EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 12kg manje za 75dana-veći obim mišića  (Read 90947 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline entuzijasta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #30 on: May 21, 2007, 08:40:31 PM »
ako imas mnogo viska kilograma  i % telesnih masti 1 kardio trening ili hiit sigurno nece biti dovoljan.
kako ja razmisljam o tome..
jutarnji kardio ili hiit ce sigurno pokrenuti neke masne stanice na topljenje ali do neke faze, jer logicno bi bilo sto vise hiit vise se topi masti..e pa nije bas tako..posle odredjenog vremena dolazi do katabolizma, sto zavisi od glikogena, suplementacije i inteziteta treninga kao i samog metabolizma kao i od iskustva vezbaca.
taj vecerni kardio treba da ti obezbedi potrosnju viska kalorija koje mogu da se stvore tokom dana a ti ne zelis da to ode gde ne treba..sve je ovo uslovljeno , ishranom , suplementacijom i treningom, kao i odmorom..
posto on(bebac) nije bilderski disciplinovan po pitanju ishrane kao i vecina vas taj kardio uvece posle teretane ili samostalno je neophodan..
onaj koji 100% postuje pravila to moze da izbegne..

to sto ti se podizes na vratilu nema veze sa misicima, znam ja mnogo deblje ljude koji imaju ekstra snagu od onih nabildovanih(misicavih)
tako da ako ti je cilj skidanje kilograma , znaci tezine, to ide tako..evo ja se nisam takmicio 7 godina ali radim kardio i dalje..a petrovic ga radi 2x dnevno u pripremama sa malim % bf..
nadam se da je sada jasnije

pazi, ako ja pocnem da se poredim s tobom i petrovicem...ubicu se odmah kao siroce od depresije :) moji su ciljevi mnogo skromniji.

ali po tvom misljenju, 202cm/103kg da li mi treba dodatni kardio ili je dosta hiit svako jutro?

sto se zgibova tice ja nisam prirodno snazan i kad sam pocinjao da ih radim jedva sam izvlacio 1-2 komada. ali ajde necu da razvlacim tudji topic, izlozicu svoj slucaj zasebno kad skupim sva pitanja. pozz i hvala na odgovoru.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #31 on: May 21, 2007, 08:48:45 PM »
pazi morao bi da vidim slike..ovako ti pricam nesto okvirno i u tudjoj temi..ja sam ovo napisao pretpostavljajuci o cemu se radi..ali kada sam video slike,potvrdio sam  dobru procenu koju  sam napravio..jer je covek iskren bio sto se tice svog izgleda..pa je bilo lako
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline entuzijasta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #32 on: May 21, 2007, 08:57:53 PM »
pazi morao bi da vidim slike..ovako ti pricam nesto okvirno i u tudjoj temi..ja sam ovo napisao pretpostavljajuci o cemu se radi..ali kada sam video slike,potvrdio sam  dobru procenu koju  sam napravio..jer je covek iskren bio sto se tice svog izgleda..pa je bilo lako

slike kao njegove su ti dovoljne?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #33 on: May 21, 2007, 09:03:39 PM »
da
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #34 on: May 22, 2007, 11:19:43 AM »
Laziću slobodno mi objašnjavaj postupno na pitanja, da se ne zbunim: :hmm:
1.   Znači mogu ujutru tegovi 1h+kardio običan 40min i uveče kardio 40min (znaš kako se ne pridržavam baš previše rigorozno oko hrane pa prema tome se i vodi)?
2.   Kad radim samo HIIT ujutru onda mogu i uveče običan kardio 40min(tada da ne uzimam suvo grožđe)?
Uzmi u obzir da mi je za sada jedina suplementacija L-carnitin, kofein, taurin, PWM, dextroza ili grožđice,vitamin c.
To sve bi iznosilo nedeljno 3 puta tegovi, 3puta HIIT i 9puta kardio (ujutru i uveče).
Gledaću da nabavim glutamin što pre.
3.   Kada radim samo sa tegovima onda nakon treninga šaku suvog grožđa (oko 30gr) ili u PWM pomešam sa 50gr dextroze i popijem (da mi nije to puno dextroze, imam 90kg)?

Kako sam se nekad hranio sad se pazim, ne toliko da bi vi bili zadovoljni jer mislim da nemam baš toliko jaku volju, a možda mi treba i vremena da prihvatim neke činjence a tad ću zadovoljiti i vaše prohteve što se tiče ishrane.
I dalje jedem pomalo belog hleba-raženi većinom, mešam skrobne i vlaknaste, i u danima kad radim samo HIIT znam da pojedem malo više UH.
Ali opet Vam napominjem da sam napravio za mene drastične korake u ishrani, možda kroz neko vreme budem usvojio bukvalno sve što mi kažete ali za to mi treba malo vremena, mnoge stvari sam promenio uz Vas (HIIT, smanjio kardio,dextroza...) i tako malo po malo eto vam MISTER UNIVERZUMA  :strong: :strong: :strong: :)

Po mojim slikama šta misliš otprilike koliki mi je BF(znam da je nezahvalno)?
Gde bi mogao da proverim procenata BF ? :help:

Saslušaću svačije mišljenje, HVALA unapred. :help:
Pucajte sa odgovorima
Pain is temporary, Pride is forever

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #35 on: May 22, 2007, 11:24:07 AM »
E sada sam se setio a ono da radim grupu mišića koja želim više da mi napreduje prvu na treningu ?
Jel to nije Ok ili jeste?
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #36 on: May 22, 2007, 11:29:28 AM »

Glutamin nabavi to pre  :thumbup1:
Pohvalno je sto si promenio nacin ishrane, to je jako vazno! Malo pomalo, izbacices i neke stvari kojih trenutno ne mozes da se odreknes, ali pazi mnogo je gore sto mesas skrobaste i vlaknaste uh nego sto uzmes malo belog-razenog hleba! Kad smo vec kod njega da li si probao da ga zamenis sa integralnim? .. probaj...  ;)

i u danima kad radim samo HIIT znam da pojedem malo vise UH.

koliko je to malo vise? I sta podrazumeva, koje uh?

Po mojim slikama sta mislis otprilike koliki mi je BF(znam da je nezahvalno)?
Gde bi mogao da proverim procenata BF ? :help:


Nezahvalno jeste jer "odokativna metoda" tu nije tacna, kao sto ni vage nisu tacne!
Najbolje ti je da odes u neku bolnicu,kliniku...i da ti strucno osoblje izvrsi merenje bf !  ;)

E sada sam se setio a ono da radim grupu misica koja zelim vise da mi napreduje prvu na treningu ?
Jel to nije Ok ili jeste?

Za ovo prvi put cujem...  :bored:
Sacekajmo iskusnije vezbace  ;D

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #37 on: May 22, 2007, 11:43:12 AM »
Ovo  koju vjezbu da radis prvu ti je stvar i tvog izbora. Recimo radis triceps i grudi. Naravno grudi prve jer je veca misicna grupa...
E sad recimo da ti triceps zaostaje, a grudi su ok. Nemoguce je u potpunosti izolovati grudi a da ne radi triceps, osim u velikoj mjeri na masinama. Znaci triceps je vec umoran kada dodje na red, a nije maksimalno pogodjen. Do maksimale nece ni doci jer je vec doslo do zamora. Maksimalna pogodjenost povlaci maksimalan rast, znaci...
Bicu i ja u Troji!

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #38 on: May 22, 2007, 01:05:01 PM »
Lazic:
Rekao si da umesto L-carnitina uzimam neki Fat burner da valja, koji bi mi ti predložio?
Ja bi najradije Animal cuts ali neznam da nije previše jak zbog bubrega? :help:

Tikice:
Jedem integralni onaj sa krupnim zrnevljem (tako ja zovem raženi, upsss) ali kad ga nemam u kući uzimam beli hleb, malo...
A kad kažem „malo više“ to je obično špagete sa sosom 500gr suve mere, spremim i supruga pojede oko 150gr a ja oko 350gr, e zato ostatak dana ništa UH.
Znam da je puno ali VOLIM...
 :blush:

GRKOVCANIN.
Znam za veću grupu mišića trebam raditi prvu ali ako je prioritet pojačanje nekog mišića mislio sam da bi mogao punim intezitetom da odradim taj mišić a sa ostalim intezitetom tu veću grupu mišića...

HVALA LJUDI

p.s: očekujem, nadam se Lazićevom odgovoru.... :respect: :help: :strong:
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #39 on: May 22, 2007, 06:19:45 PM »
nije stvar izbora koja vezba ide prva
na pocetku nedelje odradi onu misicnu grupu koju zelis najjace da odradis ;) i nek bude malo duzi odmor izmedju ledja i nogu ako vec idu dan za danom te 2 grupe
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380