EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zašto žene ne treba da se boje dobijanja mišića  (Read 3982 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Zašto žene ne treba da se boje dobijanja mišića
« on: May 29, 2011, 11:03:14 AM »
Zašto žene ne treba da se boje dobijanja mišića
by Charles Poliquin



Povećanje mišićne i koštane mase ima mnoštvo pogodnosti za zdravlje.

Evo šta treba da znate pre nego što negodujete na pomen par kilograma mišića:

      1. Što više mišićne i koštane mase imate, veći vam je branik od kiselosti. Drugim rečima, imate više proteina, kalijuma, magnezijuma i kalcijuma da se odbranite od kiselosti u telu. Što ste bazičniji vaše telo je izdržljivije i jači vam je imuni sistem, veće šanse da preživite bilo rak, bilo svinjski grip.


      2. Prema Tufts Univerzitetu, što je veća mišićna masa, veća Vam je šansa za dugovečnost. Radi se, u stvari, o broju biomarkera dugovečnosti, što je daleko bolji pokazatelj od holesterola ili krvnog pritiska.


      3. Više mišića znači i više insulinskih receptora, i njihovu veću osetljivost. Povećanje mišićne mase preventivno deluje na nastanak dijabetesa i poremećaje u metabolizmu koji dovode do bolesti arterija, moždanog udara i dijabetesa tipa 2. U prevodu: što više mišića imate lakše će Vam biti da smanjite procenat masti u telu.


      4. Što više mišića imate, sagorevate više kalorija prilikom odmora. Proračunato je da za svaku funtu (0,5kg) mišića koju dobijete, sagorevate dodatnih 50kcal dnevno.


      5. Što više mišića imate jači ste. Ovo je, prema istim istraživačima sa Tufts Univerziteta, pokazatelj br. 2 dugovečnosti. Za žene snaga je ohrabrujuća.


     6. Za mojih 30 godina iskustva kao trener, za svaki kilogram čiste mišićne mase, postojao je jednak gubitak masti. Drugim rečima, kompozicija tela se drastično promenila. Na primer, žena sa 60kg telesne težine, i 20% masti u telu, ima 12kg sala. Ako u 10 nedelja dobije 4kg mišićne mase, i izgubi 4kg sala, procenat masti će sada biti 13%. Sa ovim promenama u samoj kompoziciji tela ne samo da će biti ohrabrena, nego će i izgledati fantastično!




Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline POLOMAC

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 171
  • Gender: Male
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Zašto žene ne treba da se boje dobijanja mišića
« Reply #1 on: May 29, 2011, 02:25:15 PM »
Kratko i jasno...
No i pored silnog argumentovanog objasnjavanja u skoro 20 godina koje sam ulagao u gymu,uvek je bilo
onih koje su i dalje nastavljale po svome trenirajuci iz nedelje u nedelju,iz mesaca u mesec,godinu u godinu,
uvek cuveno vidjeno,veliki broj ponavljanja i super male tezine,i to bez promena vezbi i ostalih tehnika.

Offline SLAVOLJUB PAUNOVIC

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 179
  • Gender: Male
  • http://www.facebook.com/pages/Space-Gym-GM/1992545
Odg: Zašto žene ne treba da se boje dobijanja mišića
« Reply #2 on: May 29, 2011, 04:35:48 PM »
Stara prica ''Ja bih da se zategnem a ne da dobijem na misicima'' kao da je to tako lako....
SPACE GYM GM

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zašto žene ne treba da se boje dobijanja mišića
« Reply #3 on: May 29, 2011, 04:39:07 PM »
verovali ili ne neke se čak "nabilduju" i od vožnje bicikla  :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline she_she

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Female
Odg: Zašto žene ne treba da se boje dobijanja mišića
« Reply #4 on: July 19, 2011, 02:30:15 PM »
verovali ili ne neke se čak "nabilduju" i od vožnje bicikla  :lol:


e da cula sam za to . A koji je bajs u pitanju odma cu ga kupiti  :lol: :bowing:
magic bajs :)))))

mdaj hoce nabildovace se malo sutra ... :showoff: :showoff:
vidish ti to ja se tamo ubijam 4 puta nedeljno da bi dosao neki misic , a ta devojka ima magic bajs nije fer :p  :exercisebike:

Offline ZRShinigami

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: Zašto žene ne treba da se boje dobijanja mišića
« Reply #5 on: August 18, 2011, 10:11:16 PM »
Rizikujuci da zvucim ko pametnjakovic  :blush:
2.2funte=1kg a ne obrnuto, tako da 2kg misica bi zapravo sagorevalo oko 200kcal dnevno

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zašto žene ne treba da se boje dobijanja mišića
« Reply #6 on: August 18, 2011, 11:21:27 PM »
u pravu si, greška


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads