EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Katobolizam  (Read 6322 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline -XtReMe-

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Katobolizam
« on: July 23, 2007, 10:31:51 PM »
Valjda sam na pravo mesto postavio temu...

Ovako zanimam me kada dodje do katobolizma misica da li taj osecaj razgradnje moze da se oseti? Jako je lose tj toplo vreme, slabo jedem, slabo treniram, pa se brinem da mi misici ne upadnu u katobolizam.
Znam kada bi unosio onolko proteina kolko sam unosio dok sam bio aktivniji u teretani da ne bi treba da brinem. Ali meni iz dana u dan varira ishrana. Tako da me konkterno zanima ako vec dodje do toga da li mozemo da osetimo da misici nisu zadovoljeni i krece razgradnja?

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Katobolizam
« Reply #1 on: July 23, 2007, 10:42:00 PM »
Drži se plana, sili se kao i ja i mislim da će gubitci biti u normali a mozda cak ih i ne bude...samo naprijed...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Katobolizam
« Reply #2 on: July 24, 2007, 09:12:52 AM »
katabolizam je uslovljen umanjenom ishranom i pojacanom fizickom aktivnoscu..ako ti jedes dovoljno a ne treniras ne moze doci do te faze, gde se nesto razgradjuje
naravno nije bas tako lako razgraditi misic, ali kod bildera je poenta da pored katabolizma koji je neizbezan da faza anabolizma bude veca..
zato trpaj kvalitetnu hranu u sebe i malo umanji intezitet i duzinu treninga tokom ovih vrucina..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: Katobolizam
« Reply #3 on: July 24, 2007, 11:40:26 AM »
 Amio kiseline su potrebne telu za mnoge funkcije koje su mnogo vaznije od tvojih misica. Onoga trenutka kada u tvom krvotoku ponestane amino kiselina, telo ce poceti da razgradjuje tvoje misice kako bi uzelo sta mu treba. Zato moras unositi proteine na svaka dva do tri sata kako bi uvek imao amino kiseline koje cirkulisu kroz tebe, i telo ih koristi za sta god su mu potrebne, da ne bi doslo do katabolizma.
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Katobolizam
« Reply #4 on: July 24, 2007, 11:58:35 AM »
Amio kiseline su potrebne telu za mnoge funkcije koje su mnogo vaznije od tvojih misica. Onoga trenutka kada u tvom krvotoku ponestane amino kiselina, telo ce poceti da razgradjuje tvoje misice kako bi uzelo sta mu treba. Zato moras unositi proteine na svaka dva do tri sata kako bi uvek imao amino kiseline koje cirkulisu kroz tebe, i telo ih koristi za sta god su mu potrebne, da ne bi doslo do katabolizma.
..

BRAVO GAGI.....

AL SADA CE DA TE PITAJU ..KOJE AMINO..ILI SLICNO

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: Katobolizam
« Reply #5 on: July 24, 2007, 12:09:36 PM »
Pa one 10 000, bolje su duplo od onih 5 000  :lol:
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Katobolizam
« Reply #6 on: July 24, 2007, 12:22:38 PM »
Pa one 10 000, bolje su duplo od onih 5 000  :lol:
.. :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh:

Offline -XtReMe-

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: Katobolizam
« Reply #7 on: July 24, 2007, 05:33:42 PM »
Hvala na odgovoru.
Citao sam jednom prilikom ranije da je lik osetio da zapada u katobolizam i odma je uzeo da krlja BCAA. Jel to "osetiti" moze da se manifistuje pa se zaista oseti? Meni se desava kada sam gledan, icrpljen itd osetim neku malaksalost u rukama. Pored toga sto su mi ruke najslabija tacka ne volim da imam taj osecaj.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Katobolizam
« Reply #8 on: July 24, 2007, 07:03:20 PM »
Hvala na odgovoru.
Citao sam jednom prilikom ranije da je lik osetio da zapada u katobolizam i odma je uzeo da krlja BCAA. Jel to "osetiti" moze da se manifistuje pa se zaista oseti? Meni se desava kada sam gledan, icrpljen itd osetim neku malaksalost u rukama. Pored toga sto su mi ruke najslabija tacka ne volim da imam taj osecaj.

ne mozes to bas da osetis bar ne ti, to nije osecaj kao pretreniravanje, uglavnom iskusniji takmicari znaju granicu, pa reaguju na vreme, ne znam ni ja da li bi sada znao da prepoznam tu fazu , posto se nisam dugo pripremao a sada ne ulazim sigurno jer nema razloga jer mi je normalno balansiran odnos ishrana-trening..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap