EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"  (Read 32481 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline POLOMAC

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 171
  • Gender: Male
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
"STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« on: June 16, 2011, 04:54:31 PM »
Priredio:Misko Polomac

Evo jos jednog starijeg clanka koji je bio jako citan tih godina[kraj '80 tih].Objavio ga je tada i nas FLEX koga su uredjivali Nenad Vuckovic,Milan Ristic i ekipa.Ovaj text je preuzet iz jednog od tih domacih FLEX izdanja sa pocetka 90-tih.

Vec godinama mi u "Muscle and Fitnessu" dajemo sve od sebe kako bismo nasim citaocima ukazali na opasnosti koje prete od anabolickih steroida. A te opasnosti nisu male. Edukcija i rad IFBB doping komiteta su nasa najbolja odbrana u borbi protiv tih opasnih droga. Zahvaljujemo Kirku Vinchetlu i Rejcel Blaunt sto su podelili ovu pricu sa nasim citaocima. Ona na najbolji nacin pokazuje da su opasnosti od steroida veoma, veoma stvarne.Dzo Vider, Izdavac "Muscle and Fitnessa "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!"

Osecam da sam posteden smrti da bih drugima ispricao moju pricu. *Ispovest Kirka VinchetlaPriredio: Dalibor Kisic

KAKO JE PRICA POCELA

Pise: Rejcel Blaunt

Duboko u sebi je znao da to Sto radi nije u redu. Znao je da je to protiv svih zakona, protiv njegove licne filozofije, protiv same prirode. AM, Zelja za izvajanim misicima i sjajnim trofejima bila je ipak jaca od otpora i dvadesetdvogodisnji Kirk VinCheti joj je podlegao. Inace, prirodan bodi-bilder, koji nikada ranije nije koristio nedozvoljena stimulativna sredstva, poceo je uzimati steroide.

Prva kura trajala je 12 nedelja, a cilj mu je bio da svoje misice razvije do dimenzija za koje je smatrao da su potrebne za uspeh u sportu koji je toliko voleo. To ga je zamalo stajalo glave. Uprkos zdravom rezimu ishrane i zivota, steroidi koje je Virichetl koristio uzrokovali su nagli porast krvnog pritiska, usled kojeg mu je pukla arterija u glavi. Za razliku od mnogih drugih koji su upali u zamku steroida, Kirkje dobio jos jednu sansu. Potpuno se oporavio i vratio prirodnom treningu. No, opasnost jos uvek postoji, jer ne moze biti siguran da ga tih 12 nedelja nije kostalo jos' vecih problema koji se tek mogu javiti.

Njegova prica namenjena je onima koji zele pokusati sa koriscenjem steroida.

STEROIDI - NOCNA MORA

Imam 22 godine i treniram sa tegovima kao prirodan i "cist" bodi-bilder. Medutim, nije uvek bilo tako. U dvadesetoj godini steroidi su me stavili na samrtnicku postelju i smatram da sam posteden smrti kako bih drugima ispricao ovu svoju pricu.Tegove sam podeo da dizem sa 16 godina, u podrumu kod prijatelja, sa namerom da ojacam i izgledam masivnije. Bio sam dosta nizi od svojih vrsnjaka, 167,5 centimetra, ali sam ipak sudelovao u sportovima kao sto su kosarka, bejzbol i atletika.

Nakon, otprilike, dve godine vezbanja sa tegovima, prijatelj mi je predlozio da se oprobam na takmiCenju. Tako sam prestao sa timskim sportovima da bih se u potpunosti posvetio bodi-bildingu i sto bolje pripremio za takmicenje.Sa 18 godina nastupio sam na svom prvom takmicenju. Bilo je to juniorsko takmicenje za Mr.Ajove, 1985.godine. Kako sam samo bio naivan! Mislio sam da cu se ogledati sa momcima slicnim meni. Ali to su bili giganti. Nisam mogao verovati. Cuo sam za steroide, ali sam mislio da ih koriste samo profesionalci. Bio sam zaprepascen. A zbog tog takmicenja nisam dao ispite u skoli.Iza pozornice jedan takmiiar me je pitao koju vrstu koristim. Nisam imao pojima o cemu on to prica. Nastavio je da prica kako on uzima Deka Durabolin i Anavar (intramuskuarni i oralni steroid) da bi ocuvao masu misica za vreme dijete. Tada sam prvi put cuo da ih je neki junior koristio.


Shvatio sam da to zaista koristi, jer je taj momak izgledao strasno. Od tada mi je sve postalo jasno. Trenirao sam isto tako napor-no kao i oni, a ipak su oni za klasu bili bolji od mene. Osvojio sam trece mesto, ali sam se osecao prevarenim. Ti momci su bili bolji od mene samo zato sto su pili nekoliko tableta dnevno. To nije fer.Cuo sam i za opasnosti koje donose te cudotvorne droge: ginekomastija, ostecenja bubrega i jetre, celavost i akne. Ali, nisam mnogo mario zbog svega toga. Interesovali su me samo rezultati koje su postigli momci koji su ih koristili povecanje od5 kilograma telesne tezine za mesec dana, udvostrucavanje tezina sa kojima se vezba, centimetri misica koji su se pojavljivali na njihovim rukama. Nije bilo mnogo brige o negativnim efektima. Naravno, pojave se akne na ledjma i smanje se testisi, ali se ovo ponovo normalizuje sa prestankom koriscenja steroida.


Razmisljao sam o uzimanju tih "divnih" preparata, ali bez obzira na to koliko su oni obecavali bio sam na smrt preplasen. Nastavio sam da treniram prirodnim putem i nastupio na ukupno osam tinejdzerskih takmicenja. Sa svakim takmicenjem raslo je i moje znanje o tome sta ti Herkuli gutaju i ubrizgavaju. Pojedini su gutali i po 75 tableta Dianabola dnevno. Cakje i jedan moj prijatelj dizaz poceo uzimati steroide. On mi se hvalio da mu se snaga udvostruttla za dva meseca njihovog koriscenja.


1986. sam se takmicio i, verovali ili ne, osvojio drugo mesto u lakoj kategoriji. Kada sam napunio dvadesetu, resio sam da se oprobam u seniorskoj konkurenciji. Postojao je samo jedan nacin da to uradim. Preselio sam u Fort DodZ, jer sam tu upisao fakultet. Sa prijateljem sam otisao u teretanu. Biloje super, sva potrebna oprema, fantasticna atmosfera. Imao sam osam meseci do takmicenja i isto toliko da nabacim sto vecu masu. Samo na jedan nacin sam to mogao da postignem za tako kratko vreme: anaboliCki steroidi. Receno mi je da mogu da biram: ili steroidi, ili neuspeh, koji nisam zeleo.


Odluka je pala. Moj prijatelj nije imao takmicarskih ambicija, zeleo je samo da postane masivniji i da izgleda bolje. Resili smo da nabavimo steroide. Malo smo se raspitali po teretani. Uputili su nas na jednog bodi-bildera koji nam , je preporucio vrstu i kolicinu.Cena: 180 - 200 dolara.Sledeceg dana imali smo steroide: Testosteron u injekcijama i Dianabol u tabletama. Dobili smo i nekoliko spriceva. Sve za oko 180 - 200 dolara. Imali smo dovoljno steroida za 8 nedelja. Prijatelj i ja smo jedan drugom davali injekcije i to u debelo meso. Igla je bila dugadka oko 4 centimetra. Nekada je sve to znalo potrajati i duze od minute.Bio sam uzasno preplasen. Kada sam dobio steroide, nisam uopste spavao, morao sam odluciti. Drzao sam ih u ruci... Znao sam: ako podnem, nema povratka.


Krenuo sam sa kurom od 8 nedelja. Uzima osam male doze: 1 dianabol dnevno i pola cc testosterona nedeljno. Momak koji nam je prodao steroide rekao je da je prva kura najbolja, samo treba jesti sto vise. Tako sam svakog dana poceo piti litre mleka, jesti mnogo spageta, hamburgera i jaja. To je bila visoko-proteinska dijeta sa verovatno negde oko 8000 kalorija dnevno i izgledalo je da nisam dobio ni gram sala. Zatim sam malo povecao dozu: 5 dianabola dnevno i 2 cc testosterona nedeljno. To je bio vrhunac mog steroidnog ciklusa. Sve je trajalo oko 4 nedelje. Rezultati su bili ocigledni. Poceli su me primecivati u teretani, u familiji, cak su i devojke pokazale veliki interes. Moj maksimum u potisku sa klupe iznosio je 115 kilograma do pocetka uzimanja steroida, a nakon uzimanja se popeo na 140 kilograma. Bio sam tezak preko 90 kilograma, Sto je bilo otprilike 20 kilograma vise nego ranije. Gde god bih se pojavio, bio bih zapazen. Kada jednom postanete veliki, odskacete od drugih i vise nikada ne zelite da budete manji.


Kada sam bio pod kurom, osedao sam da nesto nije sasvim u redu. Uvek sam bio miran, nikada se nisam tukao i nisam bio nasilan. Medutim, sada su me i male stvari nervirale. Kada bi mi se neko nasao na putu, postajao bin razdraz1jiv. Za najmanju stvar bih se izdrao. Na srecu, nikada potpuno nisam izgubio samokontrolu. Najgora stvar je bila sto je i moj prijatelj bio pod uticajem steroida. Poceli smo se svadjati iako smo se pre odlicno slagali. Uvek smo bili na samoj ivici, spremni da eksplodiramo. Osecao sam se agresivno i superiorno.Jednom, za vreme prvog ciklusa, majka me je pitala zasto su pocele da mi se javljaju akne po ledima. Sestra me upitala da li uzimam steroide. Ja sam to negirao, a buduci da sam uvek bio protiv njihove upotrebe, one su mi poverovale. Poceli su se javljati nezeljeni efekti nekoliko akni, smanjenje testisa i manje opadanje kose. No, tada su rezultati bili vredni toga.


Proslo je 8 nedelja, a ja sam postao Herkul. Promenio sam se, dobio 25 kilograma. 135 kg sam u bencu mogao potisnuti 8 puta. Obim ruku je iznosio preko 48 centimetara, a u tih osam nedelja trenirao sam bolje nego ikada pre. Nisam mogao docekati trening da bih video koliko mi se snaga povecala. Poceo sam da smanjujem doze kako ne bih izazvao sok u telu tokom pauze od osam nedelja. Dve nedelje posle toga pofeo sam se smanjivati. Izgubio sam 7 kilograma za dve nedelje. Snaga mi se smanjila, pa su oni isti koji su primecivali povecanje moje snage sada poceli zapazati njeno opadanje. Zapitkivali su me. Zeleli su da znaju sta se dogada.Kada ste jednom veliki, vise ne zelite cuti kako ste opet mali.

Nisam mogao izdrzati, morao sam opet biti veliki.Drugi steroidni ciklus zapoceo sam u januaru. Razgovarao sam sa nekoliko ljudi koji su mi preporucili Deka Durabolin i Anadrol-50. Krenuo sam sa jednom tabletom Anadrola i 2 cc Deka Durabolina nedeljno. Rezultat: isti kao i pre. Telesna tezina nesto manja od 100 kilograma, pri visini od 167,5 centimetra. Vec' sam zamisljao sebe kao Sampiona, ali tada su podele nevolje.Jedno popodne u teretani dobio sam malo krvarenje iz nosa. Smatrao sam da steroidi nisu uzrok tome, jer doze koje sam uzimao nisu bile nista u poredenju sa onima za koje sam duo da koriste neki bodi bilderi. Verovao sam da je uzrok krvarenja bio suv vazduh.U noci 19februara razgovarao sam telefonom sa jednim bilderom. Tada je pocela da mi curi krv iz nosa. Krv je zapravo pocela liptati iz nosa i usta. Prva stvar na koju sam pomislio je da to mora biti od steroida. Na pamet mi nije padalo nista drugo. Nisam mogao verovati. Upitao sam sagovornika da li je ikada imao krvarenje iz nosa za vreme kure. Odgovor je bio negativan. Rekao sam mu da se strasno bojim jer se krvarenje ne zaustavlja. Prekinuo sam razgovor i otrfiao u kupatilo. Na svu srecu, naisao je cimer koji me je odmah prebacio u bolnicu. Na putu do bolni-e koji je trajao 10 minuta izgubio sam mnogo krvi.

Kada sam stigao u bolnicu, doktor mi je stavio neku gazu u nos. Zvao je specijalistu za uho, grlo i nos koji me je poslao na rendgen, gde je krvarenje opet pocelo. Pogledavsi snimke doktor je konstatovao da je stanje veoma ozbiljno.Dijagnoza je bila da imam posteriorno krvarenje iz nosa, uzrokovano pucanjem arterije u glavi, Krvni pritisak je bio visok, 240 sa 140. Doktor je uzeo neke cevcice sa balonom na kraju i rekao: "Ovo ce biti nesto najbolnije sto si ikada osetio."


Pokusavali su da mi smanje pritisak. Osecao sam kao da de mi glava eksplodirati. Nije uspelo.Hitno sam prebacn u operacionu salu kako bi mi sto brze smanjili pritisak. Izgubio sam mnogo krvi. doktor je bio strasno zabrinut. Nikada nije operisao pacijenta sa tako visokim pritiskom, pa me je upozorio na veliki rizik. Bio sam prestravljen. Zakleo sam se da, ako ovo prezivim, vise nikada nedu taknuti steroide. Tada sam rekao doktoru da uzimam steroide. Pozvali su moje roditelje, koji nisu ni slutili koji bi mogao biti uzrok. Doktor me je pitao da li oni znaju da uzimam steroide: Rekao sam mu da nemaju pojma. Odgovorio mi je da ne brinem, da ce se on pobrinuti za to. Pomislio sam: "Ako prezivim, sta ce moji roditelji misliti o meni?"


Probudio sam se na intenzivnoj nezi, prikljucen na neke aparate. U nosu sam imao dva metra gaze. Pojavio se doktor i saopstio mi da je krvarenje zaustavljeno. U sobu su usli moji roditelji, a majka me upitala da li znam od cega mi je to. Znali su. Otac mi je rekao da je vazno da sam ostao ziv, a da cemo o ostalom razgovarati kasnije.Tokom noci sam svakih pola sata primao injekcije kako bi se polako smanjio krvni pritisak. Slededeg jutra sam shvatio koliko sam zapravo bio blizu smrti. Doktor je kazao da mu je drago sto me vidi zivog. "Prvo sto cemo uraditi to je da te oslobodimo tih prokletih steroida." Rekao sam mu da se nalazim usred kure i da bi trebalo nastaviti sa manjim dozama do kraja, kako bih izbegao jos vece posledice. Tako sam u bolnici ostao na pola Anadrola dnevno.


Na intenzivnoj nezi sam ostao tri dana, a u bolnici jos' nedelju dana. U bolnici su me posetili moji prijatelji iz teretane koji su bili sokirani. Po teretani su kruzile razne price. Cak da sam uzimao i kokain. Neki od prijatelja koji su mi pomogli osedali su se krivim za ovo sto se dogodilo. No, to sigurno nije bila njihova greska, ja sam bio taj koji je odabrao steroide. Iz koledza sam izostao oko mesec dana, a iz teretane dva. Kada sam se vratio u teretanu, bio sam slab. Izgledao sam uzasno. Osecao sam se kao da nikada pre nisam dizao tegove. Sve sto sam ranije zeleo, to je bilo da budem velik. To mi je bila opsesija.


Morao sam promeniti stav. Trebalo mi je nekoliko meseci da se potpuno saberem.Kada sam poceo uzimati steroide, rekli su mi da najgora stvar koja mi se moze desiti jeste da sa urinom izbacim i malo krvi. Verovao sam da je to jedino sto mi se moze desiti. Ali kada imate 18, 19, 20 godina, mislite da dele ziveti vecno. Da vam se nista ne moze dogoditi. Ali u stvarnosti sanse da dobijete rak, zakrecenje arterija ili srcani udar su znatno povedane. To me sada plasi. Ranije nisam mislio na to. Jedino o cemu sam brinuo bilo je da sto pre dodem do svog cilja - sto vecih misica.


Nakon terapije moj krvni pritisak se vratio na normalu, 120 sa 80, ali je moj imuni sistem bio narusen. U martu sam dobio virus, pa sam u krevetu proveo dve nedelje. doktor mi je rekao da je moj imunoloski sistem bio toliko ostecen da se jednostavno nije mogao oporaviti.Roditelji su bili puni razumevanja.Uplasio sam svoje roditelje, a i lecenje je bilo skupo: 15000 dolara. Nikada me nisu osudjivali. Nikada nisu pitali zasto, znali su koliko sam zeleo da se takmicim. Rekao sam im, a i sada verujem u to, da nema nacina da nastupite na takmicenju i ocekujete uspeh bez korisdenja steroida. Znam da oni na to gledaju kao na opasnu gresku.


Iskreno mislim da je to bio jedini nacin da prestanem. To je kao kad pijete i vozite. Dok ne slupate kola, mislite da se to vama nikada ne moze dogoditi. Ne kazem da su teretane pune steroida, ali oni su prisutni. Na vama je da izaberete. Ljudi u teretani vas nece prisiliti da ih koristite. Moracete trenirati koliko hocete prirodno i oni ce vam maksimalno pomoci u tome.Skoro svi ce vam reci da bi bili najsrecniji da steroidi nisu ni izmisljeni. Ali posto jesu... Sve dok je novac u igri, njihova upotreba nece biti zaustavljena.Svakome ko me pita u vezi sa steroidima ja ispricam celu pricu. Nikoga ne ubedujem da ne koristi steroide, svako mora doneti svoju vlastitu odluku. Ja samo prenosim moje iskustvo. Jesu li steroidi bezopasni? Ja sam zivi dokaz tog odgovora. Da li tinejdzeri u Ajovi uzimaju steroide? Apsolutno!


Da li cu ja ponovo koristiti steroide? Radije cu igrati ruski rulet. Sigurnije je!


http://www.facebook.com/note.php?note_id=128237004009

Offline DareZmaj

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
  • Gender: Male
Odg: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« Reply #1 on: June 16, 2011, 05:10:00 PM »
Zanimljiv text, hvala Polomac  ;)
TRADICIONALNI Wing Chun Kung Fu klub KOSOVSKA MITROVICA
Pridruzi se i ti !!!!!!

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« Reply #2 on: June 16, 2011, 05:59:26 PM »
stvarno daleko bilo kome god ovako nesto,ali da mu tek tako pukne arterija,uf on je morao imati neke urodjene probleme sa pritiskom.

Ja licno ne volim kad viidm Dzo vider urednik  :lol: malo ubije obejktivnost teksta.Opasni jesu i potencijalno vrlo opasni ako je nekom genetika takva i ako se ne pazi,ali ovaj lik mi je skorz cudan,doduse nemam blage zaista ko je,ali 8 iljada kalorija....svaka mu cast da je toliko jeo,ne bi me cudilo da je od toliko mleka i jaja dobio probleme jer je tesko nabaciti 8k kalorija bez malo vise masti u hrani. A na kuri mu porasla snaga na "citavih" 140 na bench presu no koment  :lol:


mislim da je najveca pouka ove price "Ne ulaziti u ovako ozbiljne poduhvate kao muva bez glave i bez grama mozga i znanja!"
Why so serious?

Offline POLOMAC

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 171
  • Gender: Male
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« Reply #3 on: June 16, 2011, 10:33:51 PM »
Prica je zaista zanimljiva,staro skolski i tabu odslikana iz tadasnjeg ugla,sigurno sa dodatnim "ulepsavanjem" clanka..
No...kao sto Hans kaze,doping je zaista opasan posebno za needukovane koji cine vecinu.Pogubna logika kad je mogao
ili moze on,zasto ne bih i ja,kad je on onoliki uzimao toliko,ja cu jos vise i bicu jos veci vodi mnoge u propast.
Svakako bilo je direktnih stradanja uzimanjem dopinga jer jednostavno nismo svi isti.Neko strada od penicilina,neko je opako
alergican ili lose reaguje na ovaj ili onaj lek,dok imate druge koji to podnose.
Upustiti se u takvo sto prvenstveno znaci dobro poznavati sebe,svoje realne potrebe zasto to i naravno biti dovoljno edukovan.
Hormoni su ozbiljna stvar,i oni na neki nacin vladaju covekom.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« Reply #4 on: June 16, 2011, 10:57:40 PM »
Mislim da je najveci problem ODAKLE doci do informacija? Koju literaturu koristiti?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« Reply #5 on: June 16, 2011, 11:00:42 PM »
Internet je pun informacija o aas, ako tu ne nadjes dosta infomacija onda zaista ne znam... :dunno:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« Reply #6 on: June 16, 2011, 11:30:01 PM »
kad bi neko bukvalno barem procitao recept tih lekova shvatio bi 80% stvari
Why so serious?

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« Reply #7 on: June 16, 2011, 11:57:31 PM »
Internet je pun informacija o aas, ako tu ne nadjes dosta infomacija onda zaista ne znam... :dunno:
Pa bas zbog toga i pitam. Jer je internet pun informacija i to 90% losih ili u najboljem slucaju kontradiktornih (gde pise ko sta stigne), pa zato i pitam odakle da se covek edukuje, ili makar odakle da pocne?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« Reply #8 on: June 17, 2011, 12:04:10 AM »
Od onih koji umeju da ti lepo argumentuju i objasne sta te zanima,naravno da neces sluisati lika koji ti kaze "Rokni metandzu". Evo imas ovde nadji sele137 profil i iscitaj mu sve poruke :)
Why so serious?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: "STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"
« Reply #9 on: June 17, 2011, 12:22:23 AM »
citaj seleta i enantatora i to ti je ekstra za sve osnovne stvari
Kad budes dosao do naprednijih nivoa vladaces materijom i znaces vec sta i kako
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380