EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ramena-PITANJE!  (Read 27055 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #20 on: February 28, 2007, 09:08:12 AM »
Na ovoj prvoj slici koju je Velja postavio ja imam jedan cudan proces da ga tako nazovem koji se desava dok to radim, imam neko kao trenje sa nekim zivcom ili tetivom ne znam ni sam i ruke mi utrnu, ali ja malo stisnem zube i idem dalje jer mi je vjezba zakon za srednje rame, dok kombiniram sa povlacenjem na Cross masini, ipak mi je ovo malo vise hard-core, eto da ne otvaram novu temu, da mi netko odgovori

P.S. Nisam jedini i moj trening partner kaze isto da ga muci!

Hvala

menjaj sirinu hvata..cak i ako ne radis ovu vezbu veruj da nista neces propustiti u zivotu ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline zlivan

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #21 on: February 28, 2007, 09:49:24 AM »
Uf...
Pa ako vas nesto boli dok radite vezbu, to sigurno nije dobar znak.
Uspravno veslanje zahteva da se opterecenje podize dok su ramena u internoj rotaciji sto, narocito ako se koristi uzi hvat i sipka podize skroz do brade, moze dovesti do vrlo neprijatnih povreda i trajnih ostecenja (Shoulder Impingement)
Podizanjem sipke samo do donjeg dela grudi i uz nesto siri hvat mogu se izbeci problemi, ali ako je bol i dalje prisutan, poslusajte Lazica i nadjite vezbu koja vam vise odgovara.
Slicno vazi i za povlacenje i potisak iza glave, ako osecate nelagodnost dok radite, promenite vezbu.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #22 on: February 28, 2007, 10:49:18 AM »
Quote from: Lazic

menjaj sirinu hvata..cak i ako ne radis ovu vezbu veruj da nista neces propustiti u zivotu ;)


ali zar ne pogadja srednje rame ako se siroko uhvati?
« Last Edit: February 28, 2007, 11:36:46 AM by vlada85 »
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #23 on: February 28, 2007, 11:10:07 AM »
Ne može se mjenjat širina hvata jer ako se mjenja prema unutra radi trapez, a ako prema van onda ne radi ništa, tako da ću vježbu radit puno rjeđe i puno opreznije...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline zlivan

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #24 on: February 28, 2007, 11:26:06 AM »
Tvoja ramena - tvoj izbor ;)

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #25 on: February 28, 2007, 11:30:06 AM »
Tvoja ramena - tvoj izbor ;)

Kao i uvijek  :p
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #26 on: February 28, 2007, 11:56:12 AM »
Ne moze se mjenjat sirina hvata jer ako se mjenja prema unutra radi trapez, a ako prema van onda ne radi nista, tako da cu vjezbu radit puno rjedje i puno opreznije...

nema to veze sa sirinom hvata vec formom izvodjenja same vezbe..trapez pogadjas ako dodatno podizes ramena u gonjoj poziciji tj slezes njima.ako radis pravilnu formu onda rade ramena kako treba..to je najbolje da se naslonis ledjima na zid i uradis ,pa ces videti kako je raditi pravilno..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #27 on: February 28, 2007, 12:12:31 PM »
Budemo probali... :thumbup1:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline zlivan

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #28 on: February 28, 2007, 03:08:43 PM »
Iskreno, radije bih izvodio uspravno veslanje za ramena, trudeci se da rameni zglob ostane fiksiran i da se laktovi ne podizu vise od ramena, a za trapezijuse izabrao drugu vezbu. Ok, neki ljudi i njihovi zglobovi su napravljeni tako da mogu da podnesu sve i svasta, ali vecina nije. Ako jos postoji bol i nelagodnost pri izvodjenju neke vezbe, mislim da je treba zameniti nekom kod koje nema problema.
Takodje, veci problemi ne moraju da se ispolje odmah, ali kad dodje do toga spremite se za poduzi oporavak i eliminisanje svih vezbi koje ukljucuju rameni zglob.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Ramena-PITANJE!
« Reply #29 on: February 28, 2007, 03:21:38 PM »
Pazi nitko ne spominje tolike bolove vec samo zapecne kao neki živac ili nešto, kako sto cujem od kolega iz Gym-a nisam jedini, a to sa podizanjem u visini ramena se podrazumijeva, pa nisam mislio vuc iznad glave, vucem do ispod brade i meni vjezba SAVRŠENO pogadja ramena, a mogu komodno reć da su mi ranemena jedan od snaznijih i boljih partija tijela! Samo sam se bojao da nije nesto ozbiljno, a kako vidim nije za potcijenit, vec oprez i sto manje cu radit ovu vjezbu sa slobodnim utegom a vise na cross masini, imam osjecaj da zadana putanja od sajli sprecava ozljedu dosta!
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)