EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: sad malo ja :)  (Read 12233 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline entuzijasta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
sad malo ja :)
« on: May 22, 2007, 03:03:11 PM »
poz svima. odusevljen sam forumom, pre svega jer vidim da imate iskrenu zelju da svima pomognete.

evo i ja da se pridruzim. procitao sam dosta postova, dovoljno da shvatim da svaki program mora da bude individualan. poslao sam slike lazicu na pm, svako ko zeli da pomogne moze da ih dobije od njega.

facts:

visina 202
tezina 103
bf ??? ali nije mali, pogledati slike
god: 35

mala predistorija, oduvek sam se bavio nekim sportovima, ali sam oduvek imao visak kg. nekoliko godina sam imao otprilike 125kg (nisam se mnogo druzio s vagom u to vreme). koza se rastegla, tako da kad sam smrsao to mi je ostao problem. da li imate neki savet na tu temu? mnogo vode...jos nesto?

inace, poslednjih nekoliko godina prilicno redovno idem na trcanje na stazu zdravlja u kosutnjaku (znaci gore-dole nije ravno kao na trim stazi). vremenom sam nabio kondiciju tako da nekim OK ritmom trcim 45 min. po mojoj proceni predjem nekih 8km za to vreme.

osim toga cesto radim zgibove (normalan hvat, nathvat, iza glave, znaci sve varijante) jer imam problema s kicmom (diskus hernia). primetio sam da pedjap ima isti problem (i to x3) tako da se nadam da ima neki savet na ovu temu. tegove sam izbegavao bas zbog toga.

inace kuci imam press bench i klupu za trbusnjake (moze da se koristi kao kosi bench) i onu spravu za propadanje i zgibove. i naravno vratilo. tegovi su do nekih 80kg ukupno.

imam i dobar sobni bajs, tako da otkako sam naleteo na forum zamenio sam trcanje za jutarnji HIIT na prazan stomak. Posto imam kondicije, vozim onaj lazicev pocetni HIIT samo na vecim brzinama (njegovih 20-25 je kod mene 25-30-35) i vozim na 7. stepenu tezine (od 8 ukupno). 18-19 min ukupno (posto sam na laksem stepenu isao do 25 min), znoj samo lije.

nabavio sam glutamin, bcaa, elite whey pro, dekstrozu, fat burning (universal nutrition), omega3 i multivitaminski kompleks za mesec dana. sve uzeto u pansportu prema vasim savetima i savetima decka koji radi tamo (YUBC).

30 min pre HIITa ujutru idu 2BCAA tablete + 15gr glutamina.
neposredno pre HIITa uzmem fat burning.
odmah posle HIIT idu ovsene pahuljice u vocnom jogurtu (0,1%) iz frizidera - tikice hvala za hint :)
odmah posle pahuljica idu belanca 4-5 + posni sir + teleca sunka (suhomesnato) i malo integralnog hleba.
uz to se popije multivitaminski kompleks.

to je ujutru, onda idem na posao (10-18h).

tamo pojedem dva obroka sa dosta proteina (belo meso, tuna). uz to kombinujem pirinac (dan sa 150gr UH), sledeci dan krompir (dan sa 75grUH), sutra ce biti UH0. uz to uzmem onaj integralni dvopek WASA fibre (5gr UH po parcetu + 2,5gr vlakna po parcetu, uz svaki obrok po parce). znaci pokusavam da ispostujem lazicev savet za varijacije 150-75-0-75-150-0-0.

posle posla sam juce radio teretanu (grudi), znaci to je 19-19:30.
ideja mi je da teretanu radim pon (grudi) - sre (noge) - pet (ledja) uz hiit svako jutro. ovde ostaje prostor za korekciju ako lazic misli da mi treba drugi kardio da skinem salo.

posle teretane ide PWM (whey 2-3 merice, dekstroza 100gr, glutamin 10-15gr). PWM bih pio i danima kad ne idem u teretanu. posto treniram kuci ubrzo sledi cvrst obrok (belo meso ili belanca ili tuna, bez UH). uz to popijem jos jednu omega3.

oko 22h idu jos 2-3 merice wheya + elle posni sir.

prilicno sam disciplinovan, slatkise sam sasekao, cak sam resio da pijem diet coke kad kriziram za gaziranim i slatkim a to je retko, samo posle obimnije klope. znaci jedna casa dnevno maksimum.

ovaj program ishrane je krenuo pre nekih 4-5 dana i prvih par dana mi je kilaza naglo pala sa 105 na 102-103 i tu se zakucala. pretpostavljam da gubim vodu sto je cudno jer sam je dosta pio (bar 2l dnevno).

ufff, hteo sam da napisem kratak mail posto je tesko drzati koncentraciju do kraja, ali ispade rat i mir.

eto ocekujem korekcije i savete gde gresim, sta fali i tako to...

pozz svima jos jednom.

Offline entuzijasta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Odg: sad malo ja :)
« Reply #1 on: May 22, 2007, 03:20:52 PM »
e da, zaboravio sam da napisem da mi je cilj da salce zamenim misicima...samo toliko :-)

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: sad malo ja :)
« Reply #2 on: May 22, 2007, 03:36:03 PM »
imam i dobar sobni bajs, tako da otkako sam naleteo na forum zamenio sam trcanje za jutarnji HIIT na prazan stomak. Posto imam kondicije, vozim onaj lazicev pocetni HIIT samo na vecim brzinama (njegovih 20-25 je kod mene 25-30-35) i vozim na 7. stepenu tezine (od 8 ukupno). 18-19 min ukupno (posto sam na laksem stepenu isao do 25 min), znoj samo lije.

Odlicno  :thumbup1: :clap:

odmah posle HIIT idu ovsene pahuljice u vocnom jogurtu (0,1%) iz frizidera - tikice hvala za hint :)

Nema na cemu ..samo uzimi obican jogurt sa sto manjim %m.m. , izbegavaj vocne zbog secera (ukuvano voce)  ;)

Rucak ti je ok, za njega kad ti je dan sa uh, unosis skrobaste, a vlakna kasnije!

Vecera je ok!

Diet coke je takodje ok !  :)

Sto se tice kilaze vaga nije merilo! Batali je, bolje uzmi pa izmeri obime! To ti je najbolji pokazatelj!

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: sad malo ja :)
« Reply #3 on: May 22, 2007, 03:37:15 PM »
e da, zaboravio sam da napisem da mi je cilj da salce zamenim misicima...samo toliko :-)


Samo toliko...treba ti samo disciplina... nije ovo sala...  ;D
Slusaj nas i na pravom si putu  ;)

Offline entuzijasta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Odg: sad malo ja :)
« Reply #4 on: May 22, 2007, 03:55:30 PM »

Nema na cemu ..samo uzimi obican jogurt sa sto manjim %m.m. , izbegavaj vocne zbog secera (ukuvano voce)  ;)


iznenadices se ali obican jogurt ima 5,2gr UH (cist secer) a vocni ima 6,0gr znaci razlika je zanemarljiva. govorim o somboled jogurtima s 0,1% mm (to je ustvari dukat).

jedini pomak bi bio da se koristi voda umesto jogurta, ali ne verujem da bih takve pahuljice mogao da pojedem, posto su i ovako gorke. plus taj jogurt ide posle jutarnjeg HIIV a pre proteina, znaci nadam se da nije previse stetan.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: sad malo ja :)
« Reply #5 on: May 22, 2007, 04:04:01 PM »
Kupi Ellu!  ;)

mlečna mast  min 0,9g         
belančevine min 3,3g       
ugljeni hidrati min 3,8g       
inulin    min 1,0g

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: sad malo ja :)
« Reply #6 on: May 22, 2007, 04:05:11 PM »
Jebote 202cm...odma mi palo u oko...sad dalje ću da čitam...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: sad malo ja :)
« Reply #7 on: May 22, 2007, 04:06:12 PM »
Pogledaj OVDE

Offline entuzijasta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Odg: sad malo ja :)
« Reply #8 on: May 22, 2007, 05:11:36 PM »
ugljeni hidrati min 3,8g       

elle sir je zakon...odusevljen sam :) navikao sam da sve sto je zdravo bude totalno bezukusno (u najboljem slucaju).

a sto se jogurta tice...
obrati paznju na rec ispred broja 3,8...znaci MIN od minimum. ima 3,8g secera a mozda i vise.
ovaj jogurt somboled ima samo 0,1gr mm znaci 9 puta manje od elle.
a realno ima nekih 1gr secera vise, sto na mojih 100kg ne zvuci narocito dramaticno.

ako budem menjao nesto, zamenicu jogurt s vodom a dodacu mozda whey (imam cokoladu i vanilu).

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: sad malo ja :)
« Reply #9 on: May 23, 2007, 12:06:16 AM »
dobro je sve ovo, savladao si gradivo, imam male korekcije pa cu tako i objasnjavati

Quote
posle teretane ide PWM (whey 2-3 merice, dekstroza 100gr, glutamin 10-15gr)
mnogo dexa, idi od 60-80 gr najvise..

Quote
ovaj program ishrane je krenuo pre nekih 4-5 dana i prvih par dana mi je kilaza naglo pala sa 105 na 102-103 i tu se zakucala. pretpostavljam da gubim vodu sto je cudno jer sam je dosta pio (bar 2l dnevno).

pa dosta e..treba malo metabolizmu da se "normalizuje"  i da pocne da radi u tvoju korist..

Quote
e da, zaboravio sam da napisem da mi je cilj da salce zamenim misicima...samo toliko :-)

prvo ce da skinemo taj "pojas" da pocnu sa naziranjem trbusnjaci pa onda idemo na ukrupnjavanje misica..mozda ces gubiti mnogo ali se ne opterecuj, to ce biti zdrava osnova za start

idemo dalje..



Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap