EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 12kg manje za 75dana-veći obim mišića  (Read 91000 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #40 on: May 22, 2007, 11:59:54 PM »
Quote
1.   Znaci mogu ujutru tegovi 1h+kardio obican 40min i uvece kardio 40min (znas kako se ne pridrzavam bas previse rigorozno oko hrane pa prema tome se i vodi)?

moze,znam  :yes:

Quote
2.   Kad radim samo HIIT ujutru onda mogu i uvece obican kardio 40min(tada da ne uzimam suvo grozdje)?
Uzmi u obzir da mi je za sada jedina suplementacija L-carnitin, kofein, taurin, PWM, dextroza ili grozdjice,vitamin c.

probaj sa suvim grozdjem, ali duplo manje nego za pwm..ako te goji sto ne bi trebalo izbacis..ovako ces popuniti malo glikogen

Quote
3.   Kada radim samo sa tegovima onda nakon treninga saku suvog grozdja (oko 30gr) ili u PWM pomesam sa 50gr dextroze i popijem (da mi nije to puno dextroze, imam 90kg)?

50 gr suvog g. ili 70 gr dexa, nije ti puno


Quote
Po mojim slikama sta mislis otprilike koliki mi je BF(znam da je nezahvalno)?

nije ni vazno  ;)

Quote
E sada sam se setio a ono da radim grupu misica koja zelim vise da mi napreduje prvu na treningu ?
Jel to nije Ok ili jeste?

da

Quote
Lazic:
Rekao si da umesto L-carnitina uzimam neki Fat burner da valja, koji bi mi ti predlozio?

nista za sada, koristimo prirodu  :)


Quote
A kad kazem „malo vise“ to je obicno spagete sa sosom 500gr suve mere, spremim i supruga pojede oko 150gr a ja oko 350gr, e zato ostatak dana nista UH.
Znam da je puno ali VOLIM...

ali je poenta da ako sutra jedes spagete da pojedes 200 gr, pa prekosutra 100 gr, pa sledeci dan nista pa sledeci opet 350 gr i tako neces da ides unazad sa napretkom.

Quote
p.s: ocekujem, nadam se Lazicevom odgovoru...

samo malo strpljenja  :thumbup1:





Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #41 on: May 23, 2007, 11:09:59 AM »
Čekaj i kad radim večernji kardio da uzimam upola manje dekstroze ili suvog grožđa- odmah nakon tog kardia idem na spavanje?

Jer bolje onda da ujutru kad radim tegove + kardio uzmem L-canitin pola a pola uveče pred drugi kardio?

Imam opciju da kupim kofan 50mg ili Boost energy sok koji ima 80mg kofein+1000 mg i taurina i 15kcal, otprilike kad se gleda u novcu isto dođu stim da ovaj Boost ima + taurina a kofan ne, mislim da je bolje uzeti Boost?

Koliko kofeina + taurina, i kako mi preporučuješ da uzimam, jel više puta na dan?

Na većinu pitanja otprilike otprilike znam odgovor ali mi nekako lakša tvoja potvrda. :blush:

Hvala
 :clap1: :thumbup1:
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #42 on: May 23, 2007, 10:05:25 PM »
Quote
Cekaj i kad radim vecernji kardio da uzimam upola manje dekstroze ili suvog grozdja- odmah nakon tog kardia idem na spavanje?

ponovi nisi prosao :)

Quote
Jer bolje onda da ujutru kad radim tegove + kardio uzmem L-canitin pola a pola uvece pred drugi kardio?
koristi kako ljudi propisuju, mislim da ide ujutru na prazan stomak i pred trening i sa nekim obrokom, nisam siguran



Quote
Imam opciju da kupim kofan 50mg ili Boost energy sok koji ima 80mg kofein+1000 mg i taurina i 15kcal, otprilike kad se gleda u novcu isto dodju stim da ovaj Boost ima + taurina a kofan ne, mislim da je bolje uzeti Boost?[/li][/list]

nista bre dok se ne disciplinujes sa hranom, stop pomijama  :protest1:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #43 on: May 26, 2007, 01:51:03 PM »
JEDNO PITANJE: :help:

Ako kupim DYMATIZE  WHEY ISO-100 jel onda nema potrebe da u PWM stavljam glutamin jer u jednoj dozi tog ISO-100 ima 4450mg L-glutaminske kiseline(glutamin?).
Znači ako bi uzimao dve doze to bi značilo da unesem ukupno 9gr glutamina, dok je preporučena doza za moju kilažu 89kg nekih 10gr kroz ishranu i suplemente, da ne napominjem što bi još uneo glutamina preko ishrane,(mesa...).?

Lazicu

Korigujem sramežljivo ishranu, polako ali sigurno... :blush: :respect: :showoff: :strong: :weight_li
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #44 on: May 26, 2007, 07:58:05 PM »
glutamin ti treba kao posebna komponenta pre kardia i treninga sa tegovima..po meni je to mali odnos za ono sto nama treba..
a ako ja znam da racunam da minimum unosis 5 gr pred kardio i 5 posle kardia, ako i 5 pred trening sa tegovima i 5 u pwm to je minimum 20 gr.
tako da ti ipak treba jos 10 gr..stim da ja preporucujem u pwm minimum 10gr glutamina..

koliko budes disciplinovan toliko ces i biti zadovoljan rezultatima
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #45 on: May 27, 2007, 09:07:11 AM »
LAZIC

Zaboravio si samo da ja nakon tegova radima kardio odmah.
Što bi značilo 5gr gutamina pre treninga, 5gr posle i 5gr pred spavanje =15gr Glutamina.
A činjenicom da bi samo kroz PWM uneo oko 9gr glutamina ostaje mi 6gr preko ishrane...Sta misliš o tome?
E kako bi mi onda sad savetovao da uzimam PWM(zbog glutamina):
1.   pre tegova+kardio
2.   samo kardia
3.   dan kada ne treniram
Znajući ovo sad i ono što sledi u postu?
Moram nekako da se čupam zbog kinte ja bi najradije voleo i Glutamin, BCAA, KAZEIN...Ali moram još nekog da hranim u ovoj kući sem mene. :(

HVALA TI NA TRUDU

p.s: video sam te na minimum još 3foruma, rastrzaćeš se brate moj od toliko saveta, ipak treba sve to saslušani, analizirati, savetovati, pratiti...puno brate.
 :bow:
Pain is temporary, Pride is forever

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #46 on: May 27, 2007, 12:04:38 PM »
Laziću i drugima...

Evo citat sa Peđinog foruma:

Liječnici preporučuju (a športaši znaju kako se to radi) da se u posebnim prilikama koristi 10 -20 g/ glutamina dnevno osobito kod športova izdržljivosti (6). Važno je napomenuti da se uzima neposredno prije i poslije naprezanja..Da bi preciznije odredili dozu preparata, pomnožite vašu tjelesnu masu s faktorom 0,17. To je količina u gramima koju treba uzimati. U dane kad nema naprezanja, optimalna doza glutamina će biti 5-6 grama. Ne postoje radovi o eventualnim toksičnim učincima glutamina.

Dobijanje na misicnoj masi ce biti znatno brze i kvalitetnije ukoliko dodate 3-7 gr glutamina u vas proteinski sejk ujutru odmah po ustajanju, posle treninga i kasno uvece pred odlazak na spavanje.

Znači da na mojih 89kg je neka doza od 15mg optimalna (plus preko ishrane I eto GLUTAMINA, npr. 100gr ovsenih pahuljica sadrži 2,5gr glutamine.

Sve ovo pišem-pitam iz razloga da sa skraćenim budžetom ne uzmem previše glutamine, whey-a koji mi se  nebi iskoristili.

Npr ako u PWM uzmem 70gr whey-a (62.5gr čistog proteina) dali će mi se sve to ugraditi u mišić, jer kako saznajem iz nekih drugih studija organizam nije u stanju da za 1h preradi više od 30gr čistog proteina.?
Ako nije tako zašto onda firme koje preporučuju 30gr praha u PWM to rade?Pa njima je valjda u inetresu da potrošiš što pre I opet kupiš od njih?
Kontradiktorne su mi neke stvari.
Npr ovde većina pije od 50-70gr whey nakon treninga.

1 primer:
10 gr l-glutamina
10 gr creatina
60 gr whey proteina
50 gr dextroze i
10 gr aminikiselina

Alooo pa to je 72-80gr čistog proteina!!! :nonono: :pullhair: :shocking:
Brate ako ima OK, mada mene zanima dali on pola toga izbaci zbog nemogućnosti da organizam sve to apsorbuje ili se sve to ugradi.?

Ili na primer nakon tog PWM pojede 500gr pilećih grudi, a to je preko 80gr čistog proteina u jednom obroku.Zar nije bolje podeliti to na 2-3 puta da bi ga organizam apsorbovao.?

Neznam pitam iz najboljih namera.
Nekako imam utisak da se ljudi gađaju ciframa proteina koje piju-jedu.
Ako je tako kao što kažu pa oni dnevno unesu 80gr x 6obroka=480gr proteina Gde to brate moj završi.
Nekako mi nelogično…nisam sklon preterivanju jer sam ograničen sa finansijama(kao I većina nas), voleo bi da nije tako ali…
 :( :( :(
Pain is temporary, Pride is forever

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #47 on: May 27, 2007, 12:04:47 PM »
LAZIC

Zaboravio si samo da ja nakon tegova radima kardio odmah.
Sto bi znacilo 5gr gutamina pre treninga, 5gr posle i 5gr pred spavanje =15gr Glutamina.
A cinjenicom da bi samo kroz PWM uneo oko 9gr glutamina ostaje mi 6gr preko ishrane...Sta mislis o tome?

Samo krkaj od glutamina nista lose ne moze da bude, ja stavljam sad od kad ga imam obilato 5g odma ujutro kad se probudim jer i sam znas da je tijelo zeljno oporavka nakon sna, onda stavljam 10-15g u PWM i pijem odma nakon kardia, dakle trening a onda kardio (isto kao ti) te eventualno ako stvarno imam dosta glutamina 5 g prije spavanja!

E kako bi mi onda sad savetovao da uzimam PWM(zbog glutamina):
1.   pre tegova+kardio
2.   samo kardia
3.   dan kada ne treniram
Znajuci ovo sad i ono sto sledi u postu?
Moram nekako da se cupam zbog kinte ja bi najradije voleo i Glutamin, BCAA, KAZEIN...Ali moram jos nekog da hranim u ovoj kuci sem mene. :(
Onda ga samo pij nakon treninga i samog kardia, ako zelis da ustedis maksimalno!!!

Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #48 on: May 27, 2007, 12:11:00 PM »
@bebac

Njima je u interesu da prodaju ali ne smiju da pišu da koristimo doze kojima zapravo težimo oni pišu 1-1.5g po kg tjelesne težine a to je dovoljno za neku manekenku od 60kg, tako da je u tome problem, a naravno ako staviš 200g u pwm Whye-a da će 40% da ode u WC jer tijelo ne može da uzme toliko, a ima caka u tome da naturalci puno manje mogu apsorbirat nego ljudi na AAS i u tome je jedna caka...zato podjeli na što više obroka tako da se konstantno opskrbljuješ a pri tom ne ideš u neke enormne doze...

Ovo je moje razmišljanje da čujemo ostale... :thumbup1:

A glutamin je super preparat, ne bi ga koristili u medicini da je bespotreban, recimo kod opeklina i većih posjekotina daje se povećana doza glutamina bolesnicima, pa uzmi sam zakljucak, dakle oporavlja nas nakon napora-ozljede itd...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: 12kg manje za 75dana-veci obim misica
« Reply #49 on: May 27, 2007, 12:13:11 PM »
A financije su problem ovdje . razumijem te u potpunosti, ja imam 23 skoro 24 godine, ne izlazim van jer nemam love, ne kupujem skupu odjeću, ne idem po kavama svaki dan, itd itd...dakle štedim da imam za sebe, a to me jako veseli, a kad imaš želju i volju onda nije problem samo treba bit jako lud...

A kad stavim na papir prehranu, suplemente i ostalo...vidim kako bi mi život bio slađi da treniram balet ili šah (koji sam trenirao prije vjerovao ili ne  ;D)
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)