EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jelovnik za masu  (Read 31703 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline -XtReMe-

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #20 on: May 23, 2007, 12:59:44 AM »
Hvala na odgovoru. Ovo je nesto novo sto nisam znao. Znao sam za cega je omega 3 ali nisam znao da usled vece konzumacije moze da dodje do povecanog holesterola.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #21 on: May 23, 2007, 01:16:07 AM »
Hvala na odgovoru. Ovo je nesto novo sto nisam znao. Znao sam za cega je omega 3 ali nisam znao da usled vece konzumacije moze da dodje do povecanog holesterola.

svaka velika kolicina hrane moze da dovede do toga a omega tri su te koje potpomazu da do toga ne dodje i svega ostalog sto prouzrokuje holesterol..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #22 on: May 25, 2007, 02:23:13 PM »
ovih dana treba da vadim krv pa me zanima efedrin koliko ostaje u telu i kad se normalno vadi krv jel se primeti u rezultatima ili moraju da rade neke specijalne analize da bi ga nasli? jel moze da se kupi jos taj bedoksin u apotekama bez recepta, zato sto u svim apotekama mi nude neke vitamine za babe i ne pominju uopste bedoksin, i kad im trazim neke sa sto vise b6 ubedju me da je to za trudnice kao sta ce mi to :crazy:
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #23 on: May 25, 2007, 05:47:33 PM »
u normalnim nalazima nece..moze da se kupi bedoxin ili kako ce vec zove..pa kazi im da ti treba za trudnice.sta njih briga inace info za bedoxin tablete

®BEDOXIN® tablete 20 mg

GENERICKO IME

piridoksin


PAKOVANJE

20 tableta x 20 mg


SASTAV

1 tableta sadrzi:
piridoksin hidrohlorida 20 mg


DEJSTVO

Postoje tri oblika vitamina B6: piridoksin, piridoksal i piridoksamin. U organizmu se svi pretvaraju u aktivni oblik, piridoksal fosfat koji ucestvuje kao koenzim u metabolizmu aminokiselina (npr.fosforilaciji, dekarboksilaciji, racemizaciji), masti i ugljenih hidrata. Dnevne potrebe za vitaminom B6 su 1-2 mg. Njegov deficit se kod coveka veoma retko zapaza, a najcesce je udruzen sa deficitom svih vitamina B-kompleksa. Nastaje usled neodgovarajuce ishrane i primene nekih lekova (npr. izoniazida, cikloserina, oralnih kontraceptivnih pilula i dr.).
Znaci deficita se ispoljavaju na kozi, centralnom nervnom sistemu, kao i hematopoeznom sistemu.


TERAPIJSKE INDIKACIJE

Deficit vitamina B6, neuropatija izazvana izoniazidom, idiopatska sideroblasticna anemija, premenstrualni sindrom.
Moguca je primena BEDOXINA i u sledecim stanjima: povracanje u trudnoci i kod radijacione bolesti, poremecaj metabolizma vitamina kod zena koje uzimaju kontraceptivne pilule sa estrogenima, polineuritis alkoholicara, poremecaj metabolizma aminokiselina (npr.cistinurija i sl.) i dr.


DOZIRANJE I NACIN PRIMENE

- Deficit vitamina B 6: 20-50 mg, do 3 puta dnevno.
- Neuropatija izazvana izoniazidom: profilaksa – 1 x 10 mg/dan, lecenje 3 x 50 mg/dan.
- Idiopatska sideroblasticna anemija: 100-400 mg/dan, podeljeno u nekoliko doza.
- Premenstrualni sindrom: 50-100 mg/dan, podeljeno u nekoliko doza.
Doziranje u sledecim stanjima:
• povracanje u trudnoci 20-100 mg/dan,
• poremecaj metabolizma aminokiselina (npr. cistrinurija i sl.) 60 mg/dan u toku 3 sedmice, kao i 50 mg/dan dozivotno.
ILI O d r a s l i
– 1-2 ampule s.c., i.m. ili i.v., svakog drugog dana, zajedno sa 2-4 tablete dnevno.
U laksim slucajevima, dovoljno je lecenje tabletama i to 2-4 tablete dnevno.
D e c a
– 1/4-2 ampule dnevno, 3-6 puta sedmicno, zajedno sa jos po 1-4 tablete dnevno, zavisno od uzrasta.
– U lecenju konvulzija kod novorodjenceta, koje su izazvane deficitom vitamina B6, daje se 4mg/kg/dan u kratkom vremenu.
Doze se mogu povecati i kod dece i kod odraslih cak do 400 mg/dan.


NEZELJENI EFEKTI

Opisana je hipervitaminoza sa senzornom neuropatijom kod osoba koje su primale vise od 0,5 g dnevno u dugom periodu. Dnevna doza i duzina uzimanja su dva faktora koja odredjuju rizik za nastajanje neuropatije. Kod zena je opisan neurotoksicni sindrom zbog predoziranja (npr. parestezije, hiperstezije, bolovi u kostima, slabost misica i utrnulost).
Ne preporucuju se dnevne doze vitamina B6 vece od 500 mg.


KONTRAINDIKACIJE

Istovremena terapija sa levodopom.


UPOZORENJE

Preparat je lek, koji se koristi iskljucivo po preporuci lekara.
Trudnoca i laktacija nisu kontraindikacije za primenu preparata.


INTERAKCIJE

Izonijazid, hidralazin, penicilamin, cikloserin i oralne kontraceptivne pilule povecavaju potrebu za vitaminom.


NACIN IZDAVANJA

Lek se moze izdavati samo uz lekarski recept.


NACIN CUVANJA

Cuvati na temperaturi od 15 do 30°C, zasticeno od svetlosti i vlage.
Cuvati van domasaja dece.


ROK UPOTREBE

5 godina
Lek se ne sme koristiti posle isteka roka upotrebe oznacenog na pakovanju.

Info GALENIKA
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #24 on: May 28, 2007, 06:43:32 PM »
ja kad ne mogu da zvacem belo meso ja uzmem malo vode. a sto se tice ovsenih pahuljica, prelijem ih kljucalom vodom, ostavim ih desetak min da se malo ohlade i nabubre i roknem whey unutra.
over & out

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #25 on: June 11, 2007, 12:21:54 PM »
sta da radim ako mi grudi zaostaju, jel mogu da ih radim 2 puta nedeljno? mislio sam da radim ponedeljkom i petkom, samo ne znam da li da radim iste vezbe na oba treninga ili u ponedeljak normalno da odradim a u petak slabije malo? inace radim benc, kosi, kontra kosi i razvlacenje, ukupno 12 serija.
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Jelovnik za masu
« Reply #26 on: June 11, 2007, 03:30:26 PM »
Pogledaj OVDE, slicno je pitanje.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D