,svaki put posle treninga(najbolje odmah posle) sipas dve merice wheya sa 60-70 grama dextroze i popijes....Ja recimo,cim dodjem kuci,sipam jos jednu mericu wheya sa ovsenim pahuljicama i pojedem sve to....
A ovo sto imas,pij ujutru,razmuti jedno 150 gr sa vodom-to ti je 30gr proteina...I mozes u toku dana,ako nekad ne stignes da jedes ili otkud znam-kad vec imas...
I najbitnija stvar je hrana-kako jedes tako ces i izgledati...imas ovde gomilu jelovnika,saveta ,preporuka.......Treba da znas sta zelis i kako bi otprilike zeleo  da izgledas-tj sta ti je cilj....Ja sam recimo, dosao do neke kilaze za koju ja mislim da mi odgovara u odnosu na moju visinu-i jedino varijacije +/- 2/3kg mi odgovara-nikako vise ili manje od toga.....I mislim da svako od nas treba da postavi sebi cilj i zelje sta bi zaparvo zeleo......
filmovi.infopult.net